Krzysztof Brejza nie został "jedynką" KO. Teraz tłumaczy: "Moja świadoma i przemyślana decyzja"

Krzysztof Brejza - mimo zapowiedzi - nie został liderem bydgoskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Poseł potwierdził doniesienia o tym, że zamierza wystartować w wyborach do Senatu i zaznaczył, że to jego "świadoma i przemyślana decyzja".

W Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Szef PO Grzegorz Schetyna zaprezentował 41 "jedynek". Zaskoczeniem jest zmiana lidera na czele listy bydgoskiej. Zapowiadano, że będzie nim Krzysztof Brejza, jeden z najbardziej aktywnych posłów, a jednak "jedynką" został Tadeusz Zwiefka, który nie wystartował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego (choć był europosłem przez trzy kadencje). 

Pojawiły się doniesienia, że Brejza ma jednak kandydować do Senatu, by zwolnić miejsce Zwiefce. Poseł skomentował te doniesienia. 

Start do Senatu jest moją świadomą i przemyślaną decyzją - tego wymaga odpowiedzialność za Polskę. Nie liczy się dla mnie sam fakt bycia w Sejmie, liczy się tylko i wyłącznie wynik całej Koalicji Obywatelskiej. 51 mandatów w Senacie to absolutne minimum

- napisał Krzysztof Brejza, który pełni funkcję szefa sztabu wyborczego KO

Poseł dodał, że sam zaproponował Zwiefkę na lidera bydgoskiej listy. "Zdobywał dziesiątki tysięcy głosów. Nie inaczej będzie tym razem" - ocenił. 

"Jedynki" do Sejmu, oczekiwanie na Senat

Wśród "jedynek" ogłoszonych przez PO znaleźli się m.in. Tomasz Zimoch (Łódź), dawni wiceministrowie w rządach PiS - Paweł Poncyliusz (Rzeszów) i Paweł Kowal (Kraków), Barbara Nowacka (Gdynia), Joanna Mucha (Lublin), Borys Budka (Katowice) i Grzegorz Schetyna (Warszawa).

Platforma zatwierdziła też nazwiska 80 kandydatów do Senatu. Do tej izby opozycja zamierza wystartować ze wspólnych list (KO, Lewica i PSL). Z liczby podanej po Radzie Krajowej PO wynika, że największy podmiot wystawi 80 swoich kandydatów, a Lewica i PSL rozdzielą między sobą pozostałych 20 miejsc. 

Więcej o:
Komentarze (84)
Krzysztof Brejza nie został "jedynką" KO. Teraz tłumaczy: "Moja świadoma i przemyślana decyzja"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 12

  Cennym i docenianym jest tego rodzaju wyjasnianie i prostowanie niedomowien.
  Moje uznanie, panie Brejza.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Brejza. Jedynka, nie jedynka, jesteś Pan wyróżniającym się posłem, który konsekwentnie dąży do celu. Na tle innych posłów to Pan jesteś gwiazdą. Tak trzymać. Ode mnie głos jest.

 • dafcioo

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wiem jak ten człowiek to robi, ale bez względu na mój stosunek do Koalicji Obywatelskiej, uwielbiam go! Gość jest sobą, a w partii jest przy okazji. Oby nie skończył jak Cymański, którego swego czasu darzyłem podobną afirmacją.

 • rgfm

  Oceniono 11 razy 5

  Brawa! Blokować zarazę pisowską i ratować Polskę przed ruiną i stoczeniem się na wschód.

 • domatorka41

  Oceniono 5 razy 3

  Nie można wykluczyć, ze w przypadku wygranej KO w wyborach do Senatu- Pan Brejza zostanie marszałkiem tej izby.

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 3

  Wobec tego, wypada mi PRZEPROSIC PANA SCHETYNE I ZWROCIC MU HONOR.

  www.youtube.com/watch?v=r-TkjEdB1kE

 • soldadura104

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba popatrzyć z kim w PIS te jedynki będą walczyć a to wyższa matematyka ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX