Wybory parlamentarne 2019. PiS w sondażu z dużą przewagą nad opozycją. Lewica trzecia

W wyborach parlamentarnych PiS może liczyć na 45 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego dla wp.pl. Koalicja Obywatelska plasuje się daleko za partią rządzącą. Do Sejmu według badania wejdzie także Lewica i PSL z Kukiz'15.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadził panel Ariadna dla wp.pl w dniach 16-20 sierpnia (pierwszy artykuł Onetu na temat Łukasza Piebiaka ukazał się 19 sierpnia). Z badania wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość głos odda 45 proc. badanych. Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) może liczyć na znacznie niższy wynik - 27 proc. Trzecie miejsce na podium zajmuje Lewica z wynikiem 10 proc., w Sejmie znalazłoby się też PSL z Kukiz'15, na których zagłosowałoby 6 proc. badanych.

Wybory parlamentarne 2019. PiS wygrywa, Lewica trzecia

Poniżej progu znalazłyby się Konfederacja, do której należy m.in. Janusz Korwin - Mikke oraz Federacja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca. Udział w wyborach zadeklarowało 49 proc. respondentów, 26 proc. nie pójdzie do urn, natomiast 25 proc. jest niezdecydowanych. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że wybory odbędą się 13 października. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie w liczbie 1036 osób od 18 lat. 

Więcej o:
Komentarze (617)
Wybory parlamentarne 2019. PiS w sondażu z dużą przewagą nad opozycją. Lewica trzecia
Zaloguj się
 • kl0ss

  Oceniono 122 razy 90

  Katolicki suweren kocha złodziei, hejterów, oszustów. Dlaczego? Bo widzi siebie... !!!

 • jxl82

  Oceniono 68 razy 48

  Suweren myśli że będzie zażywał luksusu jak nie przymierzając, przepraszam za wyrażenie- Kuchciński?

 • kac

  Oceniono 63 razy 37

  Afera za aferą a PiS ani drgnie, jak myślicie czy PiS jest tak wspaniały... oczywiście, że nie.
  To w czym problem? W tym, że opozycja nie ma lidera z charyzmą, w tym, że lider największej partii opozycyjnej ma coś, co ja nazwałbym nawet charyzmą ujemną. W tym właśnie w tym jest problem.

 • ona_ona_80

  Oceniono 51 razy 35

  -Nic się nie stało, Premierze nic się nie stało! –Zakrzyknął suweren na widok Mateusza wysiadającego z pięknego, nowego, błyszczącego PiS-Busa.
  Schodził po schodkach lekko zdenerwowany, z niepewnym wzrokiem. Wystarczyło jedno spojrzenie w te wierne, kochające oczy i już wiedział. Już wiedział, że kolejna afera nie zachwiała pozycją Partii.
  O ja cię nie mogę –pomyślał Mateusz -naprawdę wybaczyli, kolejny raz. Jednak Prezes zawsze ma rację. Mówił mi, ale nie wierzyłem. Te 500+ to był strzał w dziesionę, pyszny pomysł, jak polski tradycyjny twaróg. Szkoda, że nie zaczęliśmy od 300+, teraz miałbym asa w rękawie, a i w budżecie więcej kasy na trolle. Cóż, mleko się rozlało. Jest dobrze! Jest dobrze! –powtarzał sobie dla dodania animuszu.
  Mateusz wymienił porozumiewawcze spojrzenie z Piotrem, młodym rzecznikiem. Piotr już wiedział co robić. Podniósł kartkę i długopis i dyskretnie, jedną pewną linią przekreślił punkt 11. na liście: „Afera trollowa”. Mateusz pewnym już krokiem wszedł w wiwatujący, podniecony tłum.
  -Ciemny ludzie! Ekhm, znaczy się Szanowni Państwo! –Co ja wyprawiam, skarcił się w myślach Mateusz. Muszę się bardziej pilnować.

 • 11krzych

  Oceniono 62 razy 34

  Wyborcy KO chodzą co niedziela do koscioła. Są tak samo głupi jak pisiory. Nie rozumieją kto jest wrogiem Polski. PiS to tylko objawy choroby a przyczyną jest kościół katolicki. Trzeba zmarginalizować watykańską zarazę, to i partie w rodzaju pislamu nie będą powstawać.

 • q1000

  Oceniono 31 razy 17

  JAKO SPOŁECZEŃSTWO BIJEMY REKORDY GŁUPOTY I BRAKU ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZYSZŁOŚĆ POLSKI. TU SIĘ REALIZUJE ZNANE POWIEDZENIE , ZE POLAK PO SZKODZIE TEŻ GŁUPI ...

 • punter

  Oceniono 31 razy 15

  Amen

  Interesujące, że 51% Polaków ma wszystko w dudzie i zasadniczo zwisa im kto rządzi. Ja to czasem zastanawiam się czy my w ogóle zasługujemy na niepodległość i czy nie powinniśmy być jakąś republiką radziecką albo landem niemieckim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX