Onet: sędzia z Izby Dyscyplinarnej SN ma stać za akcją z pocztówkami do Gersdorf: "Wyp*******j"

Portal Onet.pl publikuje kolejne informacje kompromitujące niektórych sędziów związanych z "dobrą zmianą". Tym razem informuje, że sędzia Konrad Wytrykowski, członek Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ma stać za akcją wysyłania wulgarnych pocztówek do I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Miało być na nich napisane "Wyp*******j". Sam Wytrykowski wszystkiemu zaprzecza.
Zobacz wideo

Portal Onet.pl trzeci wieczór z rzędu publikuje informacje na temat działań sędziów związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości i popierających "dobrą zmianę" w stosunku do tych, którzy reformie wymiaru sprawiedliwości się sprzeciwiali.

Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN chciał wysyłać do I Prezes pocztówki "Wyp*******j"

Jedną z ofiar była Małgorzata Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego. Latem 2018 roku, gdy rząd próbował wprowadzić ustawę nakazująca sędziom i innym prawnikom przechodzenie w stan spoczynku po ukończeniu 65. roku życia, spontanicznie wysyłano do niej pocztówki ze słowami wsparcia.

W tym samym czasie wzrosła aktywność na grupie "Kasta" utworzonej w komunikatorze WhatsApp, która gromadziła sędziów wspierających działania PiS. Jeden z nich, sędzia Konrad Wytrykowski, który w 2018 roku dołączył do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, miał zaproponować odpowiedź na akcję wsparcia dla I Prezes. "Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wprdalaj" - miał napisać na grupie. Doniesienia portalu są poparte screenami rozmów, które toczyły się na grupie "Kasta".

Kilka dni później internetowa hejterka Emilia, która ściśle współpracowała z ówczesnym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, rozpoczęła propagowanie tej akcji na Twitterze. "Uwaga!!!! Robimy akcję listów i kartek z "przesłaniem" do sędzi Gersdorf. Przekażmy wyrazy poparcia dla reformy sądownictwa a nie dla kasty Pani byłej Prezes" - napisała i załączyła wpis o treści: "Napisz list z poparciem dla sędzi Gersdorf. Już piszę pocztówkę: Kochana Pani Prezes: WYP***DALAJ!!!".

Gersdorf: Jeśli to prawda, to byłoby straszne. Wytrykowski wszystkiemu zaprzecza

Kilka takich pocztówek faktycznie dotarło do sędzi Małgorzaty Gersdorf. - Najpewniej było ich więcej, jednak kierownictwo sekretariatu nawet mi ich nie przekazywało, bo po co? - powiedziała I Prezes w rozmowie z Onet.pl. - Jeśli prawdą jest, że taką akcję wymyślił obecny sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, to to byłoby straszne - skomentowała.

Podobnego zdania jest rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. - Taki człowiek, według mnie, sędzią być nie powinien. Pisanie anonimów, donosów, używanie wulgaryzmów to są rzeczy, które na pewno sędziemu nie przystoją, bo on ma być wzorem dla innych i osobą nieskazitelnego charakteru. A mówimy przecież o członku Izby Dyscyplinarnej - podkreśla. Jak dodaje, możliwe, że sprawa ta trafi do rzecznika dyscyplinarnego Sądu Najwyższego. Ostatecznie zdecyduje o tym jednak Małgorzata Gersdorf.

Sam sędzia Konrad Wytrykowski stanowczo zaprzecza doniesieniom Onet.pl. - Nigdy nie było takiej sytuacji, to są wyssane z palca bzdury! - twierdzi. 

Więcej o:
Komentarze (384)
Onet: sędzia z Izby Dyscyplinarnej SN ma stać za akcją z pocztówkami do Gersdorf: "Wyp*******j"
Zaloguj się
 • brods

  Oceniono 76 razy 68

  wytrykowski ....wypierda*aj .... , dla takich sędziów nie ma miejsca w normalnej polsce ..........

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 59 razy 49

  To są pisowskie elity! Idole niedouczonych, wiejskich kmiotów. Jak oni się pojawią wśród normalnych ludzi? Przecież powinni spalić się ze wstydu. Serial trwa w najlepsze buhahaha. Płaszczak nie nadąża ze zmianą pampersów żoliborskiemu zgniłkowi:-)

 • pt.nut

  Oceniono 44 razy 40

  Fajnie jest patrzec, jak sie pissdzielce wija, unikajac pytan dziennikarzy (a tu przekaz dnia wciaz nie gotowy !). Nawet Karczewski stracil wczoraj swoj cool. Tak trzymac , Panstwo dziennikarze !

 • denoir696

  Oceniono 46 razy 40

  Z wypowiedzi adwokata wynika, że grupa hejterska w MS liczyła ok. 10 osób i zero nic nie wiedział...
  Najwyższy czas mu odesłać te pocztówki z hasłem "Wyp***laj".

 • koment7

  Oceniono 38 razy 36

  Mam nadzieję, że ludzie pokroju tych sprzedawczyków szybko przestaną być sędziami, bo takie zachowanie automatycznie powinno eliminować ich z możliwości osądzania innych.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 42 razy 36

  Prosty człowiek jestem i bez szkoły, ale tak to ja nie robie. Wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX