PiS wciąż liderem z poparciem na poziomie 44 proc. PSL i Kukiz'15 poza Sejmem [SONDAŻ]

Z sondażu partyjnego dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że Prawo i Sprawiedliwość nadal jest liderem poparcia i mogłoby liczyć na samodzielną większość. Na listę Zjednoczonej Prawicy, złożonej z PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski, zagłosowałoby 44 proc. respondentów.
Zobacz wideo

Z sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) głos oddałoby z kolei 27 proc. respondentów. Na podium znalazłby się także blok Lewica, złożony z SLD, Wiosny i Razem z wynikiem 11 proc.

Czytaj też: Sondaż ws. lotów Kuchcińskiego. Ponad połowa Polaków chce, by sprawą zajęła się prokuratura

Sondaż: PiS wciąż liderem z poparciem na poziomie 44 proc.

Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja (KORWiN i Ruch Narodowy) z 5-procentowym poparciem. Poza Sejmem znaleźliby się politycy ze wspólnej listy PSL i Kukiz'15, którzy otrzymaliby 4 proc., a także Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mogliby liczyć na 1-procentowe poparcie.

Niezdecydowanych było 5 proc. respondentów, zaś 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

Przypomnijmy, że próg wyborczy dla partii wynosi 5 proc, dla koalicji - 8 proc. Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar w dniach 12-13 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 roku życia, która wynosiła 1003 osoby.

Więcej o: