PSL i Kukiz'15 idą razem do wyborów. Kosiniak-Kamysz do Kukiza: Mam do ciebie wielki szacunek

Kukiz'15 i PSL podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Składa się ono z trzech pakietów obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. - Nie chcemy, by Polacy byli skazani na mniejsze zło - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz ogłaszając wspólny start w wyborach pod szyldem PSL-Koalicja Polska.
Zobacz wideo

Porozumienie programowe PSL i Kukiz'15 przewiduje między innymi zmianę ordynacji do Sejmu na mieszaną, wprowadzenie możliwości głosowania przez Internet czy możliwości odwołania posła w trakcie kadencji. 

Paweł Kukiz powiedział, że dzięki współpracy z PSL-em możliwa będzie realizacja jego postulatów. Lider ruchu uważa, że wspólnie z ludowcami uda się doprowadzić do utworzenia w Polsce opcji centrowej, która skończy w Polsce z partyjniactwem.

Prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że Koalicja Polska staje się faktem. Lider ludowców ma nadzieje, że będzie ona alternatywą dla PiS i PO. - Nie chcemy, by Polacy byli skazani na mniejsze zło. By byli statystami w PO-PiSowej wojnie. Dlatego budujemy racjonalne centrum. Idziemy własną drogą - wyjaśniał Kosiniak-Kamysz.

"Rozmowy o programie, a nie listach czy subwencjach"

Z kolei na Twitterze polityk PSL chwalił samego Pawła Kukiza. "Chwilę jestem już w polityce, a jeszcze dłużej się jej kulisom przyglądam. I muszę przyznać, że rzadko trafia się na faceta, z którym godziny spędza się na rozmowie o programie, a nie listach czy subwencji. Za to mam do Ciebie wielki szacunek" - napisał Kosiniak-Kamysz.

Obie formacje wystartują jako jeden komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska. Na razie nie wiadomo, ilu posłów Kukiz'15 znajdzie się na jego listach. Decyzja w sprawie list ma zostać ogłoszona po 17 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (144)
PSL i Kukiz'15 idą razem do wyborów. Kosiniak-Kamysz do Kukiza: Mam do ciebie wielki szacunek
Zaloguj się
 • pivonka

  Oceniono 38 razy 30

  A w roku 2015.
  "W TVN24 Paweł Kukiz stwierdził, że wie o pewnych działaniach, które wskazują, że PSL „to zorganizowana grupa przestępcza”. – Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury - ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza";-)

 • wojtek_2000

  Oceniono 32 razy 24

  dla Kukiza naczelnym hasłem była anty-systemowość, tymczasem idzie do wyborów z partią która jest jak żadna inna wręcz synonimem systemowości...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 22

  nawet nie macie pojęcia jak z całego serca, wam życzę maks. 2%, czyli wyniku w granicach błędu statystycznego, w najbliższych wyborach

 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 19

  "Kosiniak-Kamysz do Kukiza: Mam do ciebie wielki szacunek"
  -----
  Gorzej, ze dzieki temu szacunkowi okazanemu wrcholowi, ktory handlowal Polska z kazdym kto z nim chcial handlowac, z tym, ktory wprowadzil nazioli do Sejmu, sam wasc zatracil reszte szacunku, jezeli jeszcze ktos go mial, w stosunku do pana i PSL.

 • kaszeba102

  Oceniono 23 razy 17

  Mlodej parze Pawlowi i Wladkowi zyczymy wiele zdrowia a w wianie 4.99% jesienia! :-)

 • nanabun

  Oceniono 21 razy 15

  Super. Zapewne będzie to koniec obu ugrupowań.

 • ryslew2061

  Oceniono 16 razy 12

  Że Kukiz to kołek ze zniszczonym mózgiem, wiadomo. Ale że Kamysz też zidiociał?

 • ganro

  Oceniono 15 razy 11

  Hmm, mam mieszane uczucia, bo PSL już każdego zaliczył, więc pora na Kukiza.

 • mcguirre

  Oceniono 15 razy 11

  Czy już przygotowali się na oddanie hołdu prezesowi ? No bo jak jakimś cudem osiągną próg to PiS ich wchłonie jak gąbka. Tak czy inaczej koniec i jednych i drugich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX