Paweł Poncyliusz będzie "jedynką" KO w Rzeszowie. Były polityk PiS zastąpi Tadeusza Ferenca

Były poseł PiS i jeden z twórców ugrupowania Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyliusz zastąpi Tadeusza Ferenca na miejscu lidera listy KO w Rzeszowie. Wieloletni prezydent miasta zrezygnował z tej funkcji po namowach mieszkańców.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej Tadeusz Ferenc mówił, że codziennie przychodzą do niego mieszkańcy Rzeszowa, którzy proszą, by nie startował w wyborach. - W niedzielę w kościele pytali mnie o to, czy zrezygnuję. Wziąłem te głosy pod uwagę i dlatego też zdecydowałem się wstępnie na rezygnację ze startu w wyborach – mówił Tadeusz Ferenc w poniedziałek.

Paweł Poncyliusz będzie "jedynką" KO w Rzeszowie

Miejsce Tadeusza Ferenca zajmie Paweł Poncyliusz. Nowy lider list Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie w  latach 2001-2011 był posłem. Trzy razy zdobył mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei gdy w 2010 roku Jarosław Kaczyński kandydował na prezydenta, to właśnie Paweł Poncyliusz był szefem jego sztabu wyborczego. W listopadzie tego samego roku wystąpił z ugrupowania i dołączył do nowo powstałego klubu Polska Jest Najważniejsza, by rok później zostać jego szefem, a także wiceprezesem partii. W 2011 roku ugrupowanie nie przekroczyło jednak progu wyborczego i Paweł Poncyliusz znalazł się poza Sejmem.

Na listach Koalicji Obywatelskiej znalazł się także inny były polityk PJN, Paweł Kowal, który będzie "jedynką" KO w Krakowie.

Rzecznik prasowy PO Jan Grabiec poinformował też o innych zmianach na listach: "dwójką" w Gdańsku będzie Jarosław Wałęsa, "trójką" na toruńskiej liście będzie Iwona Hartwich, z kolei z piątego miejsca w Szczecinie wystartuje Magdalena Filiks.

Więcej o:
Komentarze (94)
Paweł Poncyliusz będzie "jedynką" KO w Rzeszowie. Były polityk PiS zastąpi Tadeusza Ferenca
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 40 razy 32

  PJN czyli Poncyliusz Jest Najwyższy. Była taka kanapowa zbieranina mająca apetyt na sejmowe koryto. Problem w tym, że mając takie jedynki jak Poncyliusz, czyli farbowane lisy opozycja nie ma szans na wygraną. I może właśnie o to im chodzi.

 • jacekzwawy

  Oceniono 26 razy 10

  Poncyliusz wyleciał z PiS za oszustwo, bo splagiatował pracę magisterską.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 10

  Jedynie głosowanie na Lewicę ma jakikolwiek sens, w gruncie rzeczy KO niczym się od tego zafajdanego Pisu nie różni - jest tylko na zewnątrz trochę mniej wsiowo-paździerzane

 • pablo-102

  Oceniono 16 razy 10

  Co to za kandydat? PiS mógłby go wystawić ale nie PO. Dramat. Czy on był chociaż przejazdem w Rzeszowie?

 • antipatico

  Oceniono 12 razy 8

  "W niedzielę w kościele pytali mnie o to, czy zrezygnuję" - o wow, to PO złamało monopol rydza na politykę w kościołach?

 • pablo-102

  Oceniono 18 razy 8

  Facet po wyborach przejdzie do PiS. Skąd takie kretyńskie pomysły?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX