Nieoficjalnie: Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach, nie będzie "jedynką" KO z Rzeszowa

Szykują się zmiany na rzeszowskiej liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Według lokalnych mediów Tadeusz Ferenc, lider KO w okręgu, rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych. Miałaby to być reakcja na mnożące się prośby mieszkańców, aby nie odchodził z ratusza.
Zobacz wideo

Jak nieoficjalnie podaje portal rzeszow-news.pl, powołując się na dwa niezależne źródła w Platformie Obywatelskiej, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który miał zająć pierwsze miejsce w tym okręgu na liście Koalicji Wyborczej, zrezygnował z udziału w wyborach parlamentarnych.

Wybory parlamentarne 2019. Tadeusz Ferenc zostanie w ratuszu?

Jego decyzja ma być związana z prośbami, aby nie odchodził z ratusza. W czwartek w tym celu mieli go odwiedzić byli związkowcy z MPK, w piątek przedstawiciele rzeszowskich Rad Osiedli. W podobnym celu napisali do niego list  Porozumienie Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie. Na poniedziałek planowana jest kolejna podobna wizyta - tym razem Honorowych Obywateli Miasta Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc - jak wynika z informacji portalu - miał podjąć decyzję w piątek wieczorem  i przekazać ją już Grzegorzowi Schetynie. Z prawnego punktu widzenia miał taką możliwość, ponieważ do tej pory nie podpisał deklaracji, że startuje w wyborach, co wymagane jest przed kodeks wyborczy.

Nieoficjalne źródła, z którymi kontaktowały się lokalne media, twierdzą, że na swoje miejsce na liście Tadeusz Ferenc może zaproponować Marka Ustrobińskiego, wiceprezydenta Rzeszowa.

Więcej o: