Wielkopolska: Radny PiS życzył koledze z partii "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"

Radny Sejmiku Wielkopolskiego Robert Popkowski złożył swojemu partyjnemu koledze życzenia na Facebooku. "Spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej ZARAZY" - napisał polityk, nawiązując do wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego.

Robert Popkowski jest przewodniczącym Solidarnej Polski w Wielkopolsce i radnym Sejmiku Wielkopolskiego z klubu PiS. Polityk, któremu złożył życzenia, to Jacek Kubiak - radny miejski Konina.

Pisząc o "tęczowej zarazie", Popkowski odwołał się do słów krakowskiego metropolity arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który użył tego sformułowania w homilii wygłoszonej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

"Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa" - mówił duchowny.

Radny PiS Robert Popkowski może mieć kłopoty. Życzeniami o "zarazie" zajmie się prokuratura

Życzenia, które złożył swojemu koledze radny Sejmiku Wielkopolskiego wywołały oburzenie wielu osób. Zareagowała na nie m.in. posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Polityk poinformowała, że w poniedziałek wspólnie z posłem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Nowakiem złoży zawiadomienie do prokuratury.

Zawiadomienie złożył także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Zamień 'tęczę' na Żydów i mamy życzenia 'spełnienia marzeń', jakie mogli składać sobie hitlerowcy" - czytamy we wpisie Ośrodka. 

Sprawę skomentował także koniński Marsz Tolerancji. "Radny jest osobą publiczną, wybraną w demokratycznych wyborach jako przedstawiciel mieszkańców Wielkopolski oraz Konina. Powinien działać w interesie całego społeczeństwa, którego przecież jest reprezentantem. Nie godzimy się na brak tolerancji i okazywanie braku szacunku drugiemu człowiekowi. Na przejaw mowy nienawiści wobec drugiej osoby nie ma naszej zgody! Żyjemy w Państwie prawa. Słowa o 'wytępieniu' drugiego człowieka o odmiennych poglądach nigdy nie powinny paść z ust jakiejkolwiek osoby – tym bardziej osoby pełniącej funkcję publiczną" - wskazują organizatorzy Marszu. 

Radny PiS zaskoczony szumem wokół niego. "Rozumiem, że rozpoczęła się kampania"

Co na to radny Popkowski? Jak pisze "Konińska Gazeta Internetowa", polityk jest zaskoczony, że życzenia, które złożył koledze, wywołały takie reakcje. 

- Życzenia skierowałem do osoby, która ma jednoznacznie negatywny stosunek do komunizmu i innych ideologii totalitarnych, ponieważ są one wrogo nastawione do tradycyjnych polskich wartości. Co do działań posłów z Koalicji Obywatelskiej, rozumiem, że rozpoczęła się kampania wyborcza. Szkoda jednak, że nie reagowali wtedy, gdy ich polityczny kolega Sikorski mówił o dorzynaniu watahy, a polityczny guru Schetyna o PiS-owskiej szarańczy - powiedział radny PiS.

Robert Popkowski usunął kontrowersyjne życzenia ze swojego Facebooka i zablokował możliwość komentowania jego wpisów.

Więcej o:
Komentarze (136)
Wielkopolska: Radny PiS życzył koledze z partii "wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy"
Zaloguj się
 • alfred.ziemniak

  Oceniono 52 razy 46

  A ten koleś nie wie że w pisie jest pełno starych komunistów z PZPR i pełno starych i młodych homoseksualistów??

 • acide94

  Oceniono 44 razy 38

  Przerażające, k.., we własnym kraju czuję się jak na zesłaniu a przecież nie jestem homoseksualistą, wyobrażam sobie co czują osoby LGBT każdego dnia przed wyjściem z domu.

 • apw1964

  Oceniono 36 razy 30

  Dramatyczne jest nie tylko to, że zaistniało określenie "zaraza" wobec grupy ludzi, ale przed wszystkim to, że wprowadził je w obieg, spopularyzował duchowny, abp Jędraszewski. Wstyd. Konsekwencje będą bardzo poważne, między innymi liczne odejścia z KK.

 • nekaj

  Oceniono 33 razy 25

  Naziści tępili czerwoną i tęczową zarazę
  a przyszli tu z "Gott mit Uns" na klamrach pasów"

 • remo29

  Oceniono 30 razy 22

  Czerwonej zarazy? Że taki bezpardonowy atak na przyjaciół pana prezesa? Odważny.

 • mariofromuk827

  Oceniono 23 razy 21

  Przecież po tym ryju widać, że pod kopułą pusto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX