Mariusz Kamiński powołany przez prezydenta na szefa MSWiA. Zastąpił Elżbietę Witek

Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński został szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Witek, która została marszałkiem Sejmu po tym, jak z funkcji tej zrezygnował Marek Kuchciński.
Zobacz wideo

Nowy minister spraw wewnętrznych i administracji będzie nadal pełnił swoją dotychczasową funkcję ministra koordynatora do spraw służb specjalnych. Na nowe stanowisko został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Kamińskiego na ministra. "Wielkie doświadczenie służby parlamentarnej"

W trakcie uroczystości powołania nowego szefa MSWiA prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że nowy minister będzie właściwą osobą na właściwym miejscu. Podkreślił "wielkie doświadczenie służby parlamentarnej" Mariusza Kamińskiego, a także doświadczenie w rządzie i jego zasługi w stworzeniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

Wcześniej, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, prezydent odwołał dotychczasową szefową MSWiA Elżbietę Witek. W piątek 9 sierpnia została nominowana na marszałka Sejmu. Choć rzecznik rządu jeszcze tego samego dnia poinformował, że jej następcą zostanie Mariusz Kamiński, przez blisko tydzień nie został oficjalnie powołany. Sytuacja ta była o tyle nietypowa, że do tej pory prezydent podpisywał akty odwołania i nominacji tego samego dnia. 

Więcej o: