Nauczycielka, kandydatka PiS Elżbieta Kogowska-Piasecka o LGBT: "Zło, prymitywizm, ohyda"

Wybory parlamentarne 2019. Kandydatka z list Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kogowska-Piasecka w ostatnim czasie zasłynęła z wypowiedzi, w których w obraźliwy sposób wypowiada się o środowisku LGBT. Jak się okazuje, aspirująca polityk na co dzień jest nauczycielką matematyki w zespole szkół specjalnych.
Zobacz wideo

Elżbieta Kogowska-Piasecka w ostatnim czasie głośno sprzeciwia się organizacji Marszu Równości, który ma przejść ulicami Zabrza w najbliższą sobotę 24 sierpnia. Kandydatka z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu wystąpiła m.in. na nagraniu, w którym opowiada się za zakazem organizacji marszu czy "promocji LGBT w polskich szkołach".

Elżbieta Kogowska-Piasecka: kandydatka PiS i nauczycielka domagająca się "wolności od LGBT"

Na udostępnionym na Facebooku nagraniu padają m.in. następujące sformułowania - "Zabrze jest miastem polskim, gdzie pielęgnowane są tradycje oparte na rodzinie i śląskich wartościach" i "jesteśmy przeciwni ideologii gender w naszym mieście". Sama kandydatka PiS mówi: Jesteśmy różni, każdy z nas jest inny. Różnimy się wzrostem, masą ciała, kolorem oczu, kolorem włosów, ale jesteśmy osobami tolerancyjnymi. Jesteśmy tolerancyjni, ale tolerancja ma swoje granice. (...) Jestem nauczycielem, ale zarówno rodzicem, dlatego mówię stanowcze "nie" dla promocji LGBT w polskich szkołach". Na końcu filmu uczestnicy stwierdzają, że organizacja Marszu niesie za sobą wiele zagrożeń, dlatego należy go zablokować. Przyznają także, że nie chcą prowokacji ani sytuacji, jaka miała miejsce w Białymstoku.

Elżbieta Kogowska-Piasecka swoje zdjęcie na Facebooku oznaczyła grafiką "strefa wolna od LGBT" a w licznych komentarzach pod postami zdradza swoje przekonania na temat osób o odmiennej od heteroseksualna orientacji. Na jednym ze screenów udostępnionych przez portal natemat.pl widać komentarz kandydatki PiS, która LGBT nazywa złem, prymitywizmem, ohydą, zgorszeniem i zepsuciem.

Komentarze Elżbiety Kogowskiej-PiaseckiejKomentarze Elżbiety Kogowskiej-Piaseckiej zrzut ekranu: Facebook.com/elzbieta.kogowska

LGBT jako "zło, ohyda i zgorszenie" - dyrektor dystansuje się od wypowiedzi nauczycielki: "w żaden sposób nie reprezentuje stanowiska szkoły"

Elżbieta Kogowska-Piasecka zajmuje ostatnie, 18 miejsce na liście w okręgu nr 29 obejmującym m.in. Gliwice i Zabrze. Kobieta na swoim blogu wyborczym opisuje się jako osoba, która "działa w obronie prawdy i uczciwości". Dalej czytamy m.in:

Propaguję chrześcijańskie wartości, uważam, że chrześcijańska tradycja buduje Polskę. Jestem zdecydowaną przeciwniczką ideologii gender. Organizuję wiele imprez patriotycznych i działań społecznych. Jestem prelegentem na spotkaniach patriotycznych. Często zabieram głos w sprawach ważnych dla Polski na wiecach i manifestacjach. Mam plany i projekty, które chcę zrealizować.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości jest też nauczycielką Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Gliwicach. W sprawie polityk wypowiedział się także dyrektor szkoły, którego list opublikowany został na portalu queer.pl. W oświadczeniu dyrektora czytamy: Pani Elżbieta Kogowska-Piasecka nie reprezentuje w żaden sposób stanowiska szkoły. Mając na uwadze zaistniałą sytuację oraz szczególne znaczenie reprezentowanego zawodu zobowiązałem panią do zachowania powściągliwości w wygłaszaniu własnych poglądów. Jednoznacznie przypomniałem, że jest ona nauczycielem szczególnej placówki edukacyjnej, gdzie tolerancja i poszanowanie drugiej osoby stanowi trzon programu wychowawczego i profilaktycznego oraz programu rozwoju szkoły przyjętych do realizacji w naszej szkole.

Więcej o:
Komentarze (427)
Nauczycielka, kandydatka PiS Elżbieta Kogowska-Piasecka krytykuje LGBT: "zło, prymitywizm, ohyda"
Zaloguj się
 • hilux_ie

  Oceniono 73 razy 59

  "tolerancja i poszanowanie drugiej osoby" w PiS? Pan dyrektor raczy żartować...

 • chi-neng

  Oceniono 72 razy 46

  Zadziwiajacym itragicznym jest fakt, ze NAUCZYCIELKA XXI WIEKU nie potrafi rozroznic KOGO I CO nalezy podciagnac pod zacofanie, ciemnote, zabobonnosc, egzorcyzmy, prymitywizm, cofanie sie do epoki kamienia lupanego
  No, ale z drugiej strony, NIC w tym dziwnego, bowiem jest to KANDYDATKA PiS.

 • pan_paradoks

  Oceniono 52 razy 44

  Czyli zgodnie z Pani poglądami Polonia Amerykańska nie ma prawa decydować o sprawach Polski tak? Skoro wybrali życie tam to niech nie wtrącają się w nasze sprawy tak?

 • zet59

  Oceniono 47 razy 29

  pani Elżbieto, dała się Pani wciągnąć w grę kłamczyńskiego, ten mały do cna przesiąknięty nienawiścią człowieczek potrzebuje wrogów w każdej kampanii wyborczej. Poprzednio byli to uchodźcy teraz LGBT za chwilkę może właśnie nauczyciele a na pewno prywaciarze. Zacytuję wiersz, przypomniany ostatnio przez jednego z najwybitniejszych polskich aktorów:

  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 • wejsunek47

  Oceniono 38 razy 24

  "chrześcijańskie wartości" czyli co? bo świat doskonale się bez nich obchodził przez kilkadziesiąt tysięcy lat....

 • 4head

  Oceniono 26 razy 22

  A ohydne nie jest to, że kler do dzisiaj nie rozliczył się z przestępstw pedofilii?!

 • lew1313

  Oceniono 27 razy 21

  I to ma być nauczycielka??????? Wychowawczyni dzieci???????
  To właśnie "dzięki" istnieniu w Polsce takich kreatur jak ta nauczycielka wyjeżdżają z kraju na stałe takie osoby jak ta pani Hania, jej niegdysiejsza koleżanka.

 • nord-ost

  Oceniono 17 razy 15

  Zdjęcie z fb tego indywiduum - strzelnica, leży na stanowisku strzeleckim - wzrok w bok, a palec na języku spustowym.
  To jest gamoń nie zdający sobie sprawy z własnych zachowań i zagrożeń tym wywołanych. I jeszcze się tym chwali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX