Karczewski złożył życzenia urodzinowe Kuchcińskiemu. "Marku, za rok o tej porze będziesz miał już emeryturę"

Marek Kuchciński w piątek 9 sierpnia zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka Sejmu. Tak się składa, że tego samego dnia obchodził 64 urodziny. Wyjątkowe życzenia złożył mu partyjny kolega, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Marku, za rok o tej porze będziesz miał już emeryturę - powiedział.

Marek Kuchciński 9 sierpnia przestał być marszałkiem Sejmu. Jego dymisja była związana z tzw. aferą samolotową i została zapowiedziana dzień wcześniej. 

Zobacz wideo

Kuchciński złożył dymisję w dniu urodzin

Tego samego dnia, kiedy polityk złożył dymisję, świętował 64 urodziny. Na antenie "Polsat News" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, zdradził, jakie życzenia złożył Kuchcińskiemu.

- Marku, za rok o tej porze będziesz miał już emeryturę. Gdybyśmy nie rządzili, to musiałbyś na nią czekać jeszcze trzy lata -  brzmiały. 

Jak zareagował Marek Kuchciński na takie życzenia? - Bardzo się ucieszył, uśmiechnął. Nie pomyślał o tym wcześniej - przyznał Stanisław Karczewski i podkreślił, że oprócz emerytury życzył koledze zdrowia, pomyślności i "żeby się trzymał".

Więcej o: