Kancelaria Premiera ujawnia wykaz lotów Morawieckiego. Na liście ponad 200 pozycji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swojej stronie internetowej opublikowała listę lotów, jakie wykonał Mateusz Morawiecki od początku pełnienia funkcji premiera. Zawiera ona podróże zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jest ich dokładnie 207.

Po aferze związane z lotami wykonywanymi samolotami rządowymi przez Marka Kuchcińskiego, ujawniane są informacje na temat lotów kolejnych polityków. W środę Senat udostępnił dokumentację na temat Stanisława Karczewskiego. Teraz Kancelaria Premiera publikuje wykaz lotów Mateusza Morawieckiego.

Zobacz wideo

Morawiecki użył rządowych samolotów ponad 200 razy

Lista opublikowana na stronie Kancelarii Premiera dotyczy lotów, które Mateusz Morawiecki odbył jako szef rządu od 14 grudnia 2017 roku do 5 sierpnia tego roku. Wykaz zawiera 207 pozycji. Uwzględniono w nim loty różnymi samolotami i śmigłowcami. Większość wykonanych zostało samolotem Embraer 175, ale premier podróżował też samolotami CASA i Gulfstream 550 oraz śmigłowcem W-3 Sokół. 

Na liście wyszczególnione są podróże do miejscowości w Polsce i za granicą. 

Szydło chce ujawnienia jej lotów

Z prośbą o opublikowanie wykazu wszystkich swoich lotów, gdy była premierem, zwróciła się do szefa kancelarii KPRM Beata Szydło. Na Twitterze doprecyzowała, że chodzi o loty od 2015 roku.

Więcej o: