Tanzania. Po wypadku cysterny gapie kradli z niej ropę. W wyniku eksplozji zginęło 75 osób

Bilans ofiar śmiertelnych wybuchu cysterny w Msamvu w Tanzanii wciąż rośnie. Rzecznik prasowy szpitala w Dar es Salaam poinformował, że w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia zmarło już 75 osób.
Zobacz wideo

Do eksplozji cysterny doszło w komunie Msamvu, w pobliżu miasta Morogoro we wschodniej Tanzanii. Pojazd przewożący ropę naftową wywrócił się, gdy jego kierowca próbował ominąć motocyklistę. W wyniku upadku cysterna rozszczelniła się. Kiedy zaczęła wyciekać z niej ropa, wokół pojazdu zgromadzili się ludzie próbujący ją ukraść. Z ustaleń policji wynika, że jedna z osób próbowała wyrwać z cysterny akumulator, doprowadzając w ten sposób do zwarcia, które wywołało eksplozję - pisze CNN. Wybuch nastąpił w sobotę około 8:30 czasu lokalnego, a akcja ratunkowa zakończyła się o 15:00.

Eksplozja cysterny w Morogoro. Prezydent Tanzanii ogłosił trzydniową żałobę

Władze Tanzanii zorganizowały masowy pogrzeb dla osób, które zginęły w wyniku eksplozji cysterny. Przed pochówkiem setki osób odwiedziły szpital w Dar es Salaam, aby zidentyfikować zmarłych członków rodziny, jednak ciała wielu ofiar były zwęglone, dlatego nie udało się ich rozpoznać. Administracja Tanzanii zapowiedziała przeprowadzenie badań DNA. W niedzielę 11 sierpnia prezydent kraju John Magufuli ogłosił trzydniową żałobę narodową - pisze BBC

Eksplozja w Morogoro to niejedyna tragedia w Tanzanii związana z próbą kradzieży ropy naftowej. Do podobnych wypadków dochodzi w wielu biednych regionach Afryki, ale też Ameryki Południowej. Na początku roku w Meksyku eksplodował uszkodzony rurociąg, z którego kradziono wyciekającą ropę. W wyniku eksplozji zginęło ponad 60 osób. John Magufuli zaapelował do swoich rodaków, żeby przestali kraść paliwo z cystern.

- Są pojazdy, które przewożą niebezpieczny olej opałowy, tak jak w tym przypadku w Morogoro, są też inne, które przewożą toksyczne chemikalia lub materiały wybuchowe, zaprzestańmy tej praktyki, proszę - słowa prezydenta Tanzanii cytuje Agence France Press

Więcej o:
Komentarze (112)
Tanzania. Po wypadku cysterny gapie kradli z niej ropę. W wyniku eksplozji zginęło 75 osób
Zaloguj się
 • 3x666

  Oceniono 18 razy 18

  Lata 90-te w Polsce. Wieś Targowisko (małopolska) leżąca na trasie dawnej czwórki pomiędzy Bochnia, a Krakowem (bliżej Bochni). W jednym miejscu jest skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogami lokalnymi. W tym miejscu często dochodziło i dochodzi do niebezpiecznych wypadków z wieloma ofiarami śmiertelnymiu. Skrzyżowanie to zostało oznaczone tzw. czarnym punktem.
  W tym miejscu widziałem wiele wypadków. Wśród nich były dwa wypadki z udziałem ciężarówek przewożących towary do sklepów. W jednym przypadku widziałem jak ciężarówka przewożąca lody w wyniku wypadku straciła ładunek, który wylądował w rowie i na jezdni, a w drugim to był transport piwa albo wódki (już teraz nie pamiętam co). W obydwu wypadkach widziałem jak lokalni mieszkańcy szabrowali co się dało z rozbitych ciężarówek. Pomocy poszkodowanym udzielali inni kierowcy.

 • fakie

  Oceniono 18 razy 18

  Swiezo upieczeni zlodzieje ;)

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 28 razy 14

  Afryka nie jest w stanie wytrzymac tego tempa przyrostu naturalnego, ktory ma... (yebia sie jak kroliki) i zapewnic akceptowalnego poziomu zycia swym mieszkancom bo to niemozliwe - potrzebne sa wiec katastrofy w gigantyczno-biblijnym wymiarze by ustabilizowac liczbe mieszkancow na rozsadnym poziomie.

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 13 razy 13

  Darwin w akcji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX