PSL i Kukiz'15 idą razem do wyborów. Kosiniak-Kamysz do Kukiza: Mam do ciebie wielki szacunek

Kukiz'15 i PSL podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Składa się ono z trzech pakietów obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. - Nie chcemy, by Polacy byli skazani na mniejsze zło - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz ogłaszając wspólny start w wyborach pod szyldem PSL-Koalicja Polska.
Zobacz wideo

Porozumienie programowe PSL i Kukiz'15 przewiduje między innymi zmianę ordynacji do Sejmu na mieszaną, wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet czy możliwości odwołania posła w trakcie kadencji. 

Paweł Kukiz powiedział, że dzięki współpracy z PSL-em możliwa będzie realizacja jego postulatów. Lider ruchu uważa, że wspólnie z ludowcami uda się doprowadzić do utworzenia w Polsce opcji centrowej, która skończy w Polsce z partyjniactwem.

Prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że Koalicja Polska staje się faktem. Lider ludowców ma nadzieje, że będzie ona alternatywą dla PiS i PO. - Nie chcemy, by Polacy byli skazani na mniejsze zło. By byli statystami w PO-PiSowej wojnie. Dlatego budujemy racjonalne centrum. Idziemy własną drogą - wyjaśniał Kosiniak-Kamysz.

"Rozmowy o programie, a nie listach czy subwencjach"

Z kolei na Twitterze polityk PSL chwalił samego Pawła Kukiza. "Chwilę jestem już w polityce, a jeszcze dłużej się jej kulisom przyglądam. I muszę przyznać, że rzadko trafia się na faceta, z którym godziny spędza się na rozmowie o programie, a nie listach czy subwencji. Za to mam do Ciebie wielki szacunek" - napisał Kosiniak-Kamysz.

Obie formacje wystartują jako jeden komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska. Na razie nie wiadomo, ilu posłów Kukiz'15 znajdzie się na jego listach. Decyzja w sprawie list ma zostać ogłoszona po 17 sierpnia.

Więcej o: