Zbigniew Ziobro pojawił się w siedzibie PiS. "Fakt" pisze o "naradzie ws. Łukasza Piebiaka"

W czwartek wieczorem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS - podaje "Fakt". Według dziennika przy Nowogrodzkiej odbyła się narada dotycząca afery oczerniania sędziów, w której miał brać udział wiceminister Łukasz Piebiak.
Zobacz wideo

Jak nieoficjalnie ustalił "Fakt", było to spotkanie stricte wyborcze. Solidarna Polska jest koalicjantem PiS w Zjednoczonej Opozycji" - opisuje w dzisiejszym wydaniu dziennik. Z informacji dziennikarzy wynika, że przy Nowogrodzkiej "najprawdopodobniej" odbyła się narada Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry dotycząca byłego już podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i afery związanej z atakiem na sędziów. 

Afera Piebiaka. Ziobro spotkał się z Kaczyńskim

Łukasz Piebiak po publikacjach Onetu podał się do dymisji. Artykuły dotyczyły ataków na sędziów stowarzyszenia Iustitia, którzy sprzeciwiają się reformom PiS w sądownictwie. Oczernianiem sędziów zajmowała się użytkowniczka Twittera Emilia, z artykułów Onetu wynika, że akcje często inicjował Piebiak, a także inni sędziowie pracujący dla resortu. Dymisja wiceministra sprawy nie zamknęła, sędziowie Iustitii i opozycja domagają się dymisji Zbigniewa Ziobry. 

Horała o "szefie", któremu Piebiak wysyłał program nt. sędziego

Przypomnijmy, że portal opublikował zrzuty rozmów Emilii z Piebiakiem. W jednej z nich kobieta zadaje pytanie ówczesnemu wiceministrowi, jak podobał mu się program stawiający jednego z sędziów Iustitii w negatywnym świetle. Piebiak odpowiedział: "Super. Właśnie przesyłam Szefowi by i on się ucieszył". Poseł PiS Marcin Horała został zapytany o to, kto jest wspomnianym szefem w "Faktach po faktach". - Nie wykluczam, że (Piebiak) mógł przysłać (sms) do ministra Ziobry, a pan minister Ziobro odczytał to, jako program, w którym był pokazany jakiś kawałek prawdy o polskim sądownictwie - odpowiedział Horała. 

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (334)
Zbigniew Ziobro pojawił się w siedzibie PiS. "Fakt" pisze o "naradzie ws. Łukasza Piebiaka"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 111 razy 105

  zbigniew ziobro - prawnicza miernota, intelektualna bida z nędzą, slams moralny, mściwa kreatura !!!

 • fakiba

  Oceniono 70 razy 68

  Oficjalna wersja głosi że to była narada związana "z wyborami" , ktoś w to wierzy ?

 • dk2017

  Oceniono 62 razy 60

  Ta sprawa to nie jest tylko Piebiak! Narada w sprawie Układu, Panie Jarosławie K. ty też siedzisz w tym zanurzany po uszy.
  Stworzyłeś układ. PIS'mafię.

 • panamp

  Oceniono 51 razy 49

  Czasmi żeby zwymiotować wkładamy 2 palce w gardło,
  ale można też spojrzeć na zdjęcie pewnego zioberka

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 46

  A kaczor milczy w sprawie tej "biduli" we wszystkich znanych językach , nawet po Wolsku

 • tom_aszek

  Oceniono 46 razy 44

  Ziobro pojechał zapytać czy już złożył dymisję?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX