Sondaż: PiS wyprzedza Koalicję Obywatelską o 12 punktów. Lewica wraca do Sejmu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie sierpnia, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 38 proc. - wynika z sondażu Kantar, o którym informuje Polska Agencja Prasowa. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska - 26 proc.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu Kantar, o którym informuje Polska Agencja Prasowa. Chęć zagłosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 38 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-14 sierpnia, a więc m.in. przed oficjalną konwencją zjednoczeniową PSL i Kukiz'15 (w sondażu oba ugrupowania liczone są osobno), a także przed publikacjami na temat działań wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka podejmowanych wobec sędziów.

Na drugim miejscu sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) z wynikiem 26 proc. W Sejmie znalazłyby się również lewicowe ugrupowania  - SLD, Wiosna i Razem - startujące wspólnie z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Osiągnęłyby one 10-procentowy wynik. Na granicy progu wyborczego Kukiz'15 (6 proc.) i PSL- Koalicja Polska (5 proc.). Poniżej progu Konfederacja (3 proc.).

Wybory parlamentarne 2019 r.

Dotychczas do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło 45 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego. Nie wszystkie jednak zostały dotychczas zarejestrowane. Niektóre z nich zostały wezwane do usunięcia błędów we wnioskach.

9 sierpnia, z chwilą ogłoszenia w Dzienniku Ustaw postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie ruszyła kampania wyborcza.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Pełne listy kandydatów do Sejmu przedstawiły dotychczas Prawo i Sprawiedliwość (partia przedstawiła również kandydatów do Senatu) oraz Koalicja Obywatelska, liderów list zaprezentowali na razie działacze lewicy oraz PSL i Kukiz'15.

Więcej o:
Komentarze (343)
Sondaż: PiS wyprzedza Koalicję Obywatelską o 12 punktów. Lewica wraca do Sejmu
Zaloguj się
 • taunus68

  Oceniono 88 razy 72

  Wszyscy kochamy złodziei i wszelkiej maści cwaniaczków,dlatego na nich głosujemy...

 • kalasanty0

  Oceniono 70 razy 48

  No to PiS żegna się z większością, jak nie dostanie wsparcia od PSL i/lub Kukiza.

 • pemu

  Oceniono 66 razy 34

  Teraz musi pójść atak opozycji.
  Pomóc muszą media.

  Trzeba w nich uderzyć ich własną bronią i walić inwektywami na czerwonych paskach i konferencjach: ZŁODZIEJE, PRZESTĘPCY, DO DYMISJI, KŁAMCY,NIE BĘDZIE NA 500+ itd......

 • emsi2020

  Oceniono 36 razy 30

  Niech ktoś jeszcze powie, że za PO były afery. Zegarek za 10 tys. i obiad stówę z butelką wina za 1500. HAHAHA, takim winem, z dotacji państwowych to Rydzyk codzień rano płucze sobie gardło!!!

 • zd46

  Oceniono 34 razy 28

  Kosteckiego nie upilnowałiśmy i paru innych z afery burdelowej marszałka, pilnujmy Falenty, pilnujmy "Emilii", pilnujmy Kwaśniaka, ale obserwujmy Biereckiego, Morawieckiego, Kaczyńskiego,Ziobrę, Święczkowskiego i patrzmy jakie narzędzie biorą do ręki i kogo chcą "unicestwić".

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 49 razy 27

  Spokojnie. Zaraz sukienkowi wezmą się do roboty i wszystko wróci do normy.

 • obeznany

  Oceniono 35 razy 21

  I tak bolszewicy ponownie zapanują nad tym krajem.
  Tym razem własnego chowu, pod symbolem krzyża i tupolewa zamiast sierpa i młota

  Jak widać, na nic lepszego nie zasługujemy.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 22 razy 20

  co to za MORDA i KANALIA na tym zdjeciu? Slowa morda i kanalia zapozyczylem z przebogatej skarnicy jezykowej prezesa Jaroslawa, zwanego Kaczorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX