Nowy sondaż "Rzeczpospolitej": "Kuchciński Travel" nie zaszkodzi notowaniom PiS

Jak wynika z najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej", pomimo dużego zainteresowania opinii publicznej sprawą lotów rządowymi samolotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, nie wpłynie ona na poparcie dla PiS.
Zobacz wideo

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził na zlecenie "Rzeczpospolitej" sondaż dotyczący wpływu afery związanej z lotami Marka Kuchcińskiego na opinię publiczną. Wynika z nich, że nie zakończona dymisją marszałka historia nie odbije się negatywnie na notowaniach partii rządzącej.

Ponad 60 proc. śledziło sprawę lotów Kuchcińskiego

Sondaż pokazał, że zainteresowanie sprawą lotów Marka Kuchcińskiego było bardzo duże. Aż 29 proc. ankietowanych przyznało, że śledziło temat "na bieżąco i z zainteresowaniem". Nieco więcej, bo 35 proc., śledziło "tylko niektóre wątki tej sprawy". 32 proc. respondentów "słyszało o tym, ale zupełnie się tym nie interesowało" i zaledwie 2 proc. nie słyszało o sprawie.

Większość osób biorących udział w badaniu uważa, że "po sprawie z lotami Marka Kuchcińskiego, należałoby sprawdzić wykorzystanie rządowych samolotów" przez innych polityków. Najwięcej, bo 75 proc. chciałoby takiej kontroli wśród ministrów, najmniej - wobec prezydenta (65 proc.). Zaledwie 12 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Sprawa lotów Kuchcińskiego nie wpłynie na poparcie dla PiS

Pomimo dużego zainteresowania opinii publicznej sprawą lotów marszałka Sejmu, z sondażu wynika, że nie wpłynie ona na wynik PiS. Tak uważa aż 72 proc. respondentów, z czego 20 proc. jest tego pewna, a 52 proc. uważa, że "raczej" nie przyniesie ona negatywnych skutków dla partii rządzącej. 

Zaledwie 18 proc. osób sądzi, że afera ta wpłynie na notowania PiS. "Zdecydowanie zaszkodzi" odpowiedziało jednak tylko 3 proc. ankietowanych.

10 proc. nie opowiedziało się po żadnej ze stron.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI w dniach 9-10 sierpnia na grupie 1100 respondentów.

Więcej o:
Komentarze (193)
Nowy sondaż "Rzeczpospolitej": "Kuchciński Travel" nie zaszkodzi notowaniom PiS
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 19 razy 11

  Co ma zaszkodzić? Zaraz zacznie wpadać pińcet i wyprawkowe.

 • Jan Nowak

  Oceniono 14 razy 10

  Gigantyczne transfery socjalne z budżetu, zadłużanie i bezmyślne rozdawnictwo nie wróżą nic dobrego. Populiści i Socjaliści kupili sobie tym głowy prostych ludzi, którzy nie mają pojęcia o finansach publicznych i regułach gospodarki rynkowej. Od władzy PiS odsuną ludzie,kiedy nadejdzie kryzys gospodarczy. Państwa nie będzie stać na rozrzutność. Kto za to zapłaci? My wszyscy. Na kogo zrzucą winę pisiory? Na Tuska ;)

 • pd2016

  Oceniono 9 razy 7

  Suweren jak PiS - ceni spryt i "wyjście na swoje"- nieważne, że kosztem innych...

 • krytycznavvagina

  Oceniono 11 razy 7

  No cóż jacy wyborcy taki rząd. Przecież PiSS reprezentuje swoich wyborców i oni właśnie tacy są.

 • usz_misiatek

  Oceniono 11 razy 7

  Za pieniadze suweren kocha. A platna milosc ma w polskim jezyku swoja nazwe.
  A dobra k.rwa ma to do siebie, ze najpierw ja zgwalcisz w tylek, a ona potem sie odwroci i wezmie do ust. Sorry Polsko.

 • elfoot

  Oceniono 11 razy 7

  suweren się obudzi dopiero, jak 5 stów bedzie g**o warte, a nie będzie już z czego rozdawać, co zresztą nastąpi już niebawem.

 • wolak007

  Oceniono 21 razy 7

  Jakby Rosjanie zaatakowali Polskę i przejęli telewizję reżimową, to "sówerena" też by to nie ruszyło?!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX