Opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło. Była premier najczęściej latała na trasie Warszawa-Kraków

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło z czasów pełnienia przez nią tej funkcji. Była premier rządowymi samolotami leciała łącznie 164 razy.
Zobacz wideo

Opublikowanie wykazu lotów Beaty Szydło z czasów, gdy była premierem, jest pokłosiem afery samolotowej z udziałem Marka Kuchcińskiego. Była premier sama zwróciła się do szefa KPRM z prośbą o ujawnienie listy wszystkich swoich lotów. Wcześniej KPRM opublikował wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło

Jak poinformował KPRM, wykaz sporządzono na podstawie dokumentów dostępnych w Kancelarii. Wynika z niego, że Beata Szydło w okresie urzędowania odbyła łącznie 164 loty rządowymi samolotami. Była premier latała m.in. wojskowymi samolotami CASA (73 loty), śmigłowcem Sokół (16 lotów) czy samolotem pasażerskim Embraer (75 lotów). W jednym przypadku był to lot czarterowy Boeingiem 737- do Ułan Bator w Mongolii.

Pierwszy lot Beaty Szydło odbył się w dniach 29-30 listopada 2015 między Warszawą-Brukselą-Paryżem i ponownie Warszawą, zaś ostatni - 10 grudnia 2017 roku - z Krakowa do Warszawy.

Najwięcej lotów było realizowanych na trasie z Warszawy do Krakowa i Katowic i z powrotem.

Beata Szydło była szefową rządu od 16 listopada 2015 do 11 grudnia 2017 roku.

Loty rządowymi samolotami Marka Kuchcińskiego

Przypomnijmy, że w lipcu Radio ZET ujawniło, że Marek Kuchciński - korzystając z rządowych samolotów - regularnie podróżował z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem (właśnie na Podkarpaciu były marszałek ma dom rodzinny), zabierając na pokład rodzinę, a także innych polityków PiS, w tym posła Stanisława Piotrowicza, Zdzisława Krasnodębskiego czy Zbigniewa Ziobrę. Lotów było ponad sto. Były marszałek Sejmu przeprosił za nadużycia, a później podał się do dymisji. Kuchciński wpłacił na konto Caritasu i Fundacji Budzik łącznie 15 tys. zł. Ponadto zadeklarował oddanie 28 tys. zł za lot rządowym samolotem, którym podróżowała tylko jego żona.

Więcej o: