Nowe fakty ws. lotów Marka Kuchcińskiego. Rządowym samolotem latała również siostra marszałka

Portal tvn24.pl dotarł do dokumentów, z których wynika, że na pokładzie rządowego samolotu razem z Markiem Kuchcińskim latali nie tylko jego żona i dzieci, ale również siostra marszałka - Beata Kuchcińska.
Zobacz wideo

Do tej pory media dotarły do dokumentów potwierdzających, że Marek Kuchciński podróżował rządowymi samolotami m.in. z żoną i synami. Wśród pasażerów lotów zamówionych dla marszałka Sejmu byli również m.in. Stanisław Piotrowicz i jego żona Maria, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Zdzisław Krasnodębski z małżonką czy szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Z Kuchcińskim leciała jego siostra

Portal tvn24.pl dotarł jednak do dokumentów, które pozwalają stwierdzić, że kolejnym członkiem rodziny, który latał rządowym samolotem z Markiem Kuchcińskim, jest jego siostra - Beata. Miała ona podróżować na pokładzie Gulfstreama G550 z Rzeszowa do Warszawy w dniu 21 października 2018 roku.

Na liście pasażerów był tego dnia, oprócz marszałka Sejmu, jeden z synów polityka i jeden oficer ochrony.

Beata Kuchcińska wróciła do Polski po wygranej PiS

Siostra marszałka Sejmu pracuje w PFR Nieruchomości, spółce Polskiego Funduszu Rozwoju. Aktualnie jest odpowiedzialna za budowę dużego osiedla na obrzeżach Warszawy, w ramach programu Mieszanie Plus. Pracę w spółce miała rozpocząć w lutym 2018 roku. 

Jak informowała "Polityka" w kwietniu tego roku, Beata Kuchcińska wróciła do Polski po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wcześniej przez 35 lat mieszkała w Australii. Siostra marszałka nie chciała odpowiedzieć na pytania dziennikarza tvn24.pl na temat charaktery i zasadach jej przelotu. "Poprosiła, żeby więcej do niej nie dzwonić w tej ani żadnej innej sprawie" - podano.