Opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło. Była premier najczęściej latała na trasie Warszawa-Kraków

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło z czasów pełnienia przez nią tej funkcji. Była premier rządowymi samolotami leciała łącznie 164 razy.
Zobacz wideo

Opublikowanie wykazu lotów Beaty Szydło z czasów, gdy była premierem, jest pokłosiem afery samolotowej z udziałem Marka Kuchcińskiego. Była premier sama zwróciła się do szefa KPRM z prośbą o ujawnienie listy wszystkich swoich lotów. Wcześniej KPRM opublikował wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło

Jak poinformował KPRM, wykaz sporządzono na podstawie dokumentów dostępnych w Kancelarii. Wynika z niego, że Beata Szydło w okresie urzędowania odbyła łącznie 164 loty rządowymi samolotami. Była premier latała m.in. wojskowymi samolotami CASA (73 loty), śmigłowcem Sokół (16 lotów) czy samolotem pasażerskim Embraer (75 lotów). W jednym przypadku był to lot czarterowy Boeingiem 737- do Ułan Bator w Mongolii.

Pierwszy lot Beaty Szydło odbył się w dniach 29-30 listopada 2015 między Warszawą-Brukselą-Paryżem i ponownie Warszawą, zaś ostatni - 10 grudnia 2017 roku - z Krakowa do Warszawy.

Najwięcej lotów było realizowanych na trasie z Warszawy do Krakowa i Katowic i z powrotem.

Beata Szydło była szefową rządu od 16 listopada 2015 do 11 grudnia 2017 roku.

Loty rządowymi samolotami Marka Kuchcińskiego

Przypomnijmy, że w lipcu Radio ZET ujawniło, że Marek Kuchciński - korzystając z rządowych samolotów - regularnie podróżował z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem (właśnie na Podkarpaciu były marszałek ma dom rodzinny), zabierając na pokład rodzinę, a także innych polityków PiS, w tym posła Stanisława Piotrowicza, Zdzisława Krasnodębskiego czy Zbigniewa Ziobrę. Lotów było ponad sto. Były marszałek Sejmu przeprosił za nadużycia, a później podał się do dymisji. Kuchciński wpłacił na konto Caritasu i Fundacji Budzik łącznie 15 tys. zł. Ponadto zadeklarował oddanie 28 tys. zł za lot rządowym samolotem, którym podróżowała tylko jego żona.

Więcej o:
Komentarze (358)
Opublikowano wykaz lotów Beaty Szydło. Była premier najczęściej latała na trasie Warszawa-Kraków
Zaloguj się
 • anekelea

  Oceniono 78 razy 70

  Wykaz lotów "został przygotowany". Jak dla mnie brzmi to tak samo jak "został spreparowany".
  A teraz się władzo zastanów, czy mam powody żeby wam nie ufać?

 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 53

  Jeśli równie rzetelnie informują jak kancelaria sejmu, to pewnie jest ich ze dwa razy więcej. Jeszcze listy pasażerów poprosimy. Podobno koloratkowe tyłki też latały.

 • cezar85

  Oceniono 62 razy 46

  a asfalt pod sam dom Brochy, ile nas kosztował?

  i rozyebane audi i leczenie idiotki bez pasów?

 • kukunapniu

  Oceniono 55 razy 45

  A w debacie wyborczej opluwała Kopaczową że
  Polska w ruinie a ta ta śmie jeździć pendolino

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 41

  164 loty w ciągu 2 lat urzędowania, przypominam że rok ma tylko 52 tygodnie, do tego dodać Kuchcińskiego. Pinokia, Prezia... zony, córki i kochanki + Piotrowicz z lekami - okazuje się że rządowe samoloty i śmigłowce praktycznie nie lądowały, taki był zapierdziel w powietrzu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX