Nie żyje Marek Domaracki. Były poseł miał 55 lat

Były poseł na Sejm Marek Domaracki nie żyje. Polityk zmarł w poniedziałek w swoim domu. Miał 55 lat.

Jak informuje "Dziennik Łódzki" były poseł Ruchu Palikota zmarł w swoim domu w poniedziałek 12 sierpnia. Marek Domaracki miał 55 lat.

Marek Domaracki nie żyje. Były poseł Ruchu Palikota miał 55 lat

Marek Domaracki urodził się 11 października 1964 roku w Piotrkowie Trybunalskim (województwo łódzkie). W 2011 roku przystąpił do Ruchu Palikota. Z list tego ugrupowania kandydował w wyborach do Sejmu w tym samym roku. Startował z pierwszego miejsca w okręgu wyborczym w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie oddano na niego w sumie 9986 głosów.

Poseł został wybrany do Sejmu VII kadencji, która przebiegała w latach 2011-2015. Po przekształceniach w Ruchu Palikota Marek Domaracki zdecydował się przejść do klubu poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Marek Domaracki z wykształcenia był pedagogiem ze specjalnością w zakresie pracy socjalnej. Był także absolwentem studiów podyplomowych z prawa podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim. Przed karierą polityczną pracował w Narodowym Banku Polskim, Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim, był ławnikiem Sądu Rejonowego, a później rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nadal jednak pozostawał blisko związany z edukacją - był członkiem zarządu Fundacji "Przyjazna Szkoła".

Pogrzeb Marka Domarackiego odbędzie się we wtorek 20 sierpnia na cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie w kaplicy cmentarnej o godzinie 11:30.

Więcej o: