Falenta przeniesiony z aresztu śledczego na Białołęce. "Nieznane miejsce. Nie podano go nawet adwokatom"

Marek Falenta został przeniesiony w nieznane miejsce - ustaliło Radio ZET. Dotychczas bohater afery taśmowej przebywał w areszcie śledczym Warszawa Białołęka, tym samym, gdzie niedawno zmarł Dawid Kostecki.
Zobacz wideo

Marek Falenta, odsiaduje wyrok za swój udział w tzw. aferze taśmowej. Falenta przed osadzeniem w więzieniu zbiegł do Hiszpanii, skąd po zatrzymaniu trafił do Polski. Od tamtego czasu był Areszcie Śledczym w Warszawie - Białołęce.

Jak ustaliło Radio ZET, Marek Falenta został jednak z tego miejsca przeniesiony. Gdzie? Tego nie wiedzieć mają nawet jego prawnicy. Dziennikarz rozgłośni Mariusz Gierszewski tak to opisał:

Marek Falenta przeniesiony nagle z Aresztu Śledczego na Białołęce w nieznane miejsce. Nie zostało ono podane nawet jego adwokatom. Przeniesienie może mieć związek z obawą o jego bezpieczeństwo po głośnym samobójstwie w tym areszcie boksera Dawida Kosteckiego.

W ostatnim czasie w areszcie Warszawa-Białołęka zmarł Dawid Kostecki - według informacji prokuratury wszystko wskazuje na samobójstwo. Później, po śmierci Kosteckiego, inny więzień miał próbować popełnić samobójstwo - obydwaj byli świadkami w tej samej sprawie.

Więcej o: