Były sędzia składa zawiadomienie ws. profilu KastaWatch. Chodzi o przeciek dotyczący rezygnacji

Były sędzia Jarosław Gwizdak złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z wpisem, który kilka miesięcy temu ukazał się na koncie "KastaWatch" na Twitterze. Administratorzy konta wiedzieli o dymisji Gwizdaka zaledwie kilka godzin po tym, jak zrzekł się urzędu. Według byłego sędziego, źródłem tych informacji mogli być byli przełożeni lub pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Były prezes Sądu Rejonowego w Katowicach Jarosław Gwizdak zapowiada w przyszłym tygodniu złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie działalności twitterowego konta "KastaWatch". W lutym tego roku złożył rezygnację z orzekania.

Zaledwie kilka godzin po złożeniu dokumentów w sądzie, "KastaWatch" opublikowała informację na ten temat, sugerując, że Gwizdak ucieka w ten sposób przed postępowaniem dyscyplinarnym lub chce zaangażować się w politykę.

"Pismo, w którym zrzekłem się urzędu złożyłem w lutym drogą służbową o 12:00. Kiedy wysyłałem je pocztą, o 16:00 tego samego dnia, na wiadomym koncie były już o tym dwa wpisy" - napisał na Twitterze Gwizdak.

W zawiadomieniu były sędzia powoła się na art. 266 kodeksu karnego. Mówi on m.in. o tym, że "kto, wbrew przepisom ustawy lub przyjętemu na siebie zobowiązaniu, ujawnia lub wykorzystuje informację, z którą zapoznał się w związku z pełnioną funkcją, wykonywaną pracą, działalnością publiczną, społeczną, gospodarczą lub naukową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Jak mówił Jarosław Gwizdak w rozmowie z portalem Onet.pl, pismo, które złożył w sądzie, miało trafić od prezesa sądu rejonowego do sądu okręgowego, następnie do apelacyjnego, a na koniec do ministra sprawiedliwości. Były sędzia sugeruje, że za wyciek informacji może odpowiadać któryś z byłych przełożonych lub pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. - Nikogo za rękę nie złapałem, ani nie jestem w stanie wskazać konkretnej osoby, która na mnie nadała do "KastaWatch"  - powiedział Onetowi.

Profil "KastaWatch" działa od listopada 2018 r. Pojawiają się na nim materiały krytykujące lub wręcz dyskredytujące sędziów przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (136)
Były sędzia składa zawiadomienie ws. profilu KastaWatch. Chodzi o przeciek dotyczący rezygnacji
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 65 razy 61

  Oto moja diagnoza Polski.
  Otóż mamy skrajną prawicę kato-komunistyczno-nacjonalistyczną, która w żaden sposób nie posiada koniecznych przymiotów do sprawowania rządów. Nie posiada ona intelektualnego zaplecza i moralnych przywódców.
  Jej elity są to miernoty intelektualne o podejrzanej moralności i braku takiej normalnej
  ludzkiej przyzwoitości. Otrzymali oni większość parlamentarną dzięki zbiegowi pewnych przypadków
  a większość ta nie upoważnia ich do zmiany Konstytucji.
  Teraz widać jak na dłoni, że doprowadzają oni Polskę do ruiny i rozgrabiają Polske a ponadto grozi nam ponowne uzależnienie od imperialnej Rosji.
  Polski pacjent jest bardzo chory ma gorączkę i jest otumaniony.
  Teraz jest jeszcze czas na rezygnację z prawicowego projektu i postawienie na liberalno-lewicową opcję i przepędzenie innych szatanow z pismafii.
  Niestety nie ma już czasu na czekanie, aż pacjent sam wydobrzeje, gorączka spadnie i otrzeźwieje on samoistnie.
  Obecnie każdy dzień się liczy i oby już nie było za późno.
  Domagajmy sie nowych wyborów i delegalizacji PiS , które obaliło konstytucyjny ustrój świeckiego i
  demokratycznego Państwa Polskiego.
  To co mamy obecnie to dyktatura w stylu faszystowsko-komunistycznym, gdzie Konstytucja już przestała obowiązywać a państwo jest państwem bezprawia i niesprawidliwośći, ukierunkowanym na
  zabezpieczenie poglądów zwykłego posła Kaczyńskiego( zatem tyrana). A jego akolici prześcigają
  w sprawieniu jak najwyższej ekstazy tyrana. To widać w TVPiS na oficjalnych spotkaniach i podczas
  spotkań w gronie akolitów. To powinno być rozliczone już w niedalekiej przyszłośći. Nie ustajemy w spowodowaniu, aby ten dzień był coraz bliżej......o czym szumią ścięte drzewa. Szumią i szumią.....
  szumią...i razem z duchami setek tysięcy dzików, setkami tysięcy nauczycieli, dziesiątkiem tysięcy sedziow, dziesiątków tysięcy dzieciaków, którym nie jest dane dalej kształcić się w szkole ,……idą po pisiatą zgraje tak jak u Szekspira.....

 • stachkaz47

  Oceniono 61 razy 51

  To co wyprawia z NARODEM TVP jest poniżej wszelkich standardów.
  KOMUNA miała klasę i styl.A Kurski to biedak niedouczony.
  Mały Erdoganek zaplątał się we własne SZUBRASTWO.
  Narodzie-OBUDŹ SIĘ.

 • andrew1507

  Oceniono 53 razy 49

  dzwonek telefonu,
  czy to Komitet Centralny Pis?
  nie niestety spalił się, a to przepraszam...
  po chwili znowu dzwonek z tym samym pytaniem,
  nie niestety spalił się, proszę więcej nie dzwonić.....
  po chwili znowu dzwonek, przepraszam czy to Komitet Centralny Pis,
  już mowiłem Panu, że się spalił i prosiłem żeby Pan nie dzwonił....
  .....tak wiem ale nie wie Pan jaką mi to sprawia przyjemność.....

 • hamsterx

  Oceniono 44 razy 40

  herszt i reszta śmieci muszą odpowiedzieć karnie

 • chateau.respawned

  Oceniono 44 razy 38

  "Pismo, w którym zrzekłem się urzędu złożyłem w lutym drogą służbową o 12:00. Kiedy wysyłałem je pocztą, o 16:00 tego samego dnia, na wiadomym koncie były już o tym dwa wpisy" - napisał na Twitterze Gwizdak.

  Albo ktoś się włamał do systemu min. sprawiedliwości (w co wątpię), albo w tymże ministerstwie funkcjonuje zorganizowana grupa przestępcza monitorująca "wrogich" sędziów i przekazująca na bieżąco informacje zadaniowanej komórce ds. zniesławiania i oczerniania (departament IV.)

  To jest bandytyzm czystej wody, który może dotyczyć każdego Polaka-szaraka zadzierającego z kimś, kto zna kogoś u Ziobry.

 • jare_jare

  Oceniono 34 razy 34

  Zdumiewa mnie, jak ten profil może działać tyle miesięcy. To MUSI być prowadzone przez ludzi z MS lub kogokolwiek rządzącego, bo nie widzę innej opcji skąd tajne tyle wycieków tajnych dokumentów. I tak, od listopada 2018, w MS cieknie jak przez sito i wewnętrzna dokumentacja ląduje na Twitterze, ale spoko - jest zajebiście i reforma sądów i tak dalej.

  Było państwo z kartonu podobno, ale to nie może być prawda choćby dlatego, że wtedy brak skali do opisania obecnego stanu.

 • andrew1507

  Oceniono 31 razy 27

  Uwalimy szczekaczke TVPis w wyborach, to okupacyjna szczekaczka...

 • andrew1507

  Oceniono 29 razy 25

  końcuwe kaczki już widać, zaraz szczury pisiorskie zaczną opuszczac łajbe pis ale niestety
  łajba ta żegluje przez pisowskie szambo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX