Nieoficjalnie: Elżbieta Witek zastąpi Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek ma zostać wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. Tym samym zastąpi Marka Kuchcińskiego, który w czwartek ogłosił swoją dymisję.
Zobacz wideo

Według nieoficjalnych informacji RMF FM szefowa MSWiA Elżbieta Witek ma zostać nowym marszałkiem Sejmu. Podobno rozpatrywane były także kandydatury posłanek Prawa i Sprawiedliwości Małgorzaty Wassermann i Małgorzaty Gosiewskiej.

Informację na temat Witek podała też była rzeczniczka PiS Beata Mazurek "Nieoficjalnie: PiS zgłosi obecną szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Sejmu; w resorcie zastąpi ją koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński" - poinformowała.

RMF FM: Elżbieta Witek ma zastąpić Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu

Nowy marszałek ma zostać wybrany podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu. Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy największe prawdopodobieństwo objęcia tego stanowiska ma Elżbieta Witek, która 4 czerwca 2019 roku mianowana została na ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Prawo i Sprawiedliwość rozpatrywało także kandydatury Małgorzaty Wassermann i Małgorzaty Gosiewskiej. Partia rządząca chciała mianować na to stanowisko kobietę, która ma łagodzić spory na sali sejmowej czy opanować burzliwe nastroje polityczne. Według nieoficjalnych informacji drugim powodem wskazania Elżbiety Witek na to stanowisko jest "brak bagażu" politycznego oraz to, że kandydaturę tę zaakceptują partie opozycyjne.

Nowy marszałek Sejmu ma zostać wybrany po tym, jak w czwartek 8 sierpnia rezygnacje z obejmowania tego stanowiska złożył Marek Kuchciński. Jak poinformowano na wczorajszej konferencji prasowej rezygnacja z tej funkcji podyktowana jest presją opozycji, opinii publicznej i samych mediów. Dymisja marszałka związana jest jednak przede wszystkim z nadużywaniem samolotów przez marszałka Kuchcińskiego do lotów m.in. z rodziną.

Więcej o: