"Odnaleziono" Falentę. Po badaniach trafił do aresztu śledczego na Służewcu. "Standardowa procedura"

Marek Falenta został przeniesiony z aresztu śledczego na Białołęce do takiej samej placówki na Służewcu - przekazał w środę rano wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

We wtorek rano Radio ZET poinformowało, że Marek Falenta, skazany za udział w tzw. aferze taśmowej na dwa i pół roku więzienia, został przeniesiony z Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce. Rozgłośnia wskazywała, że nowe miejsce osadzenia Falenty jest nieznane nawet dla jego adwokatów.

"Przeniesienie może mieć związek z obawą o jego bezpieczeństwo po głośnym samobójstwie w tym areszcie boksera Dawida Kosteckiego" - pisał dziennikarz Radia ZET.

Marek Falenta przeniesiony z Białołęki na Służewiec

Teraz głos zabrał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który na Twitterze przekazał, że Falenta został przeniesiony do Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu.

Jak wyjaśnił Wójcik, Marka Falentę przeniesiono z Białołęki na Służewiec po tym, jak ten odbył badania diagnostyczne. Teraz wrócił do "jednostki, w której wcześniej przebywał".

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział też komunikat Służby Więziennej w tej sprawie.

Szerzej o wątku badań, które przeszedł Falenta, mówiła w rozmowie z portalem tvp.info ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej:

Marek Falenta, który został skazany w aferze podsłuchowej przechodził na Białołęce badania psychologiczno-psychiatryczne, które się zakończyły. Następnie przetransportowano go do właściwej jednostki, gdzie odsiaduje karę. To standardowa procedura
Więcej o:
Komentarze (104)
Afera taśmowa. Marek Falenta przeniesiony z Białołęki na Służew. "Przetransportowano go do właściwej jednostki"
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 36 razy 36

  Na Służewie, podobno, nie można powiesić się na leżąco, ale można stojąc na głowie.

 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 29

  Prosze sledzic kazdy krok postepownia z Falenta, bowiem zaczyna juz byc rutynadefinitywne likwidowanie swiadkow koronnych i innych POD CZULA I NIEZAWODNA PIECZA ZIOBRY I JEGO OGAROW, swiadkow ujawniajacych przestepstwa Kaczynskiego i 'czlonkow' jego mafii, typu Kuchcinski i inni....

 • jim_marrs

  Oceniono 25 razy 25

  Falenta, spisuj szybko zeznania, bo piątek blisko, a w piątek wieczorem w pisich aresztach tną komary.

 • serenita123

  Oceniono 22 razy 22

  twardy gość - PRZEŻYŁ
  Ale przeżył, bo nie ujawnił swoich mocodawców, czy też oddał materiały ich obciążające by przeżyć????

 • kochany-pershing

  Oceniono 19 razy 19

  Niebawem w gazecie napisza:
  "Falenta utopil sie w lyzce wody. W celi co prawda bylo jeszcze 3 wspolwiezniow, ale nikt nie zauwazyl topiacego sie Falenty. Biegli sadowi dokladnie zbadali przebieg wypaakow i.dopuszczaja taka mozliwosc. Sad i prokuratura oznajmila, ze nie bedzie sekcji zwlok, gdyz bylo to ewidentne, ponad wszela watpliwosc, celowe samobojstwo poprzez samoutopienie."

 • hilux_ie

  Oceniono 18 razy 16

  A czemu pan wiceminister Michał W. pisze o Falencie per Marek F.? Sprawa się rypła i nazwisko waszego słupa przez gardło nie przechodzi?

 • 1pastafarianin

  Oceniono 15 razy 15

  Falenta wiedział że go powieszą w areszcie.
  Powinien wszystko ujawnić co ma na Pis, tylko wtedy nie będzie im już zagrażał.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 14 razy 14

  Podobno jeden się poćwiartował, plastikowym nożem. Pod prysznicem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX