Komisja Europejska zaniepokojona oczernianiem sędziów. "W Unii tego typu afery jeszcze nie było"

RMF FM uzyskało oświadczenie rzecznika Komisji Europejskiej dotyczące ataków na sędziów. Wynika z niego, że KE patrzy na całą aferę z "zaniepokojeniem". Z kolei jeden z rozmówców korespondentki rozgłośni stwierdza, że "w unii tego typu afery jeszcze nie było".
Zobacz wideo

Afera z inspirowanymi w Ministerstwie Sprawiedliwości atakami na sędziów została dostrzeżona w Unii Europejskiej. "Odnotowaliśmy z zaniepokojeniem sprawę opisaną w mediach. Nie będziemy tego komentować. Jednak śledzimy sprawę z bliska" - skomentował rzecznik Komisji Europejskiej w pisemnym oświadczeniu, przekazanym korespondentce RMF FM.

Komisja Europejska zaniepokojona "aferą Piebiaka"

Rozgłośnia przytacza też wypowiedzi innych urzędników KE. Jeden z informatorów stwierdził, że opisana przez Onet sprawa jest dowodem, że "źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa". Jego zdaniem sprawa ma potwierdzać zarzuty KE dot. "upolitycznienie sądownictwa w Polsce". Kolejny rozmówca porównuje nagonkę na sędziów do działań rosyjskich trolli. - Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W Unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal - stwierdził.

Inspirowane w MS ataki na sędziów

Portal Onet.pl w artykułach publikowanych od poniedziałku opisywał, że wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak oraz delegowany do ministerstwa sędzia Jakub Iwaniec brali udział akcji dyskredytowania sędziów przeciwnych reformom sądownictwa. Z artykułu Onet.pl wynika, że Łukasz Piebiak kontaktował się w internecie z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi, szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały. Ofiarą sterowanego ataku stała się również I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (236)
Komisja Europejska zaniepokojona oczernianiem sędziów. "W Unii tego typu afery jeszcze nie było"
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 63 razy 55

  No bo do Unii jeszcze nigdy nie przyjęto bolszewików. A będzie jeszcze gorzej. Przygotujcie się, 45% sprzedawczyków sumiennie się o to postara.

 • sertoriusz1

  Oceniono 50 razy 46

  Oprócz wszystkich innych wątków, dla mnie osobiście jest także szokujące jakiego małego kalibru są pętaki, które dorwały się do władzy. Wiceminister, który koresponduje sobie z jakąś emilią???? I sam sobie daje przydomek "Herszt"???? Sędzia mianowany???? Przecież to gó...arzeria do kwadratu!!! Honor? Dobro Polski? Przecież to są zwykli harcerze.... Im się marzy bycie żołnierzami wyklętymi??? Naprawdę, łebkom się zupełnie pokręciło we łbach....

 • vontomke

  Oceniono 53 razy 39

  UE zaniepokojona? Czy po wyborach także okaże zaniepokojenie, czy może jednak zrobi coś żeby przerwać ten marsz ku systemowi totalitarnemu. UE powinna przyjrzeć się zmianom w ordynacji wyborczej jakie zrobił Kaczyński i na wybory przysłać międzynarodowych obserwatorów.

 • rafiol

  Oceniono 29 razy 27

  Taki cytat z ostatniej "Polityki" - "Znajomy europoseł cytował mi żart zagranicznego kolegi: "Jak wam się przez tyle lat udawało udawać, że jesteście Europejczykami". Smutne, ale prawdziwe. Część polskiego społeczeństwa to umysłowa dzicz. Obecnie przy władzy. Na dobrą sprawę KE/UE nic co tu się dzieje nie powinno dziwić. Inne standardy.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 31 razy 27

  Ta władza jest zdemoralizowana i nikczemna.
  Ale co powiedzieć o tych, którzy tych bydlaków wybrali i ponownie chcą wybrać?

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 28 razy 26

  Oświadczenie Morawieckiego, że dymisja Piebiaka kończy sprawę było nieprzemyślane i głupie. To dopiero początek.
  Komisja Europejska nie odpuści czegoś podobnego, bo absolutnie nie mieści się w standardach CYWILIZOWANEGO ŚWIATA.
  I proszę mi tu nie wyjeżdżać, że cel uświęca środki.
  Skończą się też "oskarżenia" i donoszenie na Polskę do "zagranicy".
  UE zajmie się tą sprawą z urzędu.

 • robson15

  Oceniono 33 razy 25

  Państwo PIS coraz bardziej się pogrąża w UE. Już od dawna ma kiepską opinię i usilnie dalej pracuje by sięgnąć dna. Najgorsze jest to że pisowski suweren dalej żyje w jakimś wyimaginowanym świecie i nie widzi że Polska jest coraz bardziej izolowana w UE. Może to celowa robota sekty smoleńskiej, prowadząca do Polexitu? Po co "państwo PIS" ma być w UE, po co ma im ktoś patrzeć na ręce, wytykać łamanie Konstytucji RP, niszczenie praworządności. Kurduplowi i jego sekcie marzą się standardy białoruskie czy rosyjskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX