Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję ws. słów Andrzeja Gwiazdy. Usprawiedliwiał groźby śmierci

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiadomiła policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę - podaje Radio ZET. Chodzi o jego wypowiedź, w której usprawiedliwiał groźby pozbawienia życia kierowane pod adresem Dulkiewicz i mówił, że ludzie mają do nich "moralne prawo".
Zobacz wideo

Aleksandra Dulkiewicz złożyła zawiadomienie na policję w sprawie wypowiedzi Andrzeja Gwiazdy. Były opozycjonista PRL i jeden z założycieli "Solidarności" w ubiegłym tygodniu powiedział, że nie dziwi się groźbom śmierci wobec prezydent Gdańska i stwierdził, że ludzie mają do nich "moralne prawo". Nazwał również władze miasta "filohitlerowcami".

Dulkiewicz zawiadamia policję ws. słów Andrzeja Gwiazdy. Oceni je prokuratura

Z ustaleń Radia ZET wynika, że zawiadomienie od Dulkiewicz zostało przyjęte przez gdańskich funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo-śledczego w sobotę 10 sierpnia. Dotyczy ono publicznego pochwalania przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę. Teraz zawiadomienie zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, która zadecyduje o kwalifikacji czynu.

Przypomnijmy, że w sprawie gróźb pod adresem prezydent Gdańska w prokuraturze toczy się kilka odrębnych postępowań. Niedawno Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że wejdzie na ścieżkę prawną z Krzysztofem Wyszkowskim, przewodniczącym Kolegium IPN, który zaatakował jej córkę.

Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę
1 września finałem tuskoidowego "świętowania" będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte

- pisał Wyszkowski. IPN nie wyciągnął wobec niego konsekwencji, tłumacząc, że "opinia miała charakter prywatny".

Więcej o:
Komentarze (162)
Aleksandra Dulkiewicz zawiadomiła policję ws. słów Andrzeja Gwiazdy. Usprawiedliwiał groźby śmierci
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 67 razy 55

  Prokuratura bedąca po butem Ziobry nie pozwoli by Gwieździe włos spadł z głowy

  zwolennikom PiS obecnie wolno wszystko, nawet namawiać publicznie do zbrodni

 • evergreen111

  Oceniono 54 razy 46

  Czyli że według Gwiazdy mogę powiedzieć, że mam moralne prawo grozić mu morderstwem???

 • zalogujsie00

  Oceniono 43 razy 35

  Ech Gwiazda Gwiazda, jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.

 • drbob20

  Oceniono 40 razy 30

  zero z tym tlustym knurem beda udowadniac ze p. dulkiewicz to jakas hitlerowka z danziga. polska juz jest poza europa, zostal tylko kaczy fetor

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 35 razy 29

  W moich oczach Andrzej Gwiazda się skończył, jako człowiek. Do czego prowadzi opętanie nienawiścią. Z Chrześcijaństwem nie ma to nic wspólnego.

 • romulus fan

  Oceniono 33 razy 29

  Zasłużony, stary skleroźnik. Mowiąc takie rzeczy zaprzepaścił swój dorobek chyba, że uznamy go za psychcznego do czego bym osobiście się skłanial.

 • stachkaz47

  Oceniono 35 razy 27

  SŁUSZNA DECYZJA.
  Osoba publiczna musi liczyć się ze słowami.
  Przykład najlepszy to to co KACZYŃSKI zrobił z POLSKI.
  Skłócił NARÓD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX