Zbigniew Ziobro zabiera głos ws. afery Łukasza Piebiaka. "Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań"

Zbigniew Ziobro jednoznacznie wypowiedział się w kwestii działań swojego wiceministra Łukasza Piebiaka, który miał nadzorować dyskredytowanie m.in. sędziów Stowarzyszenia "Iustitia", współpracując z internetową hejterką Emilią. - Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - zapowiedział.

Były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał kierować akcją dyskredytowania sędziów krytykujących reformę sprawiedliwości przeprowadzoną przez rząd PiS. Miało się to odbywać przy współpracy z Emilią S., która twierdzi, że sama została zmanipulowana i oszukana (jej oświadczenie w tej sprawie dostępne jest tutaj). Ich celem stał się m.in. prezes Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystian Markiewicz. Łukasz Piebiak miał m.in. udostępnić kobiecie adres zamieszkania sędziego.

Zbigniew Ziobro i zero tolerancji dla takich zachowań

Po dwóch dniach od opisania sprawy przez portal Onet.pl głos zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział Zbigniew Ziobro w TVP Info. - Jeżeli pojawią się w przyszłości inne osoby, które byłyby zamieszane w ten proceder niezależnie, z której będą strony, będę działał równie stanowczo, czyli odwołanie z ministerstwa, postępowanie dyscyplinarne, jeśli są ku temu przesłanki też oczywiście postępowanie karne - dodał.

Dwie dymisje w ciągu dwóch dni w Ministerstwie Sprawiedliwości

Do tej pory Ministerstwo Sprawiedliwości zakończyło współpracę z Łukaszem Piebiakiem, a także sędzią Jakubem Iwańcem, który według Onet.pl miał szukać dyskredytujących prof. Krystiana Markiewicza materiałów i przekazywać je Emilii. Ministerstwo zapowiedziało postępowanie dyscyplinarne w sprawie sędziego.

Zarówno Łukasz Piebiak, jak i Jakub Iwaniec zapowiadają złożenie pozwów przeciwko portalowi.

Więcej o:
Komentarze (363)
Zbigniew Ziobro zabiera głos w sprawie Łukasza Piebiaka. "Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 130 razy 124

  No to przyjmując najbardziej korzystną dla pana Zbyszka opcję ("nic nie wiem, o niczym nie słyszałem, Piebiaka w życiu nie oczy nie widziałem") - za dopuszczenie do takiego burdelu w resorcie, że wiceminister zakłada sobie prywatne farmy trolli, minister powinien natychmiast z hukiem wylecieć z ministerstwa.

 • fackir

  Oceniono 93 razy 89

  Kłamca. Zero tolerancji dla Zera. przy okazji to oczywiścia wina Tuska który przez 8 lat nie umiał wsadzić tej kliki do paki.

 • ar.co

  Oceniono 63 razy 61

  A tak na marginesie - pamiętacie hejt na lekarzy i nauczycieli? Może warto by popatrzeć, jak rozwijają się hodowle trolli w Ministerstwie Zdrowie i Edukacji Narodowej? Bo przecież one też z pewnością mają swoje "panie Emilie".

 • mirek11768

  Oceniono 59 razy 57

  Pięknie określił to p. Tusk.. Oni są ministrami dlatego , że są mendami pod butem zera a nie dlatego że mogliby się dopiero zeszmacić. ( w skrócie).

 • chi-neng

  Oceniono 48 razy 44

  "Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań"
  -----
  Hahaha...hahahaha...
  W BAMBUKO to nie z nami!
  Wszystko odbywalo sie pod nadzorem was wszystkich, zaprzedanych Kanczynskiemu!

 • urian

  Oceniono 43 razy 41

  Ale bryndza. Ze też Kaczyński toleruje Ziobrę to się dziwię. Wygląda na to, że nie tylko Macierewicza się Kaczor boi, ale nawet taki neptka jak Ziobro. Ciekawe jakie haki ma na Kaczora, ale widać że mocne.

 • synkierownika

  Oceniono 40 razy 40

  zakład, że nie będzie żadnych pozwów przeciw onetowi....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX