KPRM opublikuje listy lotów poprzednich premierów. Dworczyk: We wtorek wieczorem lista lotów Szydło

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikuje listy lotów poprzednich premierów. Jeszcze we wtorek wieczorem pojawi się wykaz lotów Beaty Szydło, w kolejnych dniach - Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Poinformował o tym w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikuje listy lotów poprzednich premierów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce. Zapewnił też, że spis wszystkich lotów będzie jawny i dostępny dla każdego.

Zgodnie z jego zapowiedzią, jeszcze we wtorek wieczorem zostanie opublikowana pełna lista lotów premier Beaty Szydło. W kolejnych dniach pojawią się wykazy lotów Ewy Kopacz i Donalda Tuska.

Będą nowe przepisy ws. lotów o statusie head

Michał Dworczyk dodał, że do piątku zostanie przygotowany projekt nowych regulacji dotyczący lotów najważniejszych osób w państwie. W poniedziałek po raz pierwszy zebrał się specjalny zespół, który ma opracować nowe zasady. W jego skład wchodzą między innymi przedstawiciele kancelarii premiera, prezydenta oraz parlamentarzyści.

Podczas spotkania zabrakło przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, która uważa, że zmiana przepisów ma odciągnąć uwagę od sprawy lotów rządowymi samolotami czołowych polityków PiS

Jak powiedział szef KPRM, nowe zasady będą oparte na trzech filarach. Pierwszy, to jasne reguły, kto i na jakich zasadach może latać. Drugi, to przejęcie przez KPRM koordynacji nad lotami. Trzecim filarem ma być jawność informacji dotyczących przewożenia VIP-ów.

Nowe zasady mogą być uchwalone przez Sejm na najbliższym posiedzeniu, które rozpocznie się 30 sierpnia.