Komentarze (244)
Konwencja programowa Lewicy. Wszystkie zmartwienia Lewicy.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cleryka

  Oceniono 11 razy 3

  Nikt tak nie dał popalić PiSowi i Ziobrze,jak Czarzasty,brawo! Trzeba przewietrzyć ten dualizm PO-PiS. Dość dreptania w miejscu,kłaniania sie purpuratom ,a zwłaszcza Rydzykowi oszustowi,wpychania naszych pieniędzy do jego złodziejskiego imperium.

 • xan-ti

  Oceniono 15 razy 3

  Ta fuzja na lewicy to był dobry pomysł. Dostali jakby nową energię i świeżość, czy jak to tam nazwać, której w SLD solo - nie było. Dzisiaj widziałam urywki jakiegoś wiecu przedwyborczego i moim zdaniem, w odróżnieniu od zużytych twarzy i wyświechtanych frazesów POPiS, powiało autentycznością i nowością. Normalnie powiew czystego powietrza w capiącym stęchlizną kraju.

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 3

  Jeżeli walka o prawa mniejszości seksualnej jest największą wartością dla tej "Lewicy" to ja chyba przez pół wieku żyłem w nieświadomości co to lewica, prawica, liberałowie.
  Razem wraz ze swoim przywódca ewoluuje. Wiosna jest nijaka i do .... a SLD to jak kółko różańcowe, zbierają się i wierzą w hasła bo nic innego już ich nie czeka. Czarzasty wspiął się po plecach Zandberga, któremu brakuje doświadczenia, Biedroń to taki kombinatorek bez żadnych wartości.

 • Dariusz Pietrzak Pietrzak

  Oceniono 17 razy 3

  Brawo LEWICA to Wy jesteście i byliście mądrością tego narodu nie to co pisowskie świnie ,nieuki brak inteligencji w tym środowisku prawa i spr....

 • egalite11

  Oceniono 17 razy 3

  Dla mnie to artykuł na zamówienie ludzi Schetyny. Proste redaktorze tak mi mówią ludzie z otoczenia PO, wiarygodne jak cholera. Dziennikarzyny nauczcie się pisać samodzielnie i wiarygodnie w oparciu o fakty, bajkopisaniem Brzechwy nie przebijecie. Zobaczymy ale wydaje mi się, że Lewica przedstawi najlepszy program rozwojowy a nie rozdawniczy.

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 17 razy 3

  Klesze przydupasy z POPIS-u mało się nie ze,s,rają z "troski" o lewicę.

 • veni.vici

  Oceniono 17 razy 3

  Gazeta próbuje siać zamęt na lewicy, zupełnie jakby brała lekcje u Putina... ale nic to nie da. Żaden zwolennik lewicy nagle - pod wpływem nawet najbardziej genialnego tekstu - nie zagłosuje na PO, tym bardziej na PiS. A teraz przynajmniej wie, że jego głos się nie zmarnuje. Gazeto - spokojnie. Tej lewicy do idei komunistycznych daleko, a lewica nawet w burżuazyjnym państwie deweloperów i udziałowców jest potrzebna, więc daj jej spokój.

 • kropidlo5

  Oceniono 31 razy 3

  Widzę, że na Czerskiej nadal sentyment do mentalności Balcerowicza wedle której brak lewicy to najlepsza lewica i niech rządzi nam po wieki Schetyna, Tusk, Mordasewicz i Bochniarz, niech płaca minimalna wróci do poziomu 5 pln.
  Może tak Wyborcza przeanalizuje wewnętrzne tarcia i animozje w Poko? I w samej PO? Czy już Tusk lubi Schetyne, a Sikorski Komorowskiego?

 • karoljuve

  Oceniono 2 razy 2

  Widzę, że pomaganie PO jest u was na porządku dziennnym.
  Tyle dobrze, że chociaż nie pis.
  Dla dobra polskiej demokracji proponowałbym jednak zająć się rzetelnym dziennikarstwem a nie równać w dół do poziomu tvpis.
  Sformułowania : "rozmówcy z lewicy" czy " blisko związany z Sojuszem' są mało poważne. A "odgrzewanie" tych samych argumentów, jest po prostu mierne.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 2

  Dużo gadania o niczym... A prawda jest taka że Lewica w Polsce jest podzielona na trzy pokolenia: pamiętające i żyjące w komunie czyli sympatycy SLD, ludzie pamiętający Polskę przed 89 rokiem, ale zbyt młodzi żeby wówczas o czymkolwiek decydować czyli sympatycy Wiosny i młodzi którzy urodzili się już w wolnej Polsce i realnego komunizmu nie widzieli na oczy czyli Razem... I tyle, nie ma w tym żadnej filozofii, a że tzw młodzi nie potrafią się dogadać z tzw starymi to raczej normalne?

 • psiorgan

  Oceniono 7 razy 1

  widząc te uśmiechnięte buzie jestem pełen nadziei

 • bialas_77

  Oceniono 9 razy 1

  Tekst długi, czyta się, ale czy naprawdę w tak wielu przypadkach rozmówcy wyborczej nie życzą sobie podawania nazwisk czy wyborcza ich sobie wymyśla? Lekko to niepoważne :)

 • loginus

  Oceniono 17 razy 1

  Ten tekst wyraźnie pokazuje, że PO zależy jedynie na zachowaniu duopolu popisu. Zresztą co się dziwić. Zarówno PO jak i PIS to prawicowe oszolomstwo, które żre się między sobą tylko na pokaz. Dowodzą tego transfery polityków między nimi. Taki Sikorski zaczynał jako minister u pisdielcow, a potem w PO. Rokita- najpierw pelo, potem PiS, teraz ch... J wie gdzie. Kowal - kiedyś w pisie, teraz w pelo. Gowin - kiedyś pelo, teraz PiS.

  Oj biedny jest elektorat pelo, no i trochę uposledzony myśląc, że pelowcy pisdielcow rozliczą. Już mieli okazję z Ziobra.

 • wo151

  Oceniono 9 razy 1

  Pisowska propaganda, bo największe braki kadrowe wykazuje właśnie rządzący PiS

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 1

  "- Brutalna prawda jest taka, że SLD nie ma kogo wystawić."
  =========================================
  Ogórkowa nie chce? :-)

 • juma07

  0

  Tylko nie Miller !!!!!

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Analiza partyjno-ploteczkowa. Razem podjelo sensowna taktycznie decyzje. Aby sie dalej rozwijac musi, przez kilku dzialczy pojawic sie w sejmie. Wowczas, nawet jesli ma malo kasy, przez 4 lata, w oparciu o charyzmatyczne osobowisci budowac swoja pozycje i rozpoznawalnosc. A SLD bedzie ewoluowal w nowoczesna lewice. Najwazniejsze aby teraz dostac sie do sejmu i ISTNIEC. Za 4 lata PiS powinien byc na wykonczeniu a PO sie rozpadnie, bo nie ma wizji, charyzmy ani ludzi z kregoslupem.

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zapominajcie o... cmentarzach i grzebaniu zmarłych - koniecznie trzeba i tęż część naszego życia (i nie tylko) wyrwać z łap kościoła!

 • maaac

  Oceniono 12 razy 0

  Dużo lewaków z lewicy "lewicowej i "prawicowej" zarzuca PO "błędy w ciągu 8 lat rządzenia" i "brak zrozumienia przyczyn utraty władzy".
  No to chciałbym wreszcie wypunktowania tych błędów i lewicowych propozycji rozwiązania ich na ówczesny czas. potraficie lewicowcy się z tym zmierzyć?

 • maaac

  Oceniono 14 razy 0

  Najważniejsze przyznać się czym się lewica nie konserwatywna różni od lewicy konserwatywnej i nacjonalistycznej czyli PiSu.

 • schuja

  Oceniono 7 razy -1

  Ile razy SLD musi przegrać, żeby przestać wystawiać postkomunistów? Żadne wybory nie pokazały, że Polacy nie chcą nowej lewicowej partii, bo w żadnych wyborach nie było poważnej partii lewicowej. Biedroń to błazen, Razem jest zbyt radyklane, a SLD zbyt postkumunistyczne.

  SLD jest potrzebne w nowej lewicy, bo ma struktury, a nie dlatego, że Polacy tęsknią za powrotem znanych postkomunistów.

 • helwiusz

  Oceniono 5 razy -1

  <<Antyeseldowski ferment sieją zwłaszcza szeregowi działacze, dla których to swego rodzaju fetysz>>

  Nie tyle fetysz ile racja istnienia "Razem". Główną przesłanką utworzenia tej partii była przecież świadomośc faktu, że SLD jest fałszywą lewicą, post-PRLowską burzuazją, która udaje lewicę, bo zaczeła to udawanie jeszcze w PRL i potem już im nie wypadało otwarcie frontu zmienić. Skoro Prawdziwa Lewicowość zandbergowców w opozycji do zakłamanej SLD nie przyniosła powodzenia u wyborców, jedyną uczciwą reakcję byłoby rozwiązanie partii i odejście z polityki - bez sukcesu, ale przynajmniej z czystym sumieniem. A tymczasem p. Zandberg postanowił nagle udawac, że zaczął wierzyć w autentyzm lewicowości SLD, zaprzeczając w ten sposób samej istocie swej politycznej misji. W ten sposób sumienie jednak powalał, a polityczny niebyt czeka go i tak.

 • sieceonk

  Oceniono 13 razy -1

  SLD zmarginalizuje Wiosnę, RAZEM to 2-3 nazwiska i koniec ławki
  btw a jaki mają program poza wejściem do Sejmu/Senatu - związki partnerskie, kwestia aborcji i coś więcej?
  poza ogólnikami aby wszystkim było lepiej oczywiście

 • atomik2

  Oceniono 14 razy -2

  Czerwona trojka: pederasta-pokretny-karierowicz, misio-idealista o bardzo wielkim rozumku i cwaniak pozorujacy uczciwosc w mysleniu. Ciekawi mnie, czy beda amatorzy na zaglosowanie na takie kakofoniczne trio.

 • aria.pura

  Oceniono 16 razy -2

  Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, spróchniałej peło żaden cud nie wróci do rządzenia. Jeżeli myślicie, że drobne podsrywanie lewicy jest przejawem waszej inteligencji, to w życiu się tak nie pomyliliście. Jeżeli uważacie, że w ten sposób przeciągnięcie choć jednego lewicowego wyborcę na waszą stronę, mylicie się jeszcze bardziej,

 • jsd1952

  Oceniono 14 razy -2

  We Wiośnie nigdy nie było żadnej idei, jedynie parcie na etaty i kasę. No, może nieco liberalizmu , bez szacunku dla roboli i pracy ludzkiej!

 • selena-0

  Oceniono 12 razy -2

  Pani Jaruzelska ! popieram Panią i głosuję . Jest Pani jaśniejszą stroną lewicy.

 • 123waz

  Oceniono 8 razy -2

  wielki błąd, że SLD nie zdobyło się na pokazanie na listach znanych twarzy lewicy. Błąd, Z tymi twarzami przez dekady SLD rzadziło. Myślę, że branie na barki kanapową Razem było błędem. Nowi , nieznani ludzie nie wzbudzą zaufania. Straszny błąd z Jaruzelską. Wstyd Czarzasty !Biedron niech nie wybrzydza, niech sam buduje struktury i idzie z tą garstką małolatów .

 • normalny1977

  Oceniono 16 razy -2

  A za przeproszeniem GW nie możecie się zająć PO i PiSem. W PO mamy kryzys przywództwa, Schetino rozstawia swych pretorian na biorących 1. A swych przeciwników politycznych tam gdzie im będzie trudno. Wie, że przrżnie i okopuje się na pozycjiach. Zamiast maksymalizować wynik partii. Robi wszystko by po wyborach być nie do ruszenia. PiS to jedna wielka patologia. Rządzi Prezes reszta posłusznie go słucha. To znaczy premier ma tyle do gadania co żyd za okupacji a Emilewicz z Gowinem niszczą Polską gospodarkę. A nie zajmujcie się Lewicą. Czarzasty słono zapłaci za 1 w Sosnowcu. Może się nawet nie dostać do parlamentu. Ale co was to obchodzi. Zajmijcie się prawicą, a nie Lewicą. Przydał by się też kilka artykułów o Kofederacji bo to dopiero banda wariatów jest i co chcecie mieć ich w sejmie.

 • morlis2

  Oceniono 9 razy -3

  Niech cała obecna lewica i SLD rozpadną się w pył. Bo to są nienormalni ludzi. Stare komuchy i ich wychowankowie.

 • nietyp

  Oceniono 11 razy -3

  Ci ludzie, to nie lewica... Ci ludzie, to "Trochę lewica". Taka kiepska podróba lewicy.... A SLD, to wręcz zaprzeczenie lewicy!!!

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 9 razy -3

  Szok i niedowierzanie, że politycznie doświadczony dziadyga rozerwał na strzępy młodocianych i pewnych siebie niedoświadczonych młokosów.

 • jezierskiadam

  Oceniono 15 razy -3

  Młodzież ma 16, 18, 20 lat i już zagłosowała, albo wkrótce zagłosuje w nieodpowiedni sposób.
  Młodzież nazywa polityków styropianami i nie rozumie, jakim prawem uzurpują sobie prawo do rządzenia w Polsce.


  Styropiany nie rozumieją młodzieży i z tego powodu boją się strasznie, co też młodym może przyjść do głowy przy okazji następnych wyborów.

  Spróbuję to wyjaśnić.

  Młodzież jest przekonana, że styropiany spały na styropianie ze styropiankami tylko i wyłącznie po to, żeby zdobyć legitymizację do bezterminowego sprawowania władzy w III RP.

  Wśród młodzieży panuje niezrozumienie dla powodów walki prowadzonej kiedyś przez styropiany.

  Taki Michnik, na ten przykład, napisał coś studentem historii będąc i komuna chciała mu to wydać w ilości 100 egzemplarzy. Michnik chciał 100.000 i żeby jego dzieło dotarło pod strzechy. W tłumaczeniu na młodzieżowy język Michnik zażądał, żeby komuna załatwiła mu miliony znajomych na fejsie.
  Komuna Michnikowi na to: - „Takiego wała jak Polska cała”.

  Gdyby to tylko jeden Michnik, ale była cała banda roszczeniowych styropianów.
  Styropiany protestowały, że różne informacje na ich temat były gromadzone na fejskontach, zwanych wtedy teczkami Służby Bezpieczeństwa.
  Styropiany i styropianki rozkładały się na styropianie w proteście przeciwko robieniu big data, które docelowo miało być przekazane prof. Żarynowi z IPN.
  Teraz banda domaga się, żeby uznać spanie na terenie zakładów pracy za bezprzykładne bohaterstwo.
  To wszystko w czasach cookies, profilowania, WikiLeaks, Snowdena …
  Drodzy politycy:
  Nie liczcie na to, że takimi sposobami zdobędziecie szacunek młodych.
  Na razie inwigilujecie nas i zbieracie wszelkie informacje, jakie tylko uda się zdobyć. Gdy stwierdzimy, że te informacje wykorzystujecie przeciwko nam, to żaden z was nie dożyje do jutra.
  Ludzie wiedzą jak się nazywacie i jak wyciągnąć was z nor, w których się pochowacie i …

  Adam Jezierski

 • junk92508

  Oceniono 7 razy -3

  SLD rozgrywa młodych jak PO rozegrało Nowoczesną, Błędna lekcja że nie wystarczą dobre chęci i społeczne poparcie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy -3

  Czy słaby jest skazany na klęskę?
  Jak wygrać gdy jest się słabym?
  Czy legenda o Dawidzie i Goliacie to tylko bajka dla naiwnych?
  Czy mały kotek może wygrać z tygrysami?
  Mały kotek nie jest pozbawiony szans na zostanie mistrzem, jeśli zna Teorię Gier i umie wykorzystać Schemat Walczących Tygrysów.
  ***************************************************** *********************
  Schemat Walczących Tygrysów
  Należy obserwować walczące tygrysy i czekać aż się wykrwawią.
  Gdy tygrysy są osłabione walką należy jednemu z nich wsadzić nóż w plecy.

  .
  Adam Jezierski

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy -3

  "Wszystkie zmartwienia Lewicy."

  a gdzie Ty Łukaszku w Polsce "lewicę" widzisz, co?!
  Od grudnia 1948 nie ma czegoś takiego!

 • rozmaryn.pl

  Oceniono 6 razy -4

  Konstytucja ważniejsza od ewangelii...? Co ma piernik do wiatraka... Panie Czarzasty puknij się Pan w czoło, Jeśli chcesz rozdziału KK od państwa to sam nie mieszaj tych dwóch porządków (religia i polityka). Początek demencji? Daj się Pan przebadać, to może być coś chorego w mózgu... Co prawda i tak nie ma leczenia. Niech Pan się wycofa i przynajmniej nie szkodzi lewicy. bo juz zabrałęs jej możliwość dlaszego wzrostu notowań.

 • abszperwentyl

  Oceniono 8 razy -4

  Nie po to Schetyna wysłał do Bruxely, Millera i Cimoszewicza, żeby teraz SLD miała rozpoznawalnych i liczących się w walce o głosy liderów.

 • weredyk_pl

  Oceniono 16 razy -4

  Tyle gadek o kobietach i parytetach, a tutaj lewica do kwadratu a liderzy to trio samczyków (bo samcami toto nie jest) prężących rachityczne muskuły :)

 • przewalek0122

  Oceniono 10 razy -4

  Laczy was przyszlosc na tle podarowanego pokskiemu lidowi przez Stalina palacu k I n??? Poyebalo was chlopaki?

 • twojeprawda

  Oceniono 13 razy -5

  i nadal mają.. z perspektywy historii to właśnie te podglądy były skutkiem śmierci największej ilości ludzi

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy -5

  "- To hasło, które w sposób symboliczny oddaje to, co udało nam się uzyskać - połączenie ponad podziałami. Wspólny mianownik, który będzie skupiony na dyskusji o przyszłości Polski - tłumaczył dziennikarzom szef sztabu Lewicy Robert Biedroń."
  ===========================================
  Twarzą lewicy jawi się łgarz, który coś pitolił o rezygnacji z mandatu €posła ale jak zobaczył €kaskę, to mu się pespektywa zmieniła. Ciekawe za ile by zmienił orentację seksualną..:-)

 • mid1

  Oceniono 14 razy -6

  Tiaaaaa.... bo ludzie "kochają" starych bolszewików, takich dziadów jak Cimoszko, Millerko, Czarzasto...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 16 razy -6

  Schetynowa służebnica Rogojsz na froncie walki z lewicą.
  Zieeeeewwwww....

 • koxiarz

  Oceniono 10 razy -6

  " #ŁączyNasPrzyszłość" z Jaruzelską?
  Nie marnujcie tej szansy na wybory parlamentarne, poczekajcie i za rok wystawcie ją jako kandydatkę na Prezydenta. To dopiero będzie symbol "skupienia się wyłącznie na przyszłości".

 • proteusz33

  Oceniono 6 razy -6

  Łączy ich przeszłość a maja logo 'Łączy nas przyszłość'.Już ten fakt udowadnia że nie są wiarygodni

 • awitold4

  Oceniono 7 razy -7

  Uważam, że Zandberg i spółka powinni dać rodakom dobry przykład i sami zacząć płacić postulowane przez siebie 80% podatku

 • representation1

  Oceniono 13 razy -7

  Dzisiaj ta tzw. lewica znaczy tyle samo co LGBT
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Do tego sprowadzają się ich hasła.

 • etyk3

  Oceniono 9 razy -7

  A co na to główny hejter lewicy hartman ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX