Sondaż: Prawie 60 proc. badanych chce dymisji Ziobry po aferze Piebiaka

Prawie 60 proc. ankietowanych uważa, że Zbigniew Ziobro w związku z aferą Piebiaka powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24. Rezygnacji nie oczekuje 30 proc. badanych.
Zobacz wideo

Czy w związku z aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany? - takie pytanie zadano w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, zrealizowanym 22 sierpnia, czyli już po ujawnieniu większości informacji ws. afery Piebiaka, która wybuchła po serii publikacji Onetu.

Co ważne, opublikowano odpowiedzi tylko tych respondentów, którzy zadeklarowali, że słyszeli o aferze Piebiaka. 30 proc. badanych nie oczekuje dymisji Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, a zarazem lidera Solidarnej Polski wchodzącej w skład rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Z czego 19 proc. wybrało opcję "zdecydowanie nie", a 11 proc. - "raczej nie".

Afera Piebiaka. Sondaż: prawie 60 proc. ankietowanych chce dymisji Ziobry

Z kolei 59 proc. ankietowanych w sondażu uważa, że minister sprawiedliwości powinien podać się do dymisji. 47 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak", natomiast 12 proc. "raczej tak".

Sondaż telefoniczny przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1012 osób, z czego 780 z nich zadeklarowało, że słyszało o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o: