Parchimowicz o kartach prepaid, które miał kupić resort Ziobry. Domaga się sprawdzenia pogłosek

Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz powiedział w TVN24, że dotarły do niego "pogłoski" o kartach prepaid, kupowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Prokurator zasugerował, że karty mogły służyć do "rozpowszechniania hejtu w sieci".
Zobacz wideo

Portal Onet.pl w artykułach opublikowanych w ostatnich dniach napisał, że wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak oraz delegowany do ministerstwa sędzia Jakub Iwaniec brali udział akcji dyskredytowania sędziów przeciwnych reformom sądownictwa.

Z doniesień medialnych wynika, że Łukasz Piebiak kontaktował się w internecie z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały, adresy miała otrzymywać od wiceministra Piebiaka.

Internetdelegacja sędziego Jakuba Iwańca została skrócona. Oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem. Minister Zbigniew Ziobro skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

Prokurator Parchimowicz o sprawie Łukasza Piebiaka

Sprawę komentował w TVN24 prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz. Powiedział, że trzeba "wyjaśnić kwestię tego, czy w Ministerstwie Sprawiedliwości kupiono prepaidowe telefony".

- A jeżeli tak, to dlaczego je kupiono - dodał Krzysztof Parchimowicz.

- Mam taką informację, że kupiono i używano ich. Informacja, którą uzyskałem w listopadzie [2018 r. - red.] wskazywała na to, że miały służyć do tego, żeby rozpowszechniać hejt w sieci - stwierdził, podkreślając, że "powtarza pogłoskę i domaga się sprawdzenia tej pogłoski".

Sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i prokuratorzy ze stowarzyszenia "Lex Super Omnia" domagają się m.in. dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Więcej o: