Nowe ustalenia o wizycie Donalda Trumpa w Polsce. Nieoficjalnie: Zaskakujący punkt

Podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce dojdzie do bezprecedensowej sytuacji - wspólnie z Andrzejem Dudą ma pojawić się w bazie w Powidzu - ustaliło nieoficjalnie RMF FM.
Zobacz wideo

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa jest już pewna - zawita w Polsce 31 sierpnia i zostanie nad Wisłą do 2 września. Trump, zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie.

Jednocześnie, jak donosi RMF FM, wizyta Trumpa w Polsce ma mieć jeden zaskakujący punkt. To na razie nieoficjalne informacje rozgłośni, ale z jej ustaleń wynika, że prezydenci Polski i USA wspólnie odwiedzą Powidz w woj. wielkopolskim.

Wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy - w Powidzu mieści się baza lotnicza, w której stacjonują amerykańscy lotnicy. Wizyta w Trzydziestej Trzeciej Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma być - według RMF FM - jednym z głównych punktów wizyty.

Po raz pierwszy w historii prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych odwiedzą wspólnie jednostkę wojskową

- opisuje rozgłośnia.

Czytaj więcej: Trump podał dalej wpis ambasadorki w Polsce. Chodzi o amerykańskie wojska nad Wisłą

Sierpniowo-wrześniowy pobyt Donalda Trumpa w Polsce będzie jego drugą wizytą nad Wisłą. Pierwszy raz przyleciał do Warszawy w lipcu 2017 roku.

Będzie to też czwarte spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa: poza tym z 2017 roku, prezydent Polski pojawił się w Waszyngtonie dwukrotnie, we wrześniu 2018 i czerwcu 2019 roku.

Więcej o: