Jarosław Kaczyński o marszach równości: Trzeba to ograniczyć. Sądy są pod wpływem tej ideologii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Pikniku Rodzinnego w Zbuczynie został zapytany przez jedną uczestniczek o marsze równości organizowane przez środowiska LGBT. Polityk stwierdził, że polskie sądy są "pod wpływem tej ideologii", dodał również, że należałoby "inaczej, spokojnie" ograniczyć organizację tego typu wydarzeń.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę wziął udział w organizowanym przez partię Pikniku Rodzinnym w Zbuczynie w województwie mazowieckim. Zapowiedział, że jego partia będzie kontynuować działania na rzecz społeczności małych miast oraz wsi, dotyczące między innymi rozwoju rolnictwa i ochrony powietrza.

- Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości awansu dla siebie i swoich dzieci. W tym kierunku zdecydowanie idziemy - przekonywał Kaczyński.

Piknik PiS odbył się dzień po płockim Marszu Równości, którego uczestnicy domagali się równych praw dla osób LGBT. To było pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w tym mieście. Na płockiej manifestacji był reporter Gazeta.pl:

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński o marszach równości: Trzeba to ograniczyć

Najwyraźniej marsz w Płocku spowodował, że podczas niedzielnego pikniku PiS jedna z uczestniczek zapytała prezesa Jarosława Kaczyńskiego, "co zamierza zrobić z tymi tak zwanymi marszami równości". Sytuację zarejestrował operator TVN24.

- My się na to jako Polacy nie zgadzamy - powiedziała kobieta.

- Wie pani, problem jest taki, że gdyby to ode mnie zależało, no to by było jasne. Mój brat świętej pamięci, warszawiak, gdy był prezydentem Warszawy to zakazał. Natomiast, no tu jest sprawa przepisów Unii Europejskiej. No, uchylą nam takie zakazy. Sądy zresztą też uchylą, bo są całkowicie pod wpływem tej ideologii

- odpowiedział Jarosław Kaczyński.

- To trzeba inaczej, spokojnie ograniczyć to - stwierdził polityk. Jak cytuje portal tvn24.pl, Kaczyński dodał jeszcze "W ten sposób, żeby to nie niszczyło polskiej kultury, nie niszczyło polskiego Kościoła. I o to będziemy walczyć". "Zapytany, "kiedy wejdzie prawo, żeby tęczowi nie mieli prawa", odpowiedział, że "w Unii Europejskiej się nie da" - przywołują dziennikarze.