Jest postępowanie ws. sędziego Wytrykowskiego. Chodzi o wulgarne wiadomości do sędzi Gersdorf

Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego wszczął postępowanie ws. sędziego Konrada Wytrykowskiego. To on miał stać za akcją wysyłania do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf wiadomości: "Wyp*******j".
Zobacz wideo

- Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego poinformował mnie, że z urzędu, z własnej inicjatywy, sam wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - powiedział w TVN24 Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Laskowski dodał, że "to jest wstępny etap postępowania, który zmierza do tego, aby w ogóle ustalić, czy mamy do czynienia z jakimś potencjalnym deliktem, przewinieniem dyscyplinarnym".

Jest postępowanie rzecznika dyscyplinarnego ws. sędziego Wytrykowskiego

Przypomnijmy, że jedną z ofiar ataków na sędziów stała się Małgorzata Gersdorf. Z ustaleń Onetu wynika, że w 2018 r. w gromadzącej sędziów grupie "Kasta" na komunikatorze WhatsApp, padł pomysł wysyłania do Gersdorf wulgarnych pocztówek. "Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wprdalaj" - miał napisać Konrad Wytrykowski (od 2018 r. członek Izby Dyscyplinarnej SN). 

Kilka dni później internetowa hejterka Emilia, która ściśle współpracowała z ówczesnym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, rozpoczęła propagowanie tej akcji na Twitterze. "Uwaga!!!! Robimy akcję listów i kartek z "przesłaniem" do sędzi Gersdorf. Przekażmy wyrazy poparcia dla reformy sądownictwa a nie dla kasty Pani byłej Prezes" - napisała i załączyła wpis o treści: "Napisz list z poparciem dla sędzi Gersdorf. Już piszę pocztówkę: Kochana Pani Prezes: WYP***DALAJ!!!".

Pierwsza prezes przyznała, że rzeczywiście trafiło do niej kilka takich pocztówek.