Gliński o przeszłości Holeckiej w TVP: Zesłano ją do podziemi. Zachowała się jak mężczyzna

- Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy - przepraszam - mężczyzna. Brała to na klatę, nie dawała się wyrzucić, bo dlaczego miała być dobra dziennikarka wyrzucona z TVP? - tak o prezenterce "Wiadomości" TVP Danucie Holeckiej mówił w rozmowie z portalem 300polityka.pl wicepremier Piotr Gliński. Nawiązał w ten sposób do lat 2013-2016, kiedy Holecka prowadziła programy w regionalnej TVP3.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w wywiadzie dla portalu 300polityka.pl odniósł się do bieżącej sytuacji w Telewizji Polskiej.

- W Polsce telewizja nigdy nie była w pełni obiektywna. Kto był właścicielem telewizji, to kształtował jej wizję i to zupełnie oczywiste - stwierdził. Dodał, że za rządów PO-PSL "wszystkie duże media, potężne media były w rękach jednej opcji. Ideologicznie, światopoglądowo, establishmentowo".

- Pamiętam zresztą tę TVP, bo jak państwo może pamiętacie, do życia publicznego wszedłem w 2012 roku i natychmiast się zderzyłem z tym, że media albo mnie ignorowały i absolutnie nic nie pisały albo mnie grillowały i to równo we wszystkich trzech telewizjach. Może z wyjątkiem pojedynczych dziennikarzy. Unicestwić, zanihilować albo zabić. Takie to były media

- mówił Piotr Gliński.

To właśnie w 2012 r. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że zgłosi kandydaturę Glińskiego na szefa rządu (premierem był wówczas Donald Tusk). Wniosek został formalnie złożony w lutym 2013 r.

Piotr Gliński o Danucie Holeckiej: Zachowała się jak mężczyzna

Wicepremier nawiązał także do prezenterki "Wiadomości" TVP Danuty Holeckiej, a konkretnie do lat 2013-2016, kiedy Holecka prowadziła programy informacyjne w regionalnej TVP3. Powiedział, że została "zesłana" do "podziemi telewizji".

- Była skazana na funkcjonowanie w TVP3 regionalnej. Na zupełnym marginesie i pamiętam, że siedziała w tej piwnicy jak w kazamatach i śmialiśmy się, że jesteśmy w katakumbach i że to taka rzeczywistość, którą trzeba przetrwać. Wziąć na klatę. Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy – przepraszam – mężczyzna. Brała to na klatę, nie dawała się wyrzucić, bo dlaczego miała być dobra dziennikarka wyrzucona z TVP? Natomiast nie miała żadnego wpływu na jej funkcjonowanie

- zaznaczył.

Danuta Holecka prowadziła główne wydania "Wiadomości" TVP z przerwami w 1997 r., w latach 2003-2004, w 2010 r. i od 2016 r. do teraz.

Tak o swoich kontaktach z dziennikarzami TVP (w tym z Danutą Holecką) mówił w styczniu lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (229)
Gliński o przeszłości Holeckiej w TVP: Zesłano ją do podziemi. Zachowała się jak mężczyzna
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 74 razy 68

  ZWARIOWAŁ następny CAP PiSi !
  Zesłano ją do podziemi , a Ona ZMARTWYCHWSTAŁA ,wstąpiła na NIEBIOSA i siedzi po prawicy świętego KURSKIEGO i BOGA PREZESA i wypina KLATĘ.
  Amen.To mówiłem ja -minister kultury.

 • 7rybek

  Oceniono 64 razy 60

  Te lata to były lata gdzie jeszcze obowiązywały standardy cywilizacji europejskiej, również w TVP.

 • stachkaz47

  Oceniono 54 razy 50

  PiSia KONSPIRACJA --- jak ci BOCHATEROWIE z Brygady Świętokrzyskiej.

 • suwakwrozporku

  Oceniono 52 razy 46

  Pani Danuta Holecka, zwana PiSDanką, to Irena Falska PiSu.

  Młodym wyjaśniam: Pani Irena Falska czytała w czasach PRL-u Dziennik TV. Czytała każde "goowno" bez mrugnięcia powieki...

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 43

  Twarda sztuka nie ma co , ciekawe czy po zmianie władzy też nie da się wywalić , pewnie się okopie i będzie siedzieć choćby o chlebie i wodzie :)

 • jurek4491

  Oceniono 36 razy 32

  PisDanka to PiSulica z krwi i kości , brak jakichkolwiek zahamowani , to taliban oddany prezesowi PiS , zero dziennikarskie uczciwości , powinna wylecieć na KOPNIAKACH .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX