Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna jako lider opozycji - wyniki sondażu

Według najnowszego sondażu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna traci poparcie wśród wyborców. Prawie 60 procent badanych uważa, że polityk nie powinien być liderem Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" miał na celu zbadanie jakim poparciem cieszą się politycy opozycji. Badanie przeprowadzone zostało w dniach 6-7 sierpnia na próbie 1063 Polaków. Ankietowanym zadano pytanie, czy Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z przewodzenia Koalicji Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna powinien być liderem Koalicji Obywatelskiej? 60 procent badanych jest na nie

Aż 58 procent badanych uznało, że przewodniczący PO nie powinien kierować Koalicją Obywatelską w wyborach parlamentarnych 2019. Tylko 13 procent ankietowanych opowiedziało się za tym, by Grzegorz Schetyna utrzymał swoją dotychczasową funkcję. 29 procent wyborców nie miało zdania na temat lidera opozycji.

Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapewnił, że przed wyborami nie dojdzie do zmiany na stanowisku lidera opozycji - W trakcie gry nie zmienia się kapitana, skupiamy się na wyborach. 

Wybory parlamentarne 2019

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Podczas nich wskazanych zostanie 460 posłów na Sejm oraz stu senatorów. Z poprzednich sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem poparcia, a nawet może liczyć na samodzielną większość. Na blok prawicowy, na który składają się kandydaci PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina chce głosować 44 procent badanych (sondaż partyjny dla TVN i TVN24). Według ostatniego sondażu Koalicję Obywatelską poparłoby 27 procent osób, a trzeci blok Lewicowy wybrałoby 11 procent ankietowanych. Do Sejmu miałaby dostać się także Konfederacja z poparciem sięgającym 5 procent.

Więcej o: