Były sędzia składa zawiadomienie ws. profilu KastaWatch. Chodzi o przeciek dotyczący rezygnacji

Były sędzia Jarosław Gwizdak złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z wpisem, który kilka miesięcy temu ukazał się na koncie "KastaWatch" na Twitterze. Administratorzy konta wiedzieli o dymisji Gwizdaka zaledwie kilka godzin po tym, jak zrzekł się urzędu. Według byłego sędziego, źródłem tych informacji mogli być byli przełożeni lub pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Były prezes Sądu Rejonowego w Katowicach Jarosław Gwizdak zapowiada w przyszłym tygodniu złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie działalności twitterowego konta "KastaWatch". W lutym tego roku złożył rezygnację z orzekania.

Zaledwie kilka godzin po złożeniu dokumentów w sądzie, "KastaWatch" opublikowała informację na ten temat, sugerując, że Gwizdak ucieka w ten sposób przed postępowaniem dyscyplinarnym lub chce zaangażować się w politykę.

"Pismo, w którym zrzekłem się urzędu złożyłem w lutym drogą służbową o 12:00. Kiedy wysyłałem je pocztą, o 16:00 tego samego dnia, na wiadomym koncie były już o tym dwa wpisy" - napisał na Twitterze Gwizdak.

W zawiadomieniu były sędzia powoła się na art. 266 kodeksu karnego. Mówi on m.in. o tym, że "kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Jak mówił Jarosław Gwizdak w rozmowie z portalem Onet.pl, pismo, które złożył w sądzie, miało trafić od prezesa sądu rejonowego do sądu okręgowego, następnie do apelacyjnego, a na koniec do ministra sprawiedliwości. Były sędzia sugeruje, że za wyciek informacji może odpowiadać któryś z byłych przełożonych lub pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. - Nikogo za rękę nie złapałem, ani nie jestem w stanie wskazać konkretnej osoby, która na mnie nadała do "KastaWatch"  - powiedział Onetowi.

Profil "KastaWatch" działa od listopada 2018 r. Pojawiają się na nim materiały krytykujące lub wręcz dyskredytujące sędziów przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (136)
Były sędzia składa zawiadomienie ws. profilu KastaWatch. Chodzi o przeciek dotyczący rezygnacji
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 65 razy 61

  Oto moja diagnoza Polski.
  Otóż mamy skrajną prawicę kato-komunistyczno-nacjonalistyczną, która w żaden sposób nie posiada koniecznych przymiotów do sprawowania rządów. Nie posiada ona intelektualnego zaplecza i moralnych przywódców.
  Jej elity są to miernoty intelektualne o podejrzanej moralności i braku takiej normalnej
  ludzkiej przyzwoitości. Otrzymali oni większość parlamentarną dzięki zbiegowi pewnych przypadków
  a większość ta nie upoważnia ich do zmiany Konstytucji.
  Teraz widać jak na dłoni, że doprowadzają oni Polskę do ruiny i rozgrabiają Polske a ponadto grozi nam ponowne uzależnienie od imperialnej Rosji.
  Polski pacjent jest bardzo chory ma gorączkę i jest otumaniony.
  Teraz jest jeszcze czas na rezygnację z prawicowego projektu i postawienie na liberalno-lewicową opcję i przepędzenie innych szatanow z pismafii.
  Niestety nie ma już czasu na czekanie, aż pacjent sam wydobrzeje, gorączka spadnie i otrzeźwieje on samoistnie.
  Obecnie każdy dzień się liczy i oby już nie było za późno.
  Domagajmy sie nowych wyborów i delegalizacji PiS , które obaliło konstytucyjny ustrój świeckiego i
  demokratycznego Państwa Polskiego.
  To co mamy obecnie to dyktatura w stylu faszystowsko-komunistycznym, gdzie Konstytucja już przestała obowiązywać a państwo jest państwem bezprawia i niesprawidliwośći, ukierunkowanym na
  zabezpieczenie poglądów zwykłego posła Kaczyńskiego( zatem tyrana). A jego akolici prześcigają
  w sprawieniu jak najwyższej ekstazy tyrana. To widać w TVPiS na oficjalnych spotkaniach i podczas
  spotkań w gronie akolitów. To powinno być rozliczone już w niedalekiej przyszłośći. Nie ustajemy w spowodowaniu, aby ten dzień był coraz bliżej......o czym szumią ścięte drzewa. Szumią i szumią.....
  szumią...i razem z duchami setek tysięcy dzików, setkami tysięcy nauczycieli, dziesiątkiem tysięcy sedziow, dziesiątków tysięcy dzieciaków, którym nie jest dane dalej kształcić się w szkole ,……idą po pisiatą zgraje tak jak u Szekspira.....

 • stachkaz47

  Oceniono 61 razy 51

  To co wyprawia z NARODEM TVP jest poniżej wszelkich standardów.
  KOMUNA miała klasę i styl.A Kurski to biedak niedouczony.
  Mały Erdoganek zaplątał się we własne SZUBRASTWO.
  Narodzie-OBUDŹ SIĘ.

 • andrew1507

  Oceniono 53 razy 49

  dzwonek telefonu,
  czy to Komitet Centralny Pis?
  nie niestety spalił się, a to przepraszam...
  po chwili znowu dzwonek z tym samym pytaniem,
  nie niestety spalił się, proszę więcej nie dzwonić.....
  po chwili znowu dzwonek, przepraszam czy to Komitet Centralny Pis,
  już mowiłem Panu, że się spalił i prosiłem żeby Pan nie dzwonił....
  .....tak wiem ale nie wie Pan jaką mi to sprawia przyjemność.....

 • hamsterx

  Oceniono 44 razy 40

  herszt i reszta śmieci muszą odpowiedzieć karnie

 • chateau.respawned

  Oceniono 44 razy 38

  "Pismo, w którym zrzekłem się urzędu złożyłem w lutym drogą służbową o 12:00. Kiedy wysyłałem je pocztą, o 16:00 tego samego dnia, na wiadomym koncie były już o tym dwa wpisy" - napisał na Twitterze Gwizdak.

  Albo ktoś się włamał do systemu min. sprawiedliwości (w co wątpię), albo w tymże ministerstwie funkcjonuje zorganizowana grupa przestępcza monitorująca "wrogich" sędziów i przekazująca na bieżąco informacje zadaniowanej komórce ds. zniesławiania i oczerniania (departament IV.)

  To jest bandytyzm czystej wody, który może dotyczyć każdego Polaka-szaraka zadzierającego z kimś, kto zna kogoś u Ziobry.

 • jare_jare

  Oceniono 34 razy 34

  Zdumiewa mnie, jak ten profil może działać tyle miesięcy. To MUSI być prowadzone przez ludzi z MS lub kogokolwiek rządzącego, bo nie widzę innej opcji skąd tajne tyle wycieków tajnych dokumentów. I tak, od listopada 2018, w MS cieknie jak przez sito i wewnętrzna dokumentacja ląduje na Twitterze, ale spoko - jest zajebiście i reforma sądów i tak dalej.

  Było państwo z kartonu podobno, ale to nie może być prawda choćby dlatego, że wtedy brak skali do opisania obecnego stanu.

 • andrew1507

  Oceniono 31 razy 27

  Uwalimy szczekaczke TVPis w wyborach, to okupacyjna szczekaczka...

 • andrew1507

  Oceniono 29 razy 25

  końcuwe kaczki już widać, zaraz szczury pisiorskie zaczną opuszczac łajbe pis ale niestety
  łajba ta żegluje przez pisowskie szambo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX