Roman Giertych odrzucił propozycję startu w wyborach do Senatu. Poparcie Tuska przyjął "ze wzruszeniem"

Mecenas Roman Giertych, były minister edukacji narodowej i były prezes Ligi Polskich Rodzin, uciął medialne spekulacje i oświadczył, że nie wystartuje w wyborach do Senatu. Potwierdził jednak, iż miał taką propozycję od polityków Platformy Obywatelskiej.

Mecenas Roman Giertych nie wystartuje w wyborach do Senatu. Prawnik umieścił na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku oświadczenie, z którego wynika, że otrzymał propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim. Mieli mu ją złożyć lider PO Grzegorz Schetyna i poseł Robert Tyszkiewicz.

Wcześniej media informowały o tym, że Giertych mógłby startować do Senatu z list PSL-u. Na te doniesienia zareagowali na Twitterze europoseł PO Radosław Sikorski i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, którzy stwierdzili, że lepszym rozwiązaniem byłby start mecenasa z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za publiczne słowa zachęty, które skierował do mnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Panie Przewodniczący! Pańskie poparcie napawa mnie dumą i nie ukrywam, że przyjąłem Pańskie słowa z prawdziwym wzruszeniem. Taka zachęta wypowiedziana przez najważniejszą osobę obozu demokratycznego w Polsce, w każdych innych okolicznościach spowodowałaby przekucie tych słów w czyn. Okoliczności obiektywne i sytuacja chwili obecnej stanęły jednak na przeszkodzie.

- napisał Giertych, dziękując przy tym także Radosławowi Sikorskiemu.

"Życzę wszystkim, którzy startują z opozycji, zwycięstwa nad PiS" - podsumował Giertych.

Wspólne listy do Senatu zapowiadają Koalicja Obywatelska, PSL i Lewica. Swoich kandydatów ogłosiło już Prawo i Sprawiedliwość:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (118)
Roman Giertych odrzucił propozycję startu w wyborach do Senatu. Poparcie Tuska przyjął "ze wzruszeniem"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 27

  Roman jak mi zaimponowałeś. Tak po prostu odrzuciłeś?
  A na serio to rób to co robisz najlepiej, pisiorom dowalaj. I kurdupla zmuś do zeznań.

 • faustxyz

  Oceniono 47 razy 25

  Pan Mecenas robi świetną robotę jako obywatel tam gdzie jest, bardziej aktywny od większości posłów opozycji. Po prostu człowiek świadomy czym jest mafia pisowska.

 • tomasz.rze

  Oceniono 26 razy 16

  O ile kilkanaście lat temu (podczas koalicji PiS/LPR/Samoobrona) Giertych pokazał średniowieczne dno dna, o tyle teraz należy mu się szacunek za konsekwencję.
  Po tym, jak Kaczyńscy go załatwili politycznie zadeklarował, ze nigdy nie wystartuje w wyborach i kończy czynna karierę polityczną. Jak na razie słowa dotrzymuje.
  A poza tym - źle mu? Kasę ma większą jako "mecenas" polityków i celebrytów z najwyższej półki.

 • bert2407

  Oceniono 13 razy 7

  W Polsce coraz drożej, inflacja rośnie,powoli robi sie druga Grecja..PiS zrujnował już wojsko,oświatę służbę zdrowia.Na dodatek szykują się podwyżki prądu.Ludzie obudźcie się zanim nie bedzie za pozno,!

 • maciejwscieklica

  Oceniono 10 razy 6

  mądryfacet !
  wie, że przyszłe 4 lata trzeba przeczekac.
  On jest na tyle młody, na tyle wykształcony, na tyle bogaty
  i z takimi koneksjami od Watykanu, po Londyn i USA
  może sobie pozwolic na przeczekanie
  recenzowanie i - zwycięzki start w przyszłosci

 • ewulka987

  Oceniono 15 razy 5

  Brawo Giertych ,jesteś lepszy jako obrońca uciśnionych przez PiS ! A kandydatury ojca A. Dudy i M.Morawieckiego trzeba ZBOJKOTOWAĆ. Bo jeżeli ich synowie KŁAMIĄ I ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ to oni też będą NIEWIARYGODNI w Senacie.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 10 razy 4

  I dobrze, zostanie Prokuratorem Generalnym. Posprząta i pisie i będzie mu wybaczona przeszłość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX