Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. wiceministra Piebiaka: Podejmę odpowiednie decyzje

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do medialnych doniesień na temat wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który miał być zaangażowany w akcję dyskredytującą polskich sędziów. Szef rządu zażądał wyjaśnień i zadeklarował, że po ich wysłuchaniu "podejmie odpowiednie decyzje".
Zobacz wideo

Portal Onet.pl dotarł do materiałów, z których wynika, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał kontrolować akcję mającą na celu kompromitację sędziów. Portal opublikował treść rozmów między wiceministrem, a pomagającą mu "Emilią", które odbywały się za pośrednictwem komunikatorów Messenger i WhatsApp. 

Działania miały dotyczyć prof. Krystiana Markiewicza, prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i sędziego warszawskiego oddziału organizacji Piotra Gąciarka. Kobieta miała wysyłać anonimowe plotki i pogłoski na temat życia prywatnego sędziów m.in. do oddziałów stowarzyszenia oraz mediów.

Mateusz Morawiecki o doniesieniach ws. Łukasza Piebiaka

Do sprawy odniósł się w trakcie przedpołudniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Zażądałem wyjaśnień od ministra sprawiedliwości w tej sprawie, na pewno trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron, zobaczymy, jakie będą te wyjaśnienia - powiedział szef rządu.

Zadeklarował, że "w ślad za tym podejmie odpowiednie decyzje".

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił wcześniej, że wyjaśnienia mają być złożone premierowi jeszcze dzisiaj.