Sławomir Nitras: Kidawa-Błońska nie będzie uzależniać pracy Sejmu od godzin wypoczynku prezesa PiS

Sławomir Nitras wystąpił w piątek w Sejmie, aby przedstawić kandydaturę PO na nowego marszałka Sejmu. Pięciominutowa prezentacja zamieniła się w piętnastominutową przemowę, w której poseł PO wyliczył błędy byłego marszałka Kuchcińskiego.
Zobacz wideo

W Sejmie odbyła się debata dotycząca kandydatur na nowego marszałka Sejmu. Partie zgłosiły trzy kandydatki: Elżbietę Witek (PiS), Urszulę Pasławską (PSL) oraz Małgorzatę Kidawę-Błońską (PO). Nową marszałek Sejmu została kandydatka PiS Elżbieta Witek. Została wybrana 243 głosami. 

Sławomir Nitras: Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie na służbie Jarosława Kaczyńskiego

Zanim doszło jednak do głosowania, Małgorzata Kidawa-Błońska została przedstawiona przez Sławomira Nitrasa, który podkreślał, że jej niewątpliwe zalety to klasa oraz bezstronność. - Skromność i pokora - to czego wam brakuje. I wiarygodność, której wy za grosz nie macie - mówił Nitras zwracając się w kierunku ław Prawa i Sprawiedliwości, z których zaczęły dobiegać śmiechy. 

Dodał, że Kidawa-Błońska nigdy nie wygoni niepełnosprawnych z Sejmu i nie będzie wyliczać im posiłków. Zapewnił także, że Sejm ponownie zostanie otwarty dla wszystkich Polaków.  

Małgorzata Kidawa-Błońska jest gwarantem, że Jarosław Kaczyński nie będzie urzędował w gabinecie marszałka Sejmu (...) Nie będzie uzależniać pracy Sejmu od godzin wypoczynku prezesa PiS. Nie będzie posiedzeń po 2 w nocy, bo wtedy kończy się rodeo

- podkreślił na koniec poseł Nitras. 

Terlecki wyłączył mikrofon Nitrasowi

Poseł PO kilkukrotnie był upominany przez wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, że mówi nie na temat. Po jakimś czasie posłowi wyłączono na chwilę mikrofon.

- Jak pana klub mógł pana wysłać, żeby przedstawić kandydaturę posłanki Kidawy-Błońskiej - mówił Ryszard Terlecki. Po 15 minutach mikrofon został ponownie wyłączony, a Sławomir Nitras zszedł z mównicy.