Gowin o aferze Piebiaka: Ktokolwiek maczał palce w sędziowskim "House of Cards", poniesie konsekwencje

- (...) Zachowania, z którymi mieliśmy do czynienia w wydaniu niektórych sędziów są nieakceptowalne. Jestem przekonany, że ktokolwiek maczał palce w tych bardzo odpychających praktykach, poniesie konsekwencje służbowe - stwierdził Jarosław Gowin w Bydgoszczy. Wicepremier odniósł się również do sondażu, według którego PiS traci 5 punktów procentowych poparcia.

W piątek rano pojawił się najnowszy sondaż "Kantar" dla "Faktów" TVN i TVN 24, wykonany po opublikowaniu doniesień na temat działań urzędników w Ministerstwie Sprawiedliwości skierowanych przeciwko sędziom krytykującym reformę sprawiedliwości przeprowadzoną przez PiS. Z sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego w najbliższych wyborach parlamentarnych uzyskałby 39 proc., co oznacza, że traci 5 punktów procentowych w porównaniu do poprzednich sondaży.

Gowin o spadku poparcia dla PiS: Nie wpadniemy w panikę

Do spadku poparcia dla PiS odniósł się Jarosław Gowin, który pojawił się w piątek w Bydgoszczy. - Z pokorą podchodzimy do sondaży. Nie wpadamy w euforię, wtedy kiedy sondaże dają nam samodzielną większość, tym bardziej nie wpadniemy w panikę w momencie, kiedy jeden sondaż na razie pokazuje spadek - zapewnił.

Wicepremier o sędziowskim "House of Cards"

Pytany o przyczyny takiego wyniku sondażu, Jarosław Gowin odwołał się do tzw. afery Piebiaka. - Niewątpliwie te zachowania, z którymi mieliśmy do czynienia w wydaniu niektórych sędziów są nieakceptowalne. Nastąpiły zdecydowane ruchy personalne. Myślę, że na tych ruchach sprawa się nie skończy. Prokuratura bada też aspekty prawne, otwarta jest sprawa ewentualnej odpowiedzialności karnej niektórych z sędziów - uspokajał.

- Natomiast my będziemy nadal ciężką pracą, jako ministrowie, oraz wielkim zaangażowaniem, jako kandydaci, przekonywać Polaków, że warto ciągle zaufać rządowi Zjednoczonej Prawicy i nam powierzyć ster rządów także w przyszłej kadencji - dodał.

Podkreślił, że "decyzje ministra Zbigniewa Ziobry są jednoznaczne, stanowcze i takie decyzje musiały zapaść". - Jestem przekonany, że ktokolwiek maczał pace w tych bardzo odpychających praktykach, w tym takim sędziowskim "House of Cards", poniesie konsekwencje służbowe - zaznaczył.

Stwierdził jednak, że "nie ma dziś żadnych powodów, żeby mówić o dymisji ministra Ziobry".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (100)
Gowin o aferze Piebiaka: Ktokolwiek maczał palce w tym sędziowskim "House of Cards", poniesie konsekwencje
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 35 razy 31

  "Ktokolwiek maczał palce w sędziowskim "House of Cards", poniesie konsekwencje" Chodzi pewnie panu ministrowi o osoby ujawniające wasze ciemne interesy?

 • senior2244

  Oceniono 32 razy 30

  Gówin a jak się czujesz w tej śmierdzącej PiSowskiej kloace gdzie co drugi to złodziej ,oszust albo kłamca..Skóra kameleona do ciebie kiedyś nie pasowała ale dzisiaj liczy się tylko KORYTO+. Moralnie upadłeś na samo dno.

 • notremak

  Oceniono 24 razy 24

  To nie sędziowski, ale piss-ministerialny "House of Cards". Z wyzerowanego piss-ministerstwa.
  Kolejna piss-afera tym razem Ziobro & Piebiak Co.
  Tak to wygląda, biała glisto ludzka!

 • hikuj13

  Oceniono 18 razy 16

  pinokio mówił że sprawa już zakończona
  a ten co nie może przeżyć do pierwszego że jednak nie
  który kłamie ???

 • js08836

  Oceniono 17 razy 15

  Brednie . W tym serialu najważniej się bohaterowie nie ponieśli żadnych konsekwencji. A głównymi " bohaterami " jest Kaczyński i Ziobro. Im też włos z glowy nie spadnie. Szuje zawsze mają się najlepiej jak w tym serialu.

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 15

  Gowin to ten, który się nie zgadzał, głosował jednak za, ale się nie uśmiechał.

 • drdr2

  Oceniono 19 razy 15

  oj gowinku, pali się pod stopami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX