Były rzecznik LOT-u broni Tuska po materiale TVP. Opisał, jak podróżował były premier. "Żadnego Bizancjum"

Były rzecznik PLL LOT Jacek Balcer odniósł się do sprawy lotów Donalda Tuska i wziął w obronę byłego premiera, wyjaśniając, jak wyglądały jego loty z Gdańska do Warszawy. Na zabranie głosu zdecydował się po tym, jak zobaczył materiał "Wiadomości" TVP. Informowano w nim, że Tusk korzystał z rządowych samolotów w taki sam sposób, jak Marek Kuchciński. - Szlag mnie trafił - stwierdził Balcer.
Zobacz wideo

Były rzecznik LOT-u i pilot Eurolotu Jacek Balcer odniósł się do sprawy lotów byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który od chwili wybuchu afery związanej z lotami Marka Kuchcińskiego jest oskarżany przez Prawo i Sprawiedliwość o to, że wielokrotnie korzystał z rządowego samolotu na takich samych zasadach jak były marszałek. Taka drogę odwrócenia uwagi od lotów Kuchcińskiego przyjął PiS już na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono, że marszałek, który na pokład odrzutowego Gulfstreama zabierał rodzinę (jego żona odbyła też samodzielny lot) i innych polityków PiS, podał się do dymisji. - Pan Donald Tusk odbył w ciągu 6 lat i dziesięciu miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska - mówił Jarosław Kaczyński, zachęcając dziennikarzy, by "przyjrzeli się tej sprawie"

Rzecznik LOT-u broni Donalda Tuska. "Siadał skromnie w ostatnim rzędzie"

Jacek Balcer zamieścił zdjęcie z Donaldem Tuskiem na pokładzie samolotu i napisał, że głos w sprawie zdecydował się zabrać po tym, jak obejrzał materiał "Wiadomości" TVP poświęcony lotom Tuska. Chodzi o materiał zatytułowany "Obłuda opozycji" wyemitowany w głównym wydaniu "Wiadomości" 8 sierpnia. Można było w nim usłyszeć, że Tusk korzystał z samolotu jak z prywatnej taksówki, a na pokład "zabierał nie tylko rodzinę, ale i chłopaka swojej córki". 

Wygrzebałem to stare zdjęcie, bo szlag mnie trafił, kiedy w programie o nazwie Wiadomości usłyszałem, że Donald Tusk odbył przez 6 lat 281 podróży samolotem. Najwięcej z Warszawy do Gdańska

- napisał Balcer. Jak dodał, Tusk - owszem - odbywał loty na trasie Warszawa-Gdańsk, ale samolotem rejsowym.

Miałem nawet zaszczyt pilotować samolot z Panem Premierem na pokładzie. Jak i wielu moich kolegów z Eurolotu. Koleżanek też kilka. Na trasie z Warszawy do domu i z domu do Warszawy latał z nami rejsowymi samolotami

- podkreślił były rzecznik LOT-u.

Jak dodał, rejsowe przeloty z Warszawy do rodzinnego Gdańska, które są teraz wypominane Tuskowi, nie są niczym wyjątkowym. Z podobnych przelotów korzysta większość posłów, którzy mieszkają poza Warszawą. "Posłowie latają za darmo, Kancelaria Sejmu płaci LOT-owi" - podkreślił.

Balcer opisał też, w jaki sposób podróżował Donald Tusk.

Siadał skromnie w ostatnim rzędzie. Żadnego Bizancjum. Rutynowa kontrola BOR przed lotem
I zapewniam Was. Piętnastoletni, turbośmigłowy ATR, z kilkudziesięcioma pasażerami na pokładzie, w którym zrobiłem to zdjęcie, do odrzutowego Gulfstreama ma się... nijak

- stwierdził, dodając, że Tusk latał sam. "W każdym razie ja nigdy nie widziałem małżonki ani dzieci" - zakończył swój wpis.

Więcej o: