Rzeczniczka PiS mówi, że Marek Kuchciński rezygnuje, bo słucha Polaków. "Podnosimy standardy"

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, wystąpiła dziś na konferencji prasowej związanej z dymisją Marka Kuchcińskiego. - Podnosimy standardy - mówiła dziennikarzom rzeczniczka, sugerując, że przedstawiciele poprzedniego rządu tych standardów nie wypełniali.
Zobacz wideo

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie chciał mówić dziś o tym, czy będzie kandydatem PiS na nowego marszałka izby. Decyzja zostanie podjęta w piątek po złożeniu dymisji przez Marka Kuchcińskiego, podczas posiedzenia Sejmu. 

Anita Czerwińska: Podnosimy standardy. Apelujemy o równe traktowanie

Ryszard Terlecki odparł zarzuty, jakoby bagatelizował wcześniej sytuację związaną z lotami marszałka Kuchcińskiego. - To są zarzuty i pretensje, które przypominają wydarzenia wcześniejsze i postawy poprzednich prominentnych przedstawicieli obozu władzy. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Uważa, że skoro prawo nie zostało złamane, to decyzja marszałka Kuchcińskiego jest decyzją osobistą. Pokazuje, jak ważna jest dla niego opinia publiczna - mówił wicemarszałek Terlecki. 

Również rzeczniczka PiS podkreśliła to, że latając rządowymi samolotami z rodziną i kolegami z partii, Marek Kuchciński nie złamał prawa. - Pan marszałek nie złamał przepisów prawa ani obyczajów, zrekompensował finansowo loty rodziny, przeprosił, złożył rezygnację - wymieniała Anita Czerwińska. Później zapytała dziennikarzy, czy przedstawiciele poprzedniej władzy podjęli te same, lub jakiekolwiek kroki. - Żadne! - odpowiedziała na swoje pytanie. 

Podnosimy standardy, słuchamy tego, co mówią Polacy i liczymy się opinią publiczną. Apelujemy o równe traktowanie innych

- mówiła Anita Czerwińska. 

Gdy dziennikarka spytała, o to dlaczego służby współpracujące z marszałkiem Kuchcińskim początkowo negowały, że "rodzinne" loty marszałka Sejmu się odbywały, odpowiedziała: "Nic takiego nie miało miejsca". 

Więcej o:
Komentarze (157)
Rzeczniczka PiS mówi, że Marek Kuchciński rezygnuje, bo słucha Polaków. "Podnosimy standardy"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 43

  Następna bździągwa łże w żywe oczy. Zaprzeczała kancelaria sejmu o rodzinnych lotach. Wstyd pisiory!!

 • miqlec

  Oceniono 35 razy 33

  Jak Kalemu zabrać krowę to źle. Jak Kali zabrać komuś krowę to dobrze. Czyli poprzednicy kradli - to źle, my kradniemy - bo nam się należy.

 • zielonyludek

  Oceniono 27 razy 27

  Rzecznik mówi: Kuchciński juz się nalatał. Teraz podróżował będzie ktoś inny.
  Pieniędzmi podatników dzielimy między siebie sprawiedliwie.

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 26

  "Kuchciński rezygnuje, bo słucha Polaków. "Podnosimy standardy"
  -----
  No,nie!
  Bohatera z przestepcy zrobili!
  Postawic mu POMNIK OBOK LECHA!

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 27 razy 23

  Ciekawe z punktu widzenia psychologii poznawczej. Afera Srebrna dotyczyły 375 razy większej kwoty, ale opinii publicznej nie obeszła.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 22

  I tu się rzeczniczka NIE myli. Bo Polaków trzeba słuchać, a nie tak jak w sejmie wyłączać im mikrofony.
  A dla moich uszu balsamem jest ten kwik, PIERWSZEJ, oderwanej niespodziewanie od koryta świnia...... :-))

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 22 razy 22

  Oho, znaczy się wieczorem Holecka będzie rozpływać się w zachwytach nad Kuchcinskim jaki on prawy i sprawiedliwy, bo złożył dymisję.

 • Non Parol

  Oceniono 22 razy 20

  Przekaz dnia mocno niedopracowany. Po 4 latach rządów powolywanie się na złe wzorce poprzedników najlepiej świadczy o kompletnym braku własnych kompetencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX