Jest wykaz lotów Ewy Kopacz. Lista ma 47 pozycji. Tylko raz użyła ulubionego samoloty Beaty Szydło

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała pełen wykaz lotów Ewy Kopacz. Była premier używała rządowych samolotów 47 razy.
Zobacz wideo

Na stronie KPRM w środę popołudniu opublikowano listę lotów Ewy Kopacz, która funkcję premiera sprawowała od 2014 do 2015 roku. Wykaz jest krótszy niż w przypadku innych osób pełniących tę samą funkcję.

Ewa Kopacz i jej 47 lotów rządowymi samolotami

Ewa Kopacz premierem został 22 września 2014 roku, z urzędu ustąpiła 16 listopada 2015 roku. Po raz pierwszy użyła rządowego samolotu 6.10.2014 r., a po raz ostatni 23.10.2015 roku. Była premier najczęściej latała samolotem Embraer. Pięć razy latała śmigłowcem W-3 Sokół i tylko raz użyła ulubionego samolotu premier Beaty Szydło, wojskowej CASY.

Najczęściej odbywała loty międzynarodowe - do Brukseli, Paryża, Rzymu, Mediolanu, Kijowa czy Berlina. Przeloty krajowe obejmowały takie lokalizacje jak Katowice, Wrocław, Poznań, Bogatynia, Kraków czy Gdańsk

Wykaz lotów Ewy KopaczWykaz lotów Ewy Kopacz KPRM

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło

Opublikowanie wykazu lotów Beaty Szydło z czasów, gdy była premierem, jest pokłosiem afery samolotowej z udziałem Marka Kuchcińskiego. Była premier sama zwróciła się do szefa KPRM z prośbą o ujawnienie listy wszystkich swoich lotów. Wcześniej KPRM opublikował wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Wynika z niego, że Beata Szydło w okresie urzędowania odbyła łącznie 164 loty rządowymi samolotami. Była premier latała m.in. wojskowymi samolotami CASA (73 loty), śmigłowcem Sokół (16 lotów) czy samolotem pasażerskim Embraer (75 lotów). W jednym przypadku był to lot czarterowy Boeingiem 737- do Ułan Bator w Mongolii.

Więcej o: