Nowy wątek w aferze. Człowiek Piebiaka też obrał za cel szefa "Iustitii". "Trzeba mu ostro do****ć"

W akcji oczerniania sędziów nie brał udziału tylko Łukasz Piebiak. Jak ujawnia Onet, także "zaufany" sędzia wiceministra sprawiedliwości, Jakub Iwaniec, miał utrzymywać kontakty z hejterką Emilią. Wspólnie mieli snuć plany uderzenia w szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza. Dlaczego? Jak tłumaczył Iwaniec: "Trzeba mu ostro do****ć. Główny rozgrywający kasty".
Zobacz wideo

Onet publikuje nowe informacje na temat afery w resorcie sprawiedliwości. Po ostatnich publikacjach portalu, w których opisano, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał dostarczać hejterce Emilii informacje na temat "niepokornych" sędziów, głównie szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza, Piebiak podał się do dymisji.

Teraz Onet wskazuje, że nie tylko Piebiak miał współpracować z Emilią - robił to też sędzia Jakub Iwaniec, którego przedstawia jako "zaufanego" wiceministra Piebiaka. Portal ujawnił rozmowy z komunikatora WhatsApp między Emilią a Iwańcem: obydwoje zastanawiali się, jak przeprowadzać akcje oczerniające Markiewicza.

To sędzia Iwaniec miał dostarczać Emilii dokumenty niekorzystne dla sędziów sprzeciwiających się zmianom w sądach, które potem kobieta ujawniała w mediach społecznościowych i wysyłała do mediów sprzyjających władzy

- podsumowuje Onet.

Człowiek Piebiaka o Markiewiczu: "Trzeba mu ostro do****ć"

W rozmowach ze strony Iwańca pada np. "teraz przydałby się atak na Markiewicza", "alimenciarz z Iustitii. Trzeba mu ostro do****ć". Gdy Emilia dopytuje, "czemu go nie chcemy?", Iwaniec kwituje: "Prezes Iustitii. Główny rozgrywający kasty".

Sędzia Iwaniec udostępnił też numer telefonu do Krystiana Markiewicza, a później insynuuje, że prezes "Iustitii" miał rzekomo zdradzać swoją partnerkę. 

Jakub Iwaniec i Emilia naradzali się również, na ile mogą sobie pozwolić w atakach na Markiewicza. Ustalali między sobą, a Iwaniec dorzucał nawet od siebie, że szef "Iustitii" "pewnie ma" teraz kogoś "na boku", ale "nie ma dowodów".

Sędzia Jakub Iwaniec - jak opisuje Onet - nie odezwał się do dziennikarki portalu, mimo wielokrotnych prób skontaktowania się.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (467)
Afera Łukasza Piebiaka. Jest nowy wątek. Sędzia Jakub Iwaniec też korespondował z hejterką Emilią. "Trzeba mu ostro do****ć"
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 107 razy 93

  - Janusz, o co chodzi z tymi trolami Ziobry i Piebiaka?
  - Halyna, co cię to obchodzi. Spójrz lepiej ile kiełbasy mamy w lodówce na gryla! Była piątka Kaczyńskiego? Była!

 • brave48

  Oceniono 101 razy 91

  i teraz to mamy dopiero 'zdegenerowaną kastę' skupioną wokół ministerka Zerro ...

 • hamer007

  Oceniono 88 razy 76

  Panie sędzio. W jednym mial racje komunista Leszek Miler-jest pan zwyklym zerem. Powinien Pan otrzymac zakaz wykonywania zawodu. To co Pan, jako sedzia zrobił jest rowne z pisaniem donosow w czasach komuny. Nie ma Pan zadnego moralnego prawa by nosić tytuł sędziego.

 • aker66

  Oceniono 84 razy 72

  Ale szambo. Członkowie rządu działają jak mafia i ubecja razem wzięte. Doskonałe standardy moralne, które są popierane przez kościół. No ale cóż, z drugiej strony zacieranie śladów pedofili w kościele pokazuje że ręka rękę myje.

 • wpm1

  Oceniono 66 razy 56

  Od początku było wiadomo, że tak będzie - gdzie jest Zero tam zawsze jest gnooj.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 51 razy 45

  Czym więcej szczegółów tym bardziej chce mi się rzygać.
  Szkoda komentarza.

 • ziaburek

  Oceniono 44 razy 38

  Na zbyt wiele nie liczę - premier ogłosił, że dymisja Piebaka zamyka sprawę i już.

 • pepe_papa

  Oceniono 43 razy 33

  PiSie szambo bulgocze coraz bardziej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX