Ziobro na konferencji o ofiarach reżimów mówił o aferze Piebiaka: Podziały doprowadziły do gorszących sytuacji

Podczas konferencji na temat ofiar reżimów totalitarnych Zbigniew Ziobro odniósł się do afery Piebiaka. - Dzieli ta sprawa, zamiast łączyć. Te podziały w dobie dzisiejszych spraw, które dzieją się w mediach, doprowadziły do gorszących sytuacji - mówił minister sprawiedliwości.
Zobacz wideo

23 sierpnia, w rocznicę 80. paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Podczas konferencji związanej z obchodami, której fragmenty zarejestrowało m.in. TVN24, głos zabrał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W wystąpieniu Ziobry nie zabrakło wtrętów do bieżącej sytuacji, czyli sprawy afery byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka i udziału innych sędziów w zorganizowanej akcji oczerniania innych kolegów i koleżanek po fachu.

Jak mówił minister sprawiedliwości, sprawa reformy wymiaru sprawiedliwości i jego przyszłego kształtu budzą "zbyt wiele negatywnych emocji". - Często te dyskusje, od dłuższego czasu, toczą się w ferworze emocji, które górują nad argumentami, nad rzeczowym spojrzeniem na problemy, na zdefiniowaniem. wyciąganiem systemowych wniosków - powiedział Ziobro, dodając: - Dzieli ta sprawa, zamiast łączyć.

Ziobro o aferze: Te podziały w środowisku doprowadziły do gorszących sytuacji

Później prokurator generalny, dalej pozostając w narracji o "sporze" wśród sędziów, stwierdził, że "wierzy głęboko", że obydwie strony mają obrany za cel "sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości". - Oraz sprawne i wolne od wszelkich nacisków sądy - zaznaczył.

Te podziały w dobie dzisiejszych spraw, które dzieją się w mediach, doprowadziły do gorszących sytuacji

- oznajmił Zbigniew Ziobro, wyliczając, że negatywnymi bohaterami afery Piebiaka i ofiarami hejtu, są ludzie z tego samego środowiska, "z tych samych stowarzyszeń", którzy "byli w relacjach przyjacielskich".

Ziobro: Sędziowie nie są nadzwyczajną kastą, nie mogą kierować się zemstą

W pewnym momencie Ziobro nawiązał do fragmentu wypowiedzi sędzi NSA Ireny Kamińskiej, którą wiele osób dobrze zna:

Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi i myślę, proszę państwa, że damy radę.

Kamińska, członkini stowarzyszenia sędziów "Themis", później mówiła,co skrzętnie wykorzystywała władza: - Ja będę szczera, ja pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność, to lekceważenie, tak irytuje, że ja pragnę zemsty. Ale jestem prawnikiem i jestem sędzią, wobec czego to wszystko nie może w żaden sposób przypominać działania obecnej władzy, bo nie będziemy od nich lepsi.

Sędziowie nie są nadzwyczajną kastą, jak nazwała swoje środowisko jedna z prominentnych przedstawicieli sędziów w Polsce. Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty, jak mówiła innym razem

- wtrącił na konferencji Ziobro i kontynuował:

Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, drugą, czy jakąkolwiek inną stronę sporu, bardzo ostrego sporu.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (181)
Ziobro na konferencji o ofiarach reżimów mówił o aferze Piebiaka: Podziały doprowadziły do gorszących sytuacji
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 89 razy 87

  To nie "podziały" doprowadziły do gorszących sytuacji, tylko pisowscy aparatczycy na wszystkich szczeblach władzy. Z ministrami na czele.

 • liftertoja

  Oceniono 80 razy 80

  "Gorszaca sytuacja" to jest jak jeden sedzia pokazuje drugiemu gola dupe i kaze sie w nica pocalowac. A nie gdy MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOSCI na krzywy ryj finansuje trolli do szczucia na przeciwnikow politycznych, udostepniajac im tajne informacje osobwe. To nie jest gorszace, to jest przestepstwo PRAWNIKU zbolaly.

  To jakby gwalt nazwac "niespodziewanym seksem".

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 56

  Wygląda na to, że jeszcze trochę a będą rodzinne loty Kuchcińskiego tłumaczyć konfliktem wśród kontrolerów na lotnisku. Bujaj się Zbyszek i weź tę resztę bandy ze sobą.

 • jerzy30

  Oceniono 51 razy 51

  Ziobro ty s......................... bolszewickiej mordy. To twoja robota padalcu

 • pablo_spear

  Oceniono 50 razy 50

  Zero honoru i jaj. Przyspawany do stolka ale mam nadzieje ze tylko do pazdziernika!

 • manren

  Oceniono 47 razy 47

  Te słowa Ziobry oznaczają ni mniej więcej tyle: Mam pełne poparcie Kaczyńskiego i możecie mnie cmoknąć frajerzy!

 • stasi1

  Oceniono 43 razy 41

  Ciekawe czy 0 odpowie za swoją działalność przed sądem w Polsce czy tylko przed historią

 • niewschodni

  Oceniono 42 razy 40

  co za oslizly i zaklamany typ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX