Jest nowa lista lotów Marka Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu ujawnia, ale kluczowych informacji brak

Kancelaria Sejmu opublikowała nowy wykaz lotów Marka Kuchcińskiego, gdy ten sprawował funkcję marszałka. Wśród pozycji nie ma jednak najważniejszej informacji: kto i kiedy latał samolotem razem z Kuchcińskim. Za to dyrektor CIS tłumaczył się z problemów z lotami marszałka i wprowadzaniem mediów w błąd: - Powodem tych różnych informacji był pewnego rodzaju nieład.
Zobacz wideo

Afera wokół lotów byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wybuchła pod koniec lipca za sprawą publikacji Radia ZET. Rozgłośnia opisała wówczas, że wraz z marszałkiem z rządowego samolotu korzystała też jego rodzina. Potem pojawiały się kolejne doniesienia o innych podniebnych podróżach Kuchcińskiego, m.in. z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

9 sierpnia Marek Kuchciński zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka Sejmu, dwa dni wcześniej prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie jego lotów. Kilka dni przed rezygnacją Kuchcińskiego Kancelaria Sejmu opublikowała wykaz jego podróży dokonywanych samolotami. W środę 21 sierpnia, już za nowej marszałek Elżbiety Witek, światło dzienne ujrzała nowa lista lotów.

Lista lotów Kuchcińskiego

W pierwszej ujęto 85 pozycji oraz podano liczbę pasażerów, którzy podróżowali z Kuchcińskim. W drugiej jest ich już 87, ale schemat pozostał ten sam: są informacje o liczbie pasażerów, ale nie doprecyzowano, kto właściwie był na pokładzie.

Inaczej wygląda sprawa zagranicznych podróży Kuchcińskiego, w ich przypadku jest dokładnie rozpisany skład delegacji, wymienieni są posłowie i senatorowie, którzy brali udział w wyjazdach.

Na stronach Sejmu można sprawdzić aktualną listę lotów marszałka Kuchcińskiego: krajowe i zagraniczne.

Lista ta pozostaje więc w jakimś stopniu niepełna. Wciąż - na podstawie dokumentów Kancelarii - nie da się ustalić, ile razy i kto z jego rodziny korzystał z rządowego samolotu. O tym wątku pisała już "Rzeczpospolita", podnosząc, że słynny lot Doroty Kuchcińskiej nie znalazł się w pierwszym wykazie ujawnionym przez Centrum Informacyjne Sejmu (nie był lotem HEAD). "Opinia publiczna ma prawo zweryfikować słowa marszałka o 23 lotach z rodziną i rzekomo jednym samej żony" - pisała "Rz".

Loty Kuchcińskiego. Dyrektor CIS mówi o "nieładzie"

Także w środę wyjaśnienia wokół sprawy składał dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Jak wyjaśniał, dezinformacje na temat lotów marszałka były wynikiem "bałaganu" w Kancelarii Sejmu (CIS wprowadzało w błąd dziennikarzy, utrzymując, że rodzina nie latała z Kuchcińskim - red.).

- Powodem tych różnych informacji był pewnego rodzaju nieład. To był błąd, ja się przyznaję. Ponoszę pełną odpowiedzialność za to - mówił Grzegrzółka, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". Tłumaczył też, że napisał dziennikarzom, że marszałek Kuchciński nie latał z rodziną, ponieważ "jej nie widział".

Więcej o:
Komentarze (199)
Loty Marka Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu publikuje nową listę przelotów
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 128 razy 120

  Powodem tych różnych informacji był pewnego rodzaju nieład. - dziwnym trafem nie dotyczyło to przelotów premiera Tuska.

 • fastforward

  Oceniono 85 razy 83

  Nowa jakość w uzasadnianiu przekrętów władzy: swego rodzaju nieład. ..

 • ssc1

  Oceniono 62 razy 62

  Czyli to państwo istnieje tylko teoretycznie?
  Jeśli brak danych o "pierwszej" osobie w pańsytwie, to jak wygląda reszta?

 • albacor

  Oceniono 60 razy 60

  To jeszcze tam kłamco Grzegrzółka jesteś??? Razem ze swoja szefową???

 • 12reyez

  Oceniono 59 razy 57

  Jak będę kłamał w żywe oczy i ktoś mnie na tym złapie to powiem, że poprzednie moje wypowiedzi wkradł się pewien nieład, takie nadużycie semantyczne jakby:)

 • hamsterx

  Oceniono 53 razy 53

  łżą jak przysłowiowe bure suki
  a cham jak wiadomo nie ma zdolności honorowych

 • arreis65

  Oceniono 48 razy 46

  pisssofski burdel zatacza coraz szersze kregi, pissofskie szambo coraz bardziej się rozlewa, pissofskie gooowno coraz bardziej śmierdzi ale niektórzy się delektują !!!

 • robson15

  Oceniono 41 razy 41

  Po prostu kombinują jak tylko mogą. Idiotyczne tłumaczenie Grzegrzółki w które uwierzy tylko po prostu ktoś bardzo naiwny. Prawda jest taka że po prostu łgali w żywe oczy i tyle. Gdyby nie niezależne media, Kuchciński Air trwało by nadal. Traktował sobie Ogrodnik, jego rodzina i kumple samoloty rządowe jak prywatną, darmową taksówkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX