Sprawa Piebiaka. Delegacja sędziego Iwańca natychmiastowo skrócona. "Decyzję podjął Ziobro"

- Delegacja sędziego Jakuba Iwańca do Ministerstwa Sprawiedliwości została skrócona w trybie natychmiastowym - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Iwaniec to zaufany współpracownik Łukasza Piebiaka, który - według informacji Onetu - miał dostarczać "haki" na szefa stowarzyszenia "Iustitia", Krystiana Markiewicza. W korespondencji z Emilią pisał też, że "trzeba mu ostro do****ć".

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wyciągnął konsekwencje wobec sędziego Jakuba Iwańca. Według najnowszych doniesień Onetu to on miał dostarczać internetowej hejterce Emilii "haki" na sędziego Krystiana Markiewicza, prezesa największego sędziowskiego stowarzyszenia "Iustitia", które sprzeciwiało się reformie sądownictwa przeprowadzanej przez PiS. Kobieta ujawniała dostarczane przez Iwańca w mediach społecznościowych informacje i wysyłała je do mediów sprzyjających władzy. Z rozmów ujawnionych przez Onet wynika, że Iwaniec pisał jej, że Markiewiczowi trzeba "ostro do****ć". Gdy Emilia zapytała "czemu go nie chcemy?", Iwaniec odpowiedział: "Prezes Iustitii. Główny rozgrywający kasty".

Czytaj więcej: Nowy wątek w aferze. Człowiek Piebiaka też obrał za cel szefa "Iustitii". "Trzeba mu ostro do****ć"

Zbigniew Ziobro skraca delegacje sędziego Jakuba Iwańca

Dzisiaj pan minister Ziobro podjął decyzję o tym, aby skrócić delegację pana sędziego do Ministerstwa Sprawiedliwości

- powiedział rzecznik rządu w programie #RZECZoPOLITYCE rzecznik rządu. Jak dodał, Jakub Iwaniec jest "sędzią, a nie politykiem", a cała sprawa ujawniona przez Onet może być "wynikiem konfliktu w środowisku sędziowskim". 

O odwołaniu delegacji Iwańca poinformował również rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak. Jak dodał, w związku z doniesieniami o Iwańcu Ziobro zwrócił się do rzecznika dyscyplinarnego o natychmiastowe wszczęcie postępowania w tej sprawie.

Więcej o aferze Piebiaka:

Onet.pl: Łukasz Piebiak stoi za hejtem na sędziów krytykujących PiS. Jego ofiarą był m.in. szef "Iustitii"

Akcja hejtu przeciw sędziom "Iustitii". "Białoruskie standardy w unijnym kraju"

Piebiak, czyli problem. Na aferze z wiceministrem sprawiedliwości straci nie tylko PiS, ale i państwo polskie [ANALIZA]

Więcej o:
Komentarze (384)
Afera Piebiaka. Delegacja sędziego Iwańca natychmiastowo skrócona. "Decyzję podjął Ziobro"
Zaloguj się
 • marcus1406

  Oceniono 127 razy 123

  przecież to nie jest sprawa Łukasza P. czy Jakuba I. a Zbigniewa Z. i Jarosława K.

 • filip260496

  Oceniono 127 razy 117

  po tylu aferach PO by zniknęło z życia poliycznego na zawsze, a piSS trwa i ma się dobrze a nawet ma szansę na większość konstytucyjną, w jaki jak k...wa kraju żyję, czy ludzie już do reszty ogłupieli?

 • ona_ona_80

  Oceniono 77 razy 73

  Emilia to suweren w pigułce. Wszyscy, którzy drą się teraz o większość konstytucyjną PiSu, myślą naiwnie jak Emilia, że za lojalność zostaną nagrodzeni i nietykalni po wsze czasy. Nie przewidują w tych swoich mądrych główkach, że w razie kryzysu władza wypnie się na nich, ich samych zdyskredytuje i pokaże jako chorych psychicznie, a ich poparcie podepcze i soczyście opluje. Jakikolwiek konflikt z instytucją państwową: policją, wójtem, szpitalem, radnym itp. skaże takiego delikwenta na dotkliwą porażkę bez możliwości jakiejkolwiek obrony czy udowodnienia swoich racji. Trzeba mieć naprawdę kłopoty z logicznym myśleniem, żeby chcieć dać władzę absolutną jakiejkolwiek partii. O święta naiwności…chroń nas przed suwerenem.

 • 1627cd1410

  Oceniono 76 razy 66

  metody rodem z nazistowskiej organizacji młodzieżowej. ta banda dzieciaków po prostu bawi się tym krajem jak klockami Lego. Masakra! i jeszcze kościół ich w tym wspiera będąc pazernym na kasę..

 • phugoid

  Oceniono 68 razy 60

  no to juz wszystko wiemy, cala sprawa jest wynikiem konfliktu w srodowisku sedziowskim a nie dzialaniem zorganizowanej grupy przestepczej pod wodza herszta z... (tu wpiszcie sobie odpowiednia osobe)

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 57 razy 51

  Taki Zbigniew Ziobro to dobry szef. Nie interesuje się czym zajmują się jego podwładni.

 • bacowa

  Oceniono 51 razy 45

  Mafia żołnierzy odsuwa w cień,

  a don i capo dalej jak ośmiornica opanowują Polskę robiąc z niego kraj totalitarny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX