IPN nie ukarze Krzysztofa Wyszkowskiego za atak na córkę Aleksandry Dulkiewicz. "Charakter prywatny"

Krzysztof Wyszkowski nie zostanie usunięty z Kolegium IPN za oburzające wypowiedzi na temat Aleksandry Dulkiewicz oraz jej córki. IPN uznało, że komentarz miał "charakter prywatny".
Zobacz wideo

Krzysztof Wyszkowski jest członkiem Kolegium IPN i byłym działaczem Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Jak informuje Radio ZET, IPN podjęło decyzję, że nie zajmie się sprawą ataku Wyszkowskiego na prezydent Gdańska i jej córkę. Wytłumaczono, że wypowiedzi nie dotyczyły zadań i kompetencji, jakie posiada jako członek Kolegium IPN i nie były oficjalnym stanowiskiem jednostki. 

Krzysztof Wyszkowski nie zostanie usunięty z kolegium IPN

Wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego miała charakter prywatny

- podkreślono. 

Wcześniej radio informowało, że również wojewoda pomorski Dariusz Drelich, którego Wyszkowski jest doradcą, nie zamierza podejmować w tej sprawie żadnych kroków, ponieważ Wyszkowski przebywa obecnie na urlopie. 

Chodzi o ostrą reakcje Krzysztofa Wyszkowskiego na plan przebiegu gdańskich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Byłemu opozycjoniście nie podoba się, że na obchody do Gdańska zaproszono przedstawicieli władz niemieckich. Swoją frustrację wyładował na Twitterze w skandaliczny sposób zwracając się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz i jej córki. 

"Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę (...). 1 września finałem tuskoidowego »świętowania« będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte" - napisał m.in. Krzysztof Wyszkowski. 

Wyszkowski usunął wpisy z Twittera i umieścił na nim przeprosiny, w których przyznał, że jego wypowiedzi "były zbyt agresywne". Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała, że ona sama jest odporna na takie ataki i nie da się jej łatwo obrazić, ale atak na jej dziecko to przekroczenie granicy. Dodała, że podjęła już kroki prawne. 

Zarówno Aleksandra Dulkiewicz, jak i wielu radnych Gdańska żąda, aby wobec Krzysztofa Wyszkowskiego wyciągnięto konsekwencje. Chcą, aby został usunięty z Kolegium IPN oraz został pozbawiony funkcji doradcy wojewody pomorskiego. 

Więcej o:
Komentarze (167)
IPN nie ukarze Krzysztofa Wyszkowskiego za atak na córkę Aleksandry Dulkiewicz. "Charakter prywatny"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 37 razy 35

  Przecież Wyszkowski działa zgodnie z polityką i moralnością tego ścieku, jakim jest IPN. Za co mają go karać?
  Chcecie obrazić historyka? Spytajcie go, czy jest "historykiem IPN".

 • remo29

  Oceniono 36 razy 32

  A to nie Kuchciński wczoraj szlochał, że się do jego syna przyczepili, bidula?

 • sza man

  Oceniono 33 razy 29

  A dziś Kaczyński mówił o bardzo wysokich standardach jakie PiS wypracował. No i proszę. W przekraczaniu kolejnych granic chamstwa to już naprawdę profeska.

 • arnika8

  Oceniono 21 razy 21

  Proszę, jakie to wysokie standardy mają beneficjenci PiS-owskiej tzw. dobrej zmiany. Chamstwo, arogancja i pogarda dla ludzi o innych poglądach i jeszcze doczepianie się do dziecka. Jesienią koniecznie odstawić PiS na śmietnik historii.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 21

  Wyszkowski to palant , nie wiem co sobie myślał atakując dziecko pani Prezydent , ŚWINIA

 • przewooz

  Oceniono 22 razy 20

  To już jest TAKI RYNSZTOK, że naprawdę zaczyna brakować słów...

 • maciek76

  Oceniono 24 razy 20

  Kolejny przejaw podwyższania standartów przez PiS i chrześcijańskiej mowy miłości. Zaraz jeszcze Gwiazda powie, że miał moralne prawo atakować dziecko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX