Jarosław Kaczyński o marszach równości: Trzeba to ograniczyć. Sądy są pod wpływem tej ideologii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Pikniku Rodzinnego w Zbuczynie został zapytany przez jedną uczestniczek o marsze równości organizowane przez środowiska LGBT. Polityk stwierdził, że polskie sądy są "pod wpływem tej ideologii", dodał również, że należałoby "inaczej, spokojnie" ograniczyć organizację tego typu wydarzeń.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę wziął udział w organizowanym przez partię Pikniku Rodzinnym w Zbuczynie w województwie mazowieckim. Zapowiedział, że jego partia będzie kontynuować działania na rzecz społeczności małych miast oraz wsi, dotyczące między innymi rozwoju rolnictwa i ochrony powietrza.

- Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości awansu dla siebie i swoich dzieci. W tym kierunku zdecydowanie idziemy - przekonywał Kaczyński.

Piknik PiS odbył się dzień po płockim Marszu Równości, którego uczestnicy domagali się równych praw dla osób LGBT. To było pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w tym mieście. Na płockiej manifestacji był reporter Gazeta.pl:

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński o marszach równości: Trzeba to ograniczyć

Najwyraźniej marsz w Płocku spowodował, że podczas niedzielnego pikniku PiS jedna z uczestniczek zapytała prezesa Jarosława Kaczyńskiego, "co zamierza zrobić z tymi tak zwanymi marszami równości". Sytuację zarejestrował operator TVN24.

- My się na to jako Polacy nie zgadzamy - powiedziała kobieta.

- Wie pani, problem jest taki, że gdyby to ode mnie zależało, no to by było jasne. Mój brat świętej pamięci, warszawiak, gdy był prezydentem Warszawy to zakazał. Natomiast, no tu jest sprawa przepisów Unii Europejskiej. No, uchylą nam takie zakazy. Sądy zresztą też uchylą, bo są całkowicie pod wpływem tej ideologii

- odpowiedział Jarosław Kaczyński.

- To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć to - stwierdził polityk. Jak cytuje portal tvn24.pl, Kaczyński dodał jeszcze "W ten sposób, żeby to nie niszczyło polskiej kultury, nie niszczyło polskiego Kościoła. I o to będziemy walczyć". "Zapytany, "kiedy wejdzie prawo, żeby tęczowi nie mieli prawa", odpowiedział, że "w Unii Europejskiej się nie da" - przywołują dziennikarze. 

Więcej o:
Komentarze (582)
Jarosław Kaczyński o marszach równości: Trzeba to ograniczyć. Sądy są pod wpływem tej ideologii
Zaloguj się
 • tadian

  Oceniono 116 razy 102

  Jak sie komus Unia nie podoba niech spierd..la na Bialorus. Tam nie ma Unii.

 • krynolinka

  Oceniono 97 razy 75

  To już wiadomo po co Kamiński dostał tekę ministra policji. Ograniczać swobody obywatelskie będzie.

 • tadian

  Oceniono 76 razy 66

  Jedno pewne koscioly pustoszeją . niech odejdzie to pokolenie dewotow to zobaczycie jak bedzie pusto w kosciolach

 • nanabun

  Oceniono 64 razy 56

  To jest stan umysłu tego pokurcza - sądy uchylają zakazy, bo są "po wpływem ideologii". Nie dociera do jego ciasnego umysłu, coś takiego jak wolność zgromadzeń. Widać jaki mu się snują po główce dyktatorskie mrzonki.

 • stray

  Oceniono 50 razy 46

  Sądy są pod wpływem innej ideologii niż Kaczyński. Są pod wpływem ideologii konstytucyjnej i wolności do zgromadzeń. Nie chcę pisać jaką ideologię wspiera Kaczyński, bo wstyd, że po WW2 jakikolwiek Polak może ją jeszcze wspierać.

 • ggchmiel

  Oceniono 49 razy 41

  No jasne! Najpierw KL-y dla LGBT, potem dla reszty która Prezesowi się nie podoba. Chyba to już było...

 • wujekdolf

  Oceniono 48 razy 40

  kaczy konus opowiada takie rzeczy do starych babek z małych miasteczek które pamiętają II wojnę światową i wtedy o żadnych lgbt nie mówili...

 • szats69

  Oceniono 52 razy 40

  To bardzo ciekawe, że prezes ma w nosie wolność zgromadzeń i chętnie by zakazywał. Czy to jest normalna partia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX