Beata Szydło chce opublikować rejestr wszystkich lotów premierów PiS. Ujawni swoje loty CASĄ

Po wybuchu afery lotniczej z udziałem Marka Kuchcińskiego, posłowie PO oznajmili, że zbadają także sprawę lotów Beaty Szydło wojskowym samolotem CASA. W odpowiedzi była premier poinformowała, że poprosiła o opublikowanie spisu wszystkich lotów premierów od 2015 roku.
Zobacz wideo

Beata Szydło w piątek napisała "Zwróciłam się z prośbą do Szefa Kancelarii Premiera o opublikowanie wykazu wszystkich lotów Premierów rządu PiS od 2015 roku". Postanowiła w ten sposób zareagować na zapowiedzi posłów z klubu PO, którzy 7 sierpnia złożyli wniosek o udostępnienie informacji publicznej dot. jej przelotów wojskową CASĄ.

Czytaj też: PiS chce wprowadzić zakaz przelotu rodzin i centralny rejestr lotów. Przedstawiono propozycję zmian

Beata Szydło chce upublicznić rejestr pisowskich premierów

Nieoficjalne doniesienia mówią, że była premier, podobnie jak zdymisjonowany Marek Kuchciński, miała na pokład wojskowego samolotu CASA, a także śmigłowca Sokół zabierać ze sobą krewnych (męża Edwarda i syna Tymoteusza) oraz zaprzyjaźnionych duchownych.

Poseł PO Krzysztof Brejza powiedział w rozmowie z WP.pl::

Z CASY zrobiono luksusową linię lotniczą.

- Wystąpiłem z pilną interwencją do ministerstwa obrony narodowej i z wnioskiem o uzyskanie informacji ws. wykazu pasażerów przewożonych przez ówczesną premier Beatę Szydło, a także obecnego premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował polityk. 

Pismo Krzysztofa Berejzy miało zostać wysłane 7 sierpnia - informuje WP. Dwa dni później Beata Szydło na swoim Twitterze napisała, że zwróciła się do KPRM o to samo.

O licznych lotach Beaty Szydło mówi się od dawna. Poseł Krzysztof Truskolaski wystąpił z interpelacją w celu uzyskania informacji na temat liczby przelotów wojskowymi samolotami byłej premier. MON poinformowało wtedy, że Beata Szydło w czasie swojego urzędowania skorzystała z wojskowego samolotu transportowego 77 razy.

W 2017 roku informowaliśmy, że szef MON Antoni Macierewicz wydał na loty ponad 4 mln zł, Mateusz Morawiecki niemal milion, a Beata Szydło 2,5 mln zł. Koszt jednej godziny lotu samolotu CASA C-295M to szacunkowo ok. 21 500 zł.

Czytaj też: Nieoficjalnie - Elżbieta Witek zastąpi Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu

Więcej o:
Komentarze (152)
Beata Szydło chce opublikować rejestr wszystkich lotów premierów PiS. Ujawni swoje loty CASĄ
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 81 razy 77

  Beata Szydlo, byla premier i byla wicepremier Polski, 38 milionowego panstwa w Europie, nie wiedziala co to jest dlug publiczny i deficyt budzetowy. Powiedziala tez ze Polska wstapila do EU gdzies na poczatku lat 90-ych (wstapila w 2004). Z jezykow zna jako tako polski. Mowila tez ze PKB Polski zmniejsza sie (zwieksza sie od wielu lat). Jej burmistrzowanie w Brzeszczach zakonczylo sie komornikiem, a teraz bedzie nas osmieszac w PE.

 • def11

  Oceniono 66 razy 62

  W związku z lotami Szydło, Morawieckiego i Macierewicza specjalna komisja przesłucha Donalda Tuska.

 • marymania

  Oceniono 53 razy 47

  Zanim się weźmiecie za samoloty to może niech Szydłowa wyjaśni co robiła w okolicy swojego domu w służbowej limuzynie w czwartek koło południa, zanim przydzwoniła w drzewo. Jechała krowy wydoić?

 • pysio62

  Oceniono 49 razy 43

  Istnieje uzasadnione podejrzenie, ze Szydlo zlozyla falszywe zeznania przy wypadku w Oswiecimiu, teraz "prokuratura" urabia na sile swiadkow, ale prawda wyjdzie na jaw, to jest tylko i wylacznie kwestia czasu. Szydlo byla "chora" 7 dni i jedna godzine, tylko po to, zeby ten chlopak oskarzony o spowodowanie tego wypadku, mogl dostac powazniejsze zarzuty, i zeby Szydlo mogla dostac wieksze odszkodowanie, to jest po prostu skandal. Dowod w sprawie, plytka CD, sama sie "zniszczyla".

 • pysio62

  Oceniono 43 razy 41

  Ktos napisal: To bedzie tak jak z nagrodami, "ktore im sie nalezaly". Na 173 osoby, ktore otrzymaly nagrody, na konto CARITAS (wedlug danych CARITAS) wplynely pieniadze od 7 osob, z czego przyznalo sie do tego tylko 3 osoby. I to nie w pelnej wysokosci. A w swiat poszla informacja, jakie do PiS dobre, wrazliwe i uczciwe.

 • pysio62

  Oceniono 35 razy 29

  Ktos napisal na Internecie: Fakt: Ogromne pieniądze dostanie szkoła, której dyrektorem jest... mąż premier Szydło. Chodzi o prawie 20 mln zł, które szkole w Oświęcimiu przyznały władze Małopolski. Decyzja zapadła 28 czerwca 2016 . Dokładna kwota dotacji wynosi 19 688 096,49 zł. Decyzja jest bulwersujaca, ponieważ szkoła nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i prowadzeniu tego rodzaju projektów, bo nigdy ich nie realizowała. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu wbrew nazwie jest zwykłym ośrodkiem, organizującym różnego rodzaju kursy doszkalające.Dodatkowo okazało się, że stowarzyszenie prowadzące szkołę, choć od lat prowadzi ono działalność gospodarczą, to jego zarząd nie złożył w sądzie rejestrowym ani jednego sprawozdania finansowego.Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Krakowie wyjaśniła, czemu nikt nie zauważył braku sprawozdań. Okazuje się, że stowarzyszenie "nigdy nie złożyło wniosku o wpis również do rejestru przedsiębiorców"

 • anonim_ka

  Oceniono 31 razy 25

  brocha należało publikować i drukować kiedy miałaś okazję ! ! Teraz możesz to sobie w Dudę wsadzić. Musztarda po obiedzie ! ! Chcesz wrócić na świecznik ? ? a gnij sobie w PE może wreszcie się czegoś nauczysz ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX