Karczewski tłumaczy wynajem willi przy ul. Parkowej. "Gdybym nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste"

- Ten cały kompleks znajduje się w zasobach Skarbu Państwa. To jest własność państwa. Ona [willa - red.] powinna być wykorzystywana. Gdybym ja nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste - argumentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Gościu Wiadomości", odnosząc się do informacji o wynajmowanej dla niego willi przy ul. Parkowej.
Zobacz wideo

O tym, że Kancelaria Sejmu wynajmuje dla Stanisława Karczewskiego mieszkanie w kompleksie willi przy ul. Parkowej, w którym wcześniej mieszkali m.in. Donald Tusk i Beata Szydło, pisał "Newsweek". Już w poniedziałek wieczorem marszałek Senatu odniósł się do informacji na ten temat w "Gościu Wiadomości".

Karczewski: Gdyby nie ja, mieszkanie stałoby puste

Stanisław Karczewski podkreślił, że willa, której połowę Kancelaria Sejmu wynajmuje dla niego, należy do Skarbu Państwa i "powinna być wykorzystywana".

- Gdybym ja nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste - stwierdził. Podkreślił, że dla niego wynajmowana jest połowa willi, nie cały budynek.

Dodał, że wynajmowanie tego apartamentu jest opłacalne dla budżetu. - Z jednej kieszeni do drugiej są przekazywane pieniądze. One zostają w budżecie i Skarbie Państwa (za mieszkanie Kancelaria Senatu płaci Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - red.). Wynajmowanie tego mieszkania jest dużo tańsze niż, gdybyśmy wynajmowali mieszkanie [poza kompleksem] czy robili jakikolwiek inne ruchy - tłumaczył, powtarzając w ten sposób argumentację Kancelarii Senatu, która w poniedziałek opublikowała oświadczenie w tej sprawie

"Godność urzędów powinna być brana pod uwagę"

Stanisław Karczewski zaznaczył, że mieszkanie to zostało wybudowane lata temu dla osób zajmujących najważniejsze stanowiska w państwie. - To są niezwykle ważne urzędy i godność tych urzędów powinna być w jakiś sposób brana pod uwagę - powiedział. 

- Jestem przekonany, że gdyby obliczyć koszta ochrony, przejazdów, to koszt dla budżetu po zsumowaniu na pewno jest niższy od kosztów, które były przekazywane dla marszałków mieszkających faktycznie poza Warszawą - zapewnił.

Marszałek Senatu odniósł się również do zarzutu, że miał zjeść kolację wartą 16 tys. i stanowczo temu zaprzeczył.

Senat wynajmuje dla Karczewskiego willę w centrum Warszawy

Jak napisał "Newsweek", Kancelaria Senatu wynajmuje dla Stanisława Karczewskiego połowę willi przy ul. Parkowej, w której wcześniej mieszkali premierzy, m.in. Beata Szydło i Donald Tusk. Koszt miesięczny jej wynajęcia to nieco ponad 5,6 tys. złotych. Jak twierdzą specjaliści, za mieszkanie w tym standardzie w tej okolicy na wolnym rynku należy zapłacić 15-20 tys. złotych miesięcznie.

Kancelaria Sejmu podtrzymuje, że wynajmowanie willi przy ul. Parkowej jest bardziej korzystne niż wynajmowanie mieszkania poza kompleksem rządowym. "(...) środki na wynajem służbowego mieszkania trafiają z budżetu Kancelarii Senatu do budżetu KPRM (pozostają w kasie państwowej), ponadto SOP nie ponosi kosztów dodatkowej ochrony" - argumentuje.

Więcej o:
Komentarze (319)
Karczewski tłumaczy wynajem willi przy ul. Parkowej. "Gdybym nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste"
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 86 razy 74

  Gdybym nie ukradl auta z garazu sasiada to stalo by tam nieuzywane bo sasiad stracil prawko.
  Wplace 5zl na caritas i wyrecze tym samym sady i policje.
  Super panstwo mamy.

 • polakadam

  Oceniono 74 razy 64

  Panie Karczewski, pańska głowa cały czas stoi pusta i nikt nie robi z tego problemu.

 • yaspiman

  Oceniono 70 razy 60

  bucu, twoja argumentacja jest jak zwykle pokrętna i oszukańcza.
  gdyby willa stała pusta, to należałoby ją sprzedać.

 • pepe_papa

  Oceniono 53 razy 47

  PiSancjum w pełnej krasie a polski podatnik coraz biedniejszy.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 48 razy 40

  "Gdybym ja nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste - "

  To pan wynajmuje??? ... czy podatnicy dla pana? Ile łosiu płacisz miesięcznie?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 45 razy 39

  Do jego tłumaczeń raczej nie można mieć zastrzeżeń, dla ciemnoty w sam raz.

 • justas32

  Oceniono 46 razy 38

  Do zakłamanych polityków - macie hotel sejmowy złodzieje. Jeszcze wam mało ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX