Paweł Poncyliusz będzie "jedynką" KO w Rzeszowie. Były polityk PiS zastąpi Tadeusza Ferenca

Były poseł PiS i jeden z twórców ugrupowania Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyliusz zastąpi Tadeusza Ferenca na miejscu lidera listy KO w Rzeszowie. Wieloletni prezydent miasta zrezygnował z tej funkcji po namowach mieszkańców.
Zobacz wideo

W poniedziałek podczas konferencji prasowej Tadeusz Ferenc mówił, że codziennie przychodzą do niego mieszkańcy Rzeszowa, którzy proszą, by nie startował w wyborach. - W niedzielę w kościele pytali mnie o to, czy zrezygnuję. Wziąłem te głosy pod uwagę i dlatego też zdecydowałem się wstępnie na rezygnację ze startu w wyborach – mówił Tadeusz Ferenc w poniedziałek.

Paweł Poncyliusz będzie "jedynką" KO w Rzeszowie

Miejsce Tadeusza Ferenca zajmie Paweł Poncyliusz. Nowy lider list Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie w  latach 2001-2011 był posłem. Trzy razy zdobył mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei gdy w 2010 roku Jarosław Kaczyński kandydował na prezydenta, to właśnie Paweł Poncyliusz był szefem jego sztabu wyborczego. W listopadzie tego samego roku wystąpił z ugrupowania i dołączył do nowo powstałego klubu Polska Jest Najważniejsza, by rok później zostać jego szefem, a także wiceprezesem partii. W 2011 roku ugrupowanie nie przekroczyło jednak progu wyborczego i Paweł Poncyliusz znalazł się poza Sejmem.

Na listach Koalicji Obywatelskiej znalazł się także inny były polityk PJN, Paweł Kowal, który będzie "jedynką" KO w Krakowie.

Rzecznik prasowy PO Jan Grabiec poinformował też o innych zmianach na listach: "dwójką" w Gdańsku będzie Jarosław Wałęsa, "trójką" na toruńskiej liście będzie Iwona Hartwich, z kolei z piątego miejsca w Szczecinie wystartuje Magdalena Filiks.

Więcej o: