Gliński o przeszłości Holeckiej w TVP: Zesłano ją do podziemi. Zachowała się jak mężczyzna

- Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy - przepraszam - mężczyzna. Brała to na klatę, nie dawała się wyrzucić, bo dlaczego miała być dobra dziennikarka wyrzucona z TVP? - tak o prezenterce "Wiadomości" TVP Danucie Holeckiej mówił w rozmowie z portalem 300polityka.pl wicepremier Piotr Gliński. Nawiązał w ten sposób do lat 2013-2016, kiedy Holecka prowadziła programy w regionalnej TVP3.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w wywiadzie dla portalu 300polityka.pl odniósł się do bieżącej sytuacji w Telewizji Polskiej.

- W Polsce telewizja nigdy nie była w pełni obiektywna. Kto był właścicielem telewizji, to kształtował jej wizję i to zupełnie oczywiste - stwierdził. Dodał, że za rządów PO-PSL "wszystkie duże media, potężne media były w rękach jednej opcji. Ideologicznie, światopoglądowo, establishmentowo".

- Pamiętam zresztą tę TVP, bo jak państwo może pamiętacie, do życia publicznego wszedłem w 2012 roku i natychmiast się zderzyłem z tym, że media albo mnie ignorowały i absolutnie nic nie pisały albo mnie grillowały i to równo we wszystkich trzech telewizjach. Może z wyjątkiem pojedynczych dziennikarzy. Unicestwić, zanihilować albo zabić. Takie to były media

- mówił Piotr Gliński.

To właśnie w 2012 r. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że zgłosi kandydaturę Glińskiego na szefa rządu (premierem był wówczas Donald Tusk). Wniosek został formalnie złożony w lutym 2013 r.

Piotr Gliński o Danucie Holeckiej: Zachowała się jak mężczyzna

Wicepremier nawiązał także do prezenterki "Wiadomości" TVP Danuty Holeckiej, a konkretnie do lat 2013-2016, kiedy Holecka prowadziła programy informacyjne w regionalnej TVP3. Powiedział, że została "zesłana" do "podziemi telewizji".

- Była skazana na funkcjonowanie w TVP3 regionalnej. Na zupełnym marginesie i pamiętam, że siedziała w tej piwnicy jak w kazamatach i śmialiśmy się, że jesteśmy w katakumbach i że to taka rzeczywistość, którą trzeba przetrwać. Wziąć na klatę. Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy – przepraszam – mężczyzna. Brała to na klatę, nie dawała się wyrzucić, bo dlaczego miała być dobra dziennikarka wyrzucona z TVP? Natomiast nie miała żadnego wpływu na jej funkcjonowanie

- zaznaczył.

Danuta Holecka prowadziła główne wydania "Wiadomości" TVP z przerwami w 1997 r., w latach 2003-2004, w 2010 r. i od 2016 r. do teraz.

Tak o swoich kontaktach z dziennikarzami TVP (w tym z Danutą Holecką) mówił w styczniu lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: