Kaczyński na Podkarpaciu dziękował abp. Jędraszewskiemu. I straszył: Chcą się wedrzeć do naszych rodzin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas rodzinnego pikniku w Stalowej Woli przekonywał, że w październikowych wyborach parlamentarnych trzeba "obronić Polskę". - Nie pozwolimy na to, by polska rodzina została rozbita, by polskie dzieci były od przedszkola były demoralizowane, seksualizowane, by im zabierano dzieciństwo - wyliczał polityk.

W Stalowej Woli odbył się w niedzielę piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Dobry czas dla Polski". W wydarzeniu zorganizowanym w parku miejskim wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz europosłanka ugrupowania Beata Szydło.

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński przekonywał mieszkańców, że jedyną drogą do "obrony Polski" jest głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość.

- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa, którzy atakują nasze świętości, atakują Kościół - mówił prezes PiS.

Fragment niedzielnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego:

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński: Jestem wdzięczny ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu

Lider Prawa i Sprawiedliwości podziękował abp. Markowi Jędraszewskiemu za głośne słowa o "tęczowej zarazie".

Jestem osobiście wdzięczny ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych ujął wielki problem. Jeżeli chcemy za 5, za 10 lat żyć w Polsce dużo zamożniejszej niż dzisiaj, żyć dużo lepiej, ale żyć w wolności, nie podlegać temu wszystkiemu co się dzieje niestety na zachód naszych granic, gdzie wolność jest w gruncie rzeczy likwidowana, (...) Polska musi być wyspą wolności

- mówił Jarosław Kaczyński.

Polityk dodał, że trzeba bronić "normalnej rodziny". - I jej właśnie broni ksiądz arcybiskup. Jesteśmy tobie, ekscelencjo, najdostojniejszy księże arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni - dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński nawiązał także m.in. do incydentu, podczas którego w jednym z poznańskich klubów drag queen "poderżnęła" gardło lalce z doczepionym do twarzy zdjęciem arcybiskupa Jędraszewskiego.

- Trwa ofensywa, taki wędrowny teatr, który występuje w kolejnych miastach, po to by prowokować, a później płakać, musi być zdemaskowana i odrzucona - komentował.

Nie pozwolimy na to, by polska rodzina została rozbita, by polskie dzieci od przedszkola były demoralizowane, seksualizowane, by im zabierano dzieciństwo. Nie pozwolimy na narkotyki, nie pozwolimy na to, by nasza ojczyzna stała się czymś, co po jakimś czasie będzie przypominało grupę ludzi, którzy nie wiedzą, co czynią i którzy nie są w gruncie rzeczy w stanie podjąć żadnej decyzji, a decyzje za nich podejmują ci, którzy tę kampanię prowadzą

- wyliczał Jarosław Kaczyński.

Na koniec zaapelował, by wesprzeć tych, "którzy Polskę rozwijają i bronią polskiej wolności, polskiego obyczaju, polskiej tradycji i naszej religii".

Więcej o: